aA
Meksikietišką serialą ir Holivudo trilerį primenančios belgo bei lietuvės istorijos epicentre atsidūrė šią gegužę gimusi dukra. Ilgiau nei metus susitikinėjusi ir bendrą ateitį planavusi pora dabar bendrauja per vaiko teisių apsaugos specialistus. Vyras kaltina jauną mamą slepiant nuo jo dukterį, mergina aiškina, esą užsienietis ją ir mažylę persekioja.
Vaida Šimkutė ir Waladi Saidas
© Nuotr. iš asmeninio albumo
51-erių Waladi Saidas ir 24-erių Vaida Šimkutė netrukus turėtų susitikti teisme, mat belgas paprašė pripažinti tėvystę. Motinos pavardę gavusios mergaitės gimimo liudijime nurodyta, kad „tėvas nežinomas“.

Vaiko teisių apsaugos specialistai užsieniečio pasakojamą istoriją vertina skeptiškai ir sako neturintys duomenų, kad mažylė būtų auginama netinkamose sąlygose, o mama kartu su dukra slapstytųsi.

Pasirinko ne gražuolę rusę, o lietuvaitę

Neseniai Kauno gatvėse ir Tauragės rajone buvo iškabinti skelbimai, kuriuose – šviesiaplaukės merginos ir tamsiaakės mažylės nuotraukos, o greta pateikta tokia informacija: „Yasmina Waladi Šimkutė, gimusi 2008 metų gegužės mėnesį, 2008 metų liepos 1 d. buvo pagrobta savo motinos, Vaidos Šimkutės, iš Kauno. Paskutinį kartą ji buvo raudonoje VW mašinoje. Prašome susisiekti su Kauno policija“.

Ši skaudi istorija prasidėjo romantiška draugyste, o vėliau virto melodrama su trilerio elementais. Konferencijas ir renginius organizuojantis W. Saidas, prisiekęs keliautojas, pernai kovą iš Vokietijos atvyko į Kauną. Beieškodamas, kur galėtų pasinaudoti internetu, jis susipažino su V. Šimkute.

Vaida Šimkutė ir Waladi Saidas
© Nuotr. iš asmeninio albumo

Užsienietis susižavėjo dailia jauna lietuvaite, šiai įspūdį padarė jo kelionių planai. W. Saidas ketino iš Lietuvos traukti į Latviją, Estiją ir Rusiją, vėliau – kelias Azijos šalis. Tarptautiniam svetingumo klubui priklausantis belgas turėjo susitikti su kita Vaida, tik vilniete, todėl naujieji pažįstami išsiskyrė. V. Šimkutė suspėjo W. Saidui pasakyti, kad moko vaikus muzikos, pakvietė jį sugrįžti.

Lietuvė ir belgas apsikeitė elektroninio pašto adresais, kurį laiką susirašinėjo, mergina domėjosi kelionėmis. Intymus ryšys tarp jų užsimezgė, kai vyras vėl atvyko į Kauną. Pora kartą užsisėdėjo kavinėje, V. Šimkutė pasakė, esą jai per vėlu grįžti į bendrabutį, todėl abu nuėjo pas W. Saidą.

Kiek anksčiau belgas Maskvoje susipažino su rusaite Daša, kuri, anot vyro, yra pati gražiausia jo matyta moteris. Ši taip pat susižavėjo W. Saidu, leisdavo su juo laiką, tačiau užsieniečio širdis labiau linko prie Vaidos, kuri „buvo kukli ir paprasta, stokojo ko nors, kas ja rūpintųsi“. Studentė, aktorė Daša esą viešumoje traukdavo visų dėmesį, todėl belgui būdavo nejauku.

V. Šimkutė ir W. Saidas pradėjo palaikyti rimtus santykius, jis įteisino skyrybas su žmona, kartu keliaudavo į užsienį, mergina susipažino su dviem belgo sūnumis, seserimis, mama. Jie susitikdavo po 3-4 kartus per mėnesį. Rugpjūtį mergina draugui pranešė, kad laukiasi.

