Seksologai menshealth.com portale dalinasi patirtimi ir pasakoja, kokie sunkumai dažni žmonių seksualiniame gyvenime.

Pasak vieno skaitytojo, seksas susijęs tiek su psichologija, tiek su fiziologija. Pasitenkinimui miegamajame įtakos turi įtakos nuotaika, streso lygis ir netgi mityba. Pavyzdžiui, erekcijos sutrikimų jauniems vyrams pasitaiko kur kas dažniau, nei manoma, o tai praktiškai visada susiję su psichologija, rašė skaitytojas.

Seksologo komentaras: „Kai žmogus susinervinęs ar pernelyg susijaudinęs, genitalijos nefunkcionuoja maksimaliu pajėgumu, organizmas susikoncentruoja į vadinamą „bėk arba kovok“ reakciją. Ši reakcija kartu su jauduliu, vyrų patiriamu prieš pirmą kartą mylintis ar dėl to, kad turi mažai patirties, apsunkina padėtį. Pasistenkite su partnere atsipalaiduoti, skirkite užtektinai laiko, kad jaustumėtės komfortiškai vienas su kitu. Nieko neskubinkite, antraip per daug susijaudinsite.“

Kitas žmogus parašė taiklią įžvalgą, kad „pasitenkinimą teikiantys santykiai miegamajame prasideda už miegamojo ribų“ ir pabrėžė kalbėjimosi svarbą. „Atlikau praktiką su terapeutais, jie mėgo knygą „5 meilės kalbos“. Viena [terapeutė] patarė atlikti nemokamą testą internete, kuris padeda išsiaiškinti, kokia jūsų meilės kalba. Daugelis pacientų sako, kad sužinojus savo meilės kalbą buvo išgelbėti jų santykiai. Man pačiam tai buvo be galo naudinga. Mažų mažiausiai tai atveria duris komunikacijai su savo antrąja puse apie tai, kas jums svarbu, reikšminga, tai veda į kur kas labiau tenkinančius seksualinius santykius.“

Viena seksologė rašė, kad jos profesijos atstovai dažnai dirba su traumų padariniais. Seksualinė prievarta, traumos stipriai paveikia vyrus ir moteris, dėl to poros susiduria su sunkumais miegamajame.

„Visų pirma, atsiminkite – tvarkydamiesi su traumos poveikiu smegenys / organizmas elgiasi taip, kad jus apsaugotų. Abiem partneriams paaiškinus, koks fizinis ir psichinis traumos poveikis, dažniausiai matyti gerėjimas... Esminis patarimas (neskaitant patarimo kreiptis į terapeutą, kuris žino, kas yra trauma) – būti supratingiems savo atžvilgiu, neskubėti ir stengtis susitelkti į esamą akimirką. Suvokite, kas jus jaudina ir dirgina“, – rašoma komentare.

Kita dažna problema – skirtingas seksualinis temperamentas. Pasak vienos seksologės, su tuo susiduria daugybė porų. Skaitytojams patariama: „Paklauskite savęs intymių santykių metu, ar jus tikrai patinka mylėtis. Jei atsakymas – taip, priminkite sau tai, kai partneris ims rodyti iniciatyvą. Daugeliu atveju suprasite, kad nenorite pradėti mylėtis, o ne apskritai nenorite sekso.“

„Sunkoka abiem partneriams, – rašoma kitame komentare. – Jei žmogaus libido didesnis, tai nereiškia, kad jis nepatiria sunkumų. Jeigu partnerį su mažesniu libido nuolat reikia sujaudinti, kad jis norėtų sekso, didesnė libido turintis partneris gali pasijusti nepatrauklus, [gali pamanyti], kad seksas partneriui – tarsi pareiga, skirtam jam patenkinti. Tai nemalonus pojūtis, jis irgi veikia libido.“
„Manau, žmonės nuvertina flirtą, laiko jį sekso preliudija, prieš inicijuojant seksą“, – pakomentavo specialistas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)