aA
Nors „visos šeimos nelaimingos savaip“, mūsų seksualinės problemos turi labai daug ką bendro. Sekso terapeutai žino tai geriau nei bet kas kitas. Ir dažniausiai jie žino, kaip padėti savo klientams, rašo „The Huffington Post“.
© Shutterstock nuotr.

Nėra dviejų porų, kurios turėtų visiškai vienodas problemas, kaip ir nėra pasaulyje dviejų vienodų žmonių. Vis dėlto, visi nusiskundimai, su kuriais poros ateina pas terapeutus, daug kuo panašūs.

Gera naujiena: daugeliui mūsų galima padėti. Ir jeigu jūs jau peržegnojot savo seksualinį gyvenimą, gali būti, kad jums vertėtų perskaityti šiuos patarimus ar netgi savarankiškai nueiti pas terapeutą.

„Mes su vyru gyvename be artumo, kaip kaimynai“

„Daugelis moterų ateina pagalbos dėl to, kad iš jų santykių su vyrais dingo romantika. Vyrai daugiau neberodo iniciatyvos sekse, – sako sekso terapeutas Stevenas Snyderis. – Atsiranda užburtas ratas: ji jaučiasi emociškai ir seksualiai negeidžiama, o jis jos vengia, nes negali žiūrėti į ją tokios būsenos“.

St. Snyderio patarimas: „Paprastai rekomendacijos teikiamos abiem partneriams: jai reikia būti šiek tiek mažiau kritiška jam, o jam reikia suprasti, kad jai svarbu jaustis geidžiama. Neretai problema kyla dėl to, kad partneriui sunku išsakyti kokius savus pastebėjimus, o jis pirmenybę teikia tylėjimui ir artumo vengimui. Savo kabinete stengiuosi išlaisvinti klientus, paraginti juos būti atvirais vienas kitam“.

„Man sunku susijaudinti ir pratęsti šitą būseną“

„Vyrai, kurie ateina pas mane, iš tikrųjų yra labai drąsūs, – pasakoja psichologė ir sekso terapeutė Megan Flemming. – Galiu jus užtikrinti, tai paskutinė priemonė, kurios jie griebiasi. Daugelį neramina erekcijos problemos. Tačiau beveik visi išeina su palengvėjimo jausmu. Jie jaučia, kad „jų kalnuose dar yra aukselio“, kaip sakė vienas mano klientas“.

M. Flemming patarimas: „Beveik visos problemos, su kuriomis kreipiasi vyrai – net jeigu jos yra fiziologinio pobūdžio – turi psichologinę pusę. Dažnai juos smaugia neišsakytas nerimas dėl savo seksualinių galimybių. Niekas taip nežudo geismo, kaip nerimas ir nuostata „visada būti aukštumoje“.

Laimei, daugeliu atvejų terapija padeda jiems susidoroti su nerimu ir susikoncentruoti į malonumą“.

„Visas procesas teikia man skausmą“

„Daugelis moterų lytinio akto metu jaučia skausmą; kartais taip nutinka dėl fizinių ir hormoninių svyravimų, kartais – dėl to, kad preliudija buvo pernelyg trumpa ir jos nespėjo susijaudinti, – pasakoja sekso terapeutė ir šeimų konsultantė Lisa Pas. – Galiausiai seksas tampa nemaloniu, tačiau jos kenčia, nes nenori pykdyti partnerio“.

L. Pas patarimas: „Pirmiausia reikia suprasti skausmo priežastis. Jeigu su juo galima susidoroti mano kabinete, mes išbandome atsipalaidavimo technikas. Tai padeda klientėms nuimti įtampą ir liautis koncentruotis į skausmą. Daugeliui porų, kurios ateina pas mane, seksas spėjo tapti kažkuo panašiu į sunkią naštą. Tada mes kartu bandome perrašyti scenarijų“.

„Jis nežino, kas man patinka“

„Tai paplitęs skundas, tačiau išsakyti jį partneriai ryžtasi tik mano kabinete, – dalijasi sekso terapeutė Gila Shapiro. – Jeigu susimąstytume, mes dažniau tariamės, į kokį restoraną savaitgalį nueiti, arba dalijamės įspūdžiais apie naują priedėlį, nei kalbamės apie tikrai svarbius dalykus. Daugeliui atrodo keista paprasčiausiai pasakyti, „Šiek tiek kairiau ir vos žemiau“, arba paklausti, „Ar tau taip patinka?“

G. Shapiro patarimas: „Mes su klientais aptariame, kas trukdo jiems išsakyti savo troškimus. Kai kurie klientai bijo, kad juos pasmerks, arba patys yra prastos nuomonės apie save. Aš raginu juos kalbėti apie tai, kas jaudina. Jūsų partneris visai neprivalo žinoti, kas jums patinka ir kas ne. Jeigu jūs norite, kad jis tai žinotų, pasakykite. Pokalbio metu žiūrėkite jam į akis, nesiginčykite ir nesiteisinkite, nevertinkite. Jeigu jūs kažko nesuprantate, nesigėdykite klausti ir pasitikslinti“.

„Jis beveik nesiliečia prie manęs“

„Pats dažniausias į mano biurą ateinančių porų nusiskundimas yra artumo ir apskritai fizinio kontakto nebuvimas, – sako seksologė Patty Britton. – Dažniausiai tai būna jau seniai susituokusios poros. Jos metų metus nesibučiavo, nebuvo susikibę už rankų ir apskritai neužsiėmė niekuo, kas susiję su romantika. Tikroji šių istorijų drama slypi tame, kad partneriai paprastai prisilietimų vengia iš baimės. Jie negali suprasti savęs ir bijo savo abejonėmis įskaudinti kitą, todėl stengiasi vengti visko, kas susiję su seksu“.

P. Britton patarimas: „Mano kabinete partneriai iš naujo mokosi būti meilužiais. Aš primygtinai reikalauju, kad jie kartu leistų laiką – tiesiog taip, o ne todėl, kad yra kažkoks reikalas. Padedu jiems susidoroti su nesibaigiančiais reikalų sąrašais, kad rastume laiko prisilietimams ir pokalbiams“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (60)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (327)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (578)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (774)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (15)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (99)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (62)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (6)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1387)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (252)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...