Vyras teigė sutiksiąs su bet kokiu jos sprendimu ir padėsiąs arba pasidaryti abortą, arba kartu auginti kūdikį. V. Šimkutė apsisprendė gimdyti.

Meilei trukdė draugė?

Anot W. Saido, bene didžiausia jo bėdų kaltininkė yra geriausia merginos draugė armėnė Liusina. Ekstravagantiškos išvaizdos moteris, su kuria jį gana greitai supažindino V. Šimkutė, esą nuolat stengdavosi patraukti belgo dėmesį, o šis dėl to pykdavo. Liusina, vyro tvirtinimu, „buvo jos viduje“ – neleisdavo draugei išsakyti savo nuomonę, nepritarė planams keltis į Belgiją.

Mergina neva nuolat likdavo pas draugę per naktį, kartu eidavo į vakarėlius, pirko jai brangias dovanas, dalindavosi intymaus gyvenimo smulkmenomis. W. Saidas net klausdavo, ar bičiulių nesieja kas nors daugiau nei paprasta draugystė.

„Vaida pateko į Liusinos, kuri manipuliavo ja, rankas. Su manimi dažnai fiziškai būdavo Vaida, bet kalbėdavo tarytum Liusina. Viduje aš Vaidą mylėjau. Jaučiau, kad ji turi pasirinkti – mane ar tą ponią“, - teigė pašnekovas.

Pastebėjęs, kad V. Šimkutė nuolat skolinasi drabužius iš draugių, draugas vesdavosi ją į drabužių parduotuves. Mergina pasakojo W. Saidui dirbanti sekretore ir mokanti vaikus muzikos. Tačiau vyras teigė kas mėnesį duodavęs jai apie 600 eurų.

„Ji buvo mano karalienė. Pirkau jai brangius drabužius, kitus daiktus. Pasiūliau išsinuomoti butą“, - pasakojo belgas. Pradėjęs ieškoti buto vyras esą nuolat girdėjo, kad draugei nė vienas būstas nepatinka. Galiausiai paaiškėjo, kad ji turi butą, kuris, anot W. Saido, atrodė apgailėtinai. Jis teigė išleidęs nemažai pinigų remontui ir naujai buitinei technikai bei baldams. Iš viso, jo skaičiavimu, draugystė jam atsiėjo keliasdešimt tūkstančių eurų.

Dar viena problema, anot belgo, tapo vienas iš trijų merginos brolių – Egidijus. Jis pasiūlė pirkti butą, kuris esą priklausė kitam broliui, gyvenančiam Šiauliuose. „Jie įsivaizdavo, kad aš Belgijoje turiu pinigus gaminančią mašiną. Klausiau, kam mums tas butas, jei aš Belgijoje turiu namą. Jei ir pirkčiau butą, tik Klaipėdoje ar kur nors kitur, gražų, o ne apleistą. Tai buvo verslas, aš jaučiau tai“, - tvirtino DELFI pašnekovas. Tačiau jis įvykdė kitą prašymą – nupirkti automobilį.

Nors V. Šimkutė skųsdavosi nelegva vaikyste ir stikliuką pamėgusiu tėčiu, nemėgo savo gimtųjų namų, kartą pora nuvyko pas jos tėvus į Tauragę. W. Saido tikinimu, tiek tėvas, tiek mama jam paliko malonių žmonių įspūdį.

Dukrą matė tik kartą

Gegužės 20 d. V. Šimkutė pagimdė mergaitę, tačiau W. Saidas dukros nepamatė. „Jie bandė nuo manęs tai nuslėpti. Kai sužinojau, kad turiu dukrą, buvau nelaimingiausias žmogus šitoje planetoje. Verkiau oro uoste, keikiau Vaidą ir linkėjau jai viso ko blogiausio“, - prisiminė belgas.

