aA
Viskas! Pagavo! Nepastebėjau! Kokia nesėkmė! O jau maniau, kad neįkliūsiu! Pasižiūrėjau ir - pagavo! Pagavo už rankos nusikaltimo vietoje!
Pora, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Akimirksniu suveikė mano savisaugos instinktas: reikia viską įžūliai neigti! „Nekaltas aš! Nekaltas aš! Ji pati čia, neatsiklaususi leidimo, pasirodė! Bet Dievas tebūna liudininku: ne į ją žiūrėjau, o į jos suknelę. Tikrai, ranką prie širdies pridėjęs, prisiekiu, kad tokios suknelės gyvenime nesu matęs!“

Atsakymo – priminimo – kaltinimo ilgai laukti neteko: „O pameni, prieš penkerius metus žiūrėjai į tos praeivės papus!“ Prašau? Kokia praeivė? Per penkerius metus tų praeivių praėjo milijonai!

Nieko neprisimindamas, tai yra, niekaip nesugebėjęs tarp praėjusių milijonų praeivių atkurti tuos minimus papus, atsiprašau - praeivės, dėl visa ko prisipažinau: „Žinoma, žiūrėjau! Tokių papų gyvenime nesu matęs! Bet, palauk, tarp kitko, prieš penkerius metus mes ir vedę nebuvome, tad kuo čia dabar mane kaltini? Ir šįkart sąžiningai kartoju: „Na, nežiūrėjau į ją, nežiūrėjau!“

„Visi matė!“- šio argumento dar niekas nesugebėjo, net protingiausi, paneigti. Taigi: „Visi matė! Jaučiausi paskutinės kvailės vietoje! Jaučiausi lyg apspjaudyta! Kas tu per vyras? Tokią moterį šalia turi, o spoksai į kitas!“

Nenorėdamas eskaluoti skandalo, bandau aiškinti jai, jog nei vyrai, nei moterys nėra akli. Ant mūsų veidų neužmauta apsauga nuo žvilgsnių į kairę ar dešinę, kaip pas kokius arklius. Apsimetęs psichologijos žinovu, patariu jai stiprinti savo pasitikėjimą savimi, paprasčiausiai pasijuokti iš įvykio.

Tas mano pasiūlymas, žinoma, buvo visiška klaida. Tai buvo tas pat, kas gesinti ugnį benzinu. Atšovė žudančiu argumentu: „Ne kas daroma, o kaip! „Visi“ žiūri, apžiūrinėja kitus, bet tai daroma mandagiai, apdairiai, o ne taip atvirai! Ir žinai, pats susirūpink savo nevisavertiškumo kompleksu!“.

Na, prie ko čia mano kompleksai? Į visą iškilusią situaciją siūlau jai kaip tik ir žiūrėti kompleksiškai. Pirma –„visi vyrai tokie“. Antra, „visi“ vyrai taip užprogramuoti nuo amžių pradžios: prieš genus nepapūsi, kitaip tariant! Trečia, (remiantis antru pavyzdžiu) bet koks bandymas „eiti prieš genus“ atsiliepia vargšo vyro sveikatai ir, kas savaime aišku, jo libido. Net Viagra čia nepadės! „Pati vėliau kankinsies“,- perspėju.

Žinoma, turiu nenoriai sutikti, kad vyro kultūrinimo aspektas - tikrai nemenkavertė moters užduotis. Tai jos atsakomybėje, kad vyras nepasiduotų instinktų recidyvui, todėl ji turi būti supratinga, ne per griežta. Na, vienu žodžiu, liberaliai tolerantiška. Vyrai tokie nesubrendėliai yra net iki grabo lentos, todėl retkarčiais juos tiesiog būtina paleisti nuo grandinės.

Ji man piktai pasiūlė pasileisti nuo grandinės jai nematant ir absoliučiai ne kitų žmonių akivaizdoje, jai pačiai esant keliolikos kilometrų atstumu nuo manęs. Savo ruožtu, pasipiktinęs priminiau jai, kad į pobūvius, etiketui reikalaujant, einama kartu su antra puse.

Kaip gi čia taip? Dar to betrūko, kad į pobūvius eitume atskirai, apsimetę vienas kito nepažįstančiais! Visa idiliškos šeimos idėja tampa neįmanoma! „Tu pats tampi neįmanomu!“,- iškošė ji pro dantis. „Gali sau eiti, kur akys mato (o tavo akys mato tik svetimus papus ir užpakalius) ir negrįžti. Namai ir vaikai lieka man. Ir...“

Palaukite, palaukite, prie ko čia tokia egzistencinė, iš pagrindų keliama problema, kai kalba vyksta tik apie visiškai minimalų, nereikšmingą, į istorijos rašytinius šaltinius niekada nepateksiantį gyvenimo faktelį? Niekuo neįsimintinas įvykis, užėmęs tik sekundės dalelę! Kurį ji prisimins ateinančius penkerius metus? Neduok Dieve!

Tokia penkmečio plano perspektyva mane pritrenkė. Niekaip negaliu suvokti, ką aš tokio baisaus padariau? Nenužudžiau, nesvetimoteriavau, negirtuokliavau, iki paskutinio grašio tempiau namo (čia turiu prisipažinti, buteliui kitam alaus sukombinavau), vaikams atsidavęs buvau...

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Andrius Navickas – apie tai, kaip konservatoriai rengiasi perimti valdžią į savo rankas (1)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS – LKD ) šiuo metu išgyvena naują...

Palygino Grybauskaitės ir Nausėdos prezidentavimo pradžią: skirtumai akivaizdūs (305)

Vienas kėlė įtampą, kitas ją malšina – taip Gitano Nausėdos ir Dalios Grybauskaitės...

Balsavimas dėl Seimo vadovo Pranckiečio atstatydinimo žlugo (849)

Seimas antradienio vakarą per neeilinį posėdį balsavo dėl galimybės Viktorui Pranckiečiui...

Rekordinė šiluma tęsis: temperatūra sieks 20 laipsnių, tačiau pravartu nepamiršti ir skėčio (11)

Šiandien orai Lietuvoje vėl keičiasi. Sausasis anticiklonas traukiasi į rytus, o iš...

Vilniuje „Mercedes“ susidūrė su greitosios pagalbos automobiliu, medikės išvežtos į ligoninę nukentėjo ir greitosios vairuotojas (19)

Antradienio vakarą, apie 22 val., Vilniuje, Ukmergės g., ties parduotuve „Topo Centras“,...

Dramatiškai išplėštos lygiosios su Švedija garantavo ispanams vietą Europos čempionate

2020 metų Europos futbolo čempionate vietą užsitikrino Ispanijos rinktinė. Atrankos rungtynėse...

Griūvančio namo Kaune gyventojai širsta – darbai neprasideda, o už komunalines paslaugas moka (100)

Praėjo beveik trys mėnesiai nuo dienos, kuomet Kaune dėl įtrūkusių sienų buvo evakuoti vienos...

Venckienės laukiantis „Drąsos kelias“ ruošiasi Seimo rinkimams: parduoda turtą, kad turėtų tam lėšų (481)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Aukščiausiajam Teismui atmetus Neringos Venckienės advokatų...

„Išleiskite mane“: laidotuvėse dalyvavę žmonės liko priblokšti, išgirdę velionio balsą (54)

„Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis“ – taip galima pavadinti Shay Bradley įrašytą...