Šiame straipsnyje paminėtos frazės turi magišką poveikį - jos sustiprins ir pagerins santykius su mylimuoju/-ąja, tačiau visa tai turi būti ištarta nuoširdžiai. Jei nuoširdžiai trokštate susitaikyti, nuoširdžiai išgyvenate konfliktų sukeliamą skausmą, išties domitės partnerio nuomone ir jausmais.
© Shutterstock nuotr.

Kitaip šios gydomosios frazės kaipmat virs žeidžiančiomis...

Taip pat skaitykite: Dešimt frazių, kurios gali sugriauti jūsų santykius

Žodžiai, išreiškiantys partnerio norą susitaikyti: „Pasistenkime suprasti vienas kitą, raskime bendrą sprendimą!“, „Labai noriu su tavimi susitaikyti ir būti kartu!“

Žodžiai - atsiprašymai už sukeltą partneriui skausmą, prievartą, įžeidimus: „Atleisk, buvau neteisus/neteisi, neteisingai tave apkaltinau“, „Atleisk, kad įžeidžiau“.

Žodžiai - savo klaidų pripažinimai: „Taip, aš tikrai suklydau“, „Tu buvai teisus/teisi, išties neišsiunčiau to laiško, nors tikinau, kad išsiunčiau“.

Žodžiai - pripažinimai to, kad konfliktas su partneriu yra svarbus, esminis jūsų emocinei būsenai: „Labai skaudu, kad mudu susipykome“.

Frazės, kurios išreiškia troškimą suprasti kito skausmą: „Aš tikrai noriu tave suprasti“, „Man labai svarbu suprasti, kuo tave įskaudinau“.

Frazės, kurios išreiškia norą sužinoti, kas partneriui įdomu, ką jis jaučia, apie ką galvoja. „Man įdomu, kokia tau patinka muzika“, „Ko norėtumei pusryčiams?“, „Ką tu jauti, kai...“, „Man svarbi tavo nuomonė“. Čia svarbu pripažinti partnerio mintis ir jausmus, net jei jie ne itin jums malonūs. Pavyzdžiui, jei partneris sako, kad gedi tėvų netekimo: „Man sunku, kai tu nuo manęs nusisuki, tačiau suprantu tavo skausmą“.

Frazės, pabrėžiančios jūsų partnerio svarbą ir džiaugsme, ir varge: „Man norisi pažiūrėti tą filmą būtent su tavimi (nueiti į šią parodą, surengti vakarėlį)“, „Man norisi eiti į svečius su tavimi, todėl palauksiu, kol grįši iš kelionės“, „Man svarbu būtent tau pasiskųsti dėl savo mamos“.

Žodžiai, atskleidžiantys jūsų santykį, pozityvius jausmus partneriui, jo vertingumą jūsų akyse: „Tu man labai brangus/brangi“, „Myliu tave“, „Tu man reikalingas/a“, „Labai vertinu tavo nuoširdumą“. Ypač svarbu pabrėžti ilgalaikių santykių su partneriu svarbą (jei tikrai norite su juo likti ilgam).

Žodžiai, išreiškiantys jūsų „neigiamus“ jausmus partneriui, aiškiai nurodantys, su kuo susijusi toji būsena: „Pykstu, kai pavadini mane kvailiu/kvaile“, „Įsižeidžiu, kai laimi ir globėjiškai man plekšnoji per petį“. Tai vadinamieji „aš-pranešimai“ - jie labai naudingi suvokiant savo paties prastą nuotaiką ir patį konfliktą, taip pat padeda partneriui suprasti, kas vyksta su jumis.

Dėkingumo žodžiai už tuos gerus dalykus, kuriuos partneris padarė arba dabar daro jums: „Ačiū už tai, kad surengei man tikrą šventę“, „Man labai svarbu, kad paskambinai man iš užsienio“, „Ačiū, kad mane tuomet taip palaikei“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1270)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (179)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (66)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (14)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (22)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis (1)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (48)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (13)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (571)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (4)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...