Registruodama kūdikį V. Šimkutė tėvo nenurodė, tačiau mažylę pavadino W. Saido mėgstamu vardu.

Jis teigė siūlęs E. Šimkui leisti pasimatyti su seserimi ir konfliktą išspręsti diplomatiškai, tačiau šis nesutiko, todėl vyras susirado advokatą ir aplankė vaiko teisių apsaugos specialistus.

Po poros savaičių jauna mama elektroniniu paštu pakvietė W. Saidą ją aplankyti ir įspėjo, kad kartu bus jos broliai. Šie užsieniečio paprašė grynų pinigų – nors ir šokiruotas tokio prašymo, davė 200 eurų. Vyrui taip pat buvo leista pamatyti Yasminą.

Vėliau E. Šimkus, klausiamas, kodėl mergina neatsako į telefono skambučius, aiškino, esą ji nepasitiki belgu. Todėl W. Saidas, vėliau sugrįžęs į Kauną, iškabino skelbimus, kuriuose prašo žmones suteikti informacijos apie Yasminos buvimo vietą.

„Neįsivaizduoju, kur Vaida yra. Esu tikras, kad ji planuoja sutikti vyrą, kuris nieko apie jos praeitį nežinos, - kalbėjo vyras. – Nesu tikras, ar tėvas esu aš. Mano sūnus, pamatęs Yasminos nuotrauką, sakė, kad ji panaši į mane. Pripažįstu tėvystę, noriu tai įteisinti, sutinku su DNR testu. Dėl to kreipiausi į teismą“.

„Jiems tiesiog reikėjo pinigų. Tai nebuvo meilė, tai buvo pinigai ir žaidimai. Aš nuo pat pradžių buvau auka. (…) „Dabar mano gyvenimas sugriautas, negaliu normaliai gyventi, miegoti. Baigiu išprotėti. Einu į vaikiškų prekių parduotuves ir perku, perku drabužėlius, kitus daiktus… Bet negaliu rasti savo dukros“, - kalbėjo W. Saidas.

Jis tikino, nepaisant visų nemalonumų, pamėgęs Lietuvą, besijaučiantis pusiau lietuviu, norintis išmokti lietuvių kalbą, o namie Belgijoje turintis trispalvę.

Jauna mama tvirtina esanti persekiojama

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės tarnybos patarėja Inga Juozapavičienė patvirtino, kad W. Saidas buvo užėjęs į jų įstaigą, papasakojo savo istoriją, pasiskundė negalintis matyti savo dukros.

Susirūpinusi kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė paprašė Kauno ir Tauragės vaiko teisių apsaugos tarnybų pasidomėti šia situacija. Tauragiškiai, aplankę merginos tėvus, nei jos pačios, nei mergaitės nepamatė – Šimkai paaiškino, esą dukra niekur nesislapsto, gyvena Kaune.

Tuo metu į Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybą kreipėsi E. Šimkus ir pasiskundė dėl minėtų skelbimų – esą neteisėtai naudojamas jo sesers ir dukterėčios atvaizdas.

Kaip DELFI sakė I. Juozapavičienė, jauna mama į socialinės rizikos šeimų sąrašą nėra įtraukta, aplinka, kurioje auga mažylė, atitinka vaiko interesus. V. Šimkutė vaiko teisių apsaugos specialistams pasakojo dėl buvusio širdies draugo elgesio patyrusi didelį sukrėtimą, tvirtino esanti persekiojama ir paprašė apginti jos bei dukros interesus.

Vaiko teisių apsaugos specialistai tyrimą dėl buvusios poros nesutarimų tęsia.

Su pačia V. Šimkute DELFI susisiekti nepavyko – mobiliojo telefono ji nekėlė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (392)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems dvi vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (17)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (95)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (58)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (129)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (262)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1208)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (174)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...