aA
Kuomet partneriai apie santykių problemas nesikalba tarpusavyje, atsiranda daug didesnė neištikimybės rizika, rašoma naujienų portale CNN.com. Tam, kad vienam iš partnerių nereikėtų žengti tokio radikalaus ir santykius griaunančio žingsnio, psichologai pataria lankyti poros terapijos kursus.
Pora
© Shutterstock

Dažnas atvejis, kada vienas iš partnerių poroje yra nelaimingas, jaučiasi nutolęs ar nepatenkinęs savo intymumo poreikių. Tačiau vietoje to, kad kalbėtųsi su savo antrąją puse, jis gali pasirinkti lengvesnį kelią – pradėti slaptus santykius su kitu žmogumi. Tuomet, kai poros apsilanko pas terapeutą, neištikimybės problema pasidaro daug svarbesnė, nei jai įtakos turėjusios problemos. Išryškėja viena tiesa – poros neturėtų laukti lemtingos santykių krizės tam, kad apsilankytų poros terapijoje.

Kada laikas kreiptis pagalbos?

Poros turėtų pagalbos kreiptis daug anksčiau, nei joms atrodo. Daugelis specialistų įsitikinę, kad terapija turėtų būti svarbi santykių dalis.

„Daugybė problemų poroje prasideda nuo smulkmenų, o tuomet, kai nesiimama jų tvarkyti, jos išauga į daug didesnes problemas. Tam ir reikalinga terapija – poroms ji suteikia žinias, reikalingas konfliktinėse situacijose ir jų sprendime“, – sako psichologė Kristie Overstreet. – Dauguma porų, su kuriomis dirbu, skundžiasi, kad imtis terapijos jiems reikėjo kur kas anksčiau.“

„Kiekviena istorija turi tris kampus: vieno partnerio, kito partnerio ir tiesą“, – pritarė psichoterapeutė Kimberly Resnick Anderson. – Trečia objektyviai mąstanti šalis gali būti labai naudinga, kai poroms tampa sunku komunikuoti tarpusavyje.“

Vietoje to, kad į porų terapiją žiūrėtumėme kaip į sprendimą visoms iškilusioms problemoms, ja geriau susidomėti vos prasidėjus mažesniems nesutarimams.

Spėliojančius, kas vyksta poros terapijos metu, psichologai nuramina: pirmasis vizitas dažniausiai skitas susipažinti, aptarti neraminančias santykių problemas ir nustatyti lūkesčius. Vėliau terapeutas gali paskirti ir „namų darbus“ – pratimus ir bendravimo taktikas, kurias pora gali išbandyti namie.

Poros terapiją renkasi dėl daugybės priežasčių, tačiau dažniausios yra seksas, komunikacijos stoka, finansai ar dideli pasikeitimai santykiuose, pavyzdžiui, santuoka ar šeimos planavimas. Porų terapija taip pat patartina ir tuomet, jei tik vienas poroje patiria sunkumus, kurie gali turėti įtakos santykiams – tai gali būti depresija, nerimas ar kitos psichologinės problemos.

Viena didžiausių poras kamuojančių dilemų – nesusikalbėjimas, kuris nėra išsprendžiamas vien bandymu pasikalbėti daugiau.

„Bendravimas ir efektyvus bendravimas yra du skirtingi dalykai“, – aiškina psichologė Sara Nasserzadeh. – Abi pusės turi jaustis išgirstos, suprastos ir vertinamos. Poros terapijos metu analizuojame įprastus porų bendravimo metodus ir juos pakeičiame efektyvesniais. Šie metodai priklauso nuo pačių porų, jų kasdienių iššūkių.”

Ką daryti, jei vienas iš partnerių nenori psichologo konsultacijų?

Atvejai, kuomet porų terapijai ryžtasi tik vienas iš partnerių – itin dažni. Priimti palankų sprendimą gali padėti būdai, kuriais kalbatės su savo antrąja puse. „Atvirai pasikalbėkite su savo mylimuoju apie tai, kodėl jūs norite lankytis poros terapijoje. Vietoje to, kad tiesiog lieptumėte jiems eiti kartu, paaiškinkite, kodėl tai svarbu“, – sako terapeutas Michael Moran.

Jeigu partneris vis dar atsisako – imkitės asmeninės terapijos, galbūt tai paskatins prisijungti ir jūsų antrąją pusę. Pasak psichologų – net jei į terapiją eisite vienas, tai gali gerokai pakeisti jūsų savivertę, mąstymą, o tuo pačiu ir santykius su mylimu žmogumi

Pagal užsienio spaudą parengė Gertrūda Stripeikytė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įsivaikinusi moteris: tiesa, kad vaikas auga ne biologinėje šeimoje, turi savo kainą

Daugelis žmonių turi stiprų poreikį tėvystei, tačiau nepavykus natūraliu keliu susilaukti...

Arūnas Milašius. Dar kartą apie sugedusį lėktuvą (157)

Kaip sakė vienas iš jau legenda tapusių mūsų politikų, „valstybė truputį nepavyko“ ir,...

10 vaikų auginanti Eglė atvirai apie visuomenės požiūrį, akyse ištirpstantį maistą (16)

„Negaliu pasakyti, kad tai dovana – paklausta, apie įsimintiniausią Kalėdų dovaną ,...

Vytautas Landsbergis. Lapkričio 21-osios cirkas (1)

Dar viena demokratijų kapituliacija, jeigu Interpolas bus pavestas Rusijos vadovavimui ir...

Perspėja apie sudėtingas eismo sąlygas: šiąnakt plikledis ir lijundra (7)

Antradienio naktį Lietuvoje eismo sąlygas sunkins plikledis ir lijundra, įspėja kelininkai .

Žiniasklaida: Interpolui vadovauti bus paskirtas Putino statytinis Prokopčiukas kalba apie grėsmę tarptautinės teisės pamatams (172)

Britų valstybės pareigūnai mano, kad jau ateinantį trečiadienį buvęs Rusijos Vidaus reikalų...

Aušra Maldeikienė ir Gitanas Nausėda turėjo ką pasakyti vienas kitam: jūs „durninate“ tautą (341)

Pirmadienio LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17 val. 35 min - pirmoji kandidatų į Lietuvos...

Raudonuoju kilimu žengusios žvaigždės pažėrė idėjų, kaip rengtis šventiniam vakarui

Nors šįmet jubiliejinė, dešimtoji, „Governors Awards“ ceremonija buvo trumpesnė, šventinius...

Prieš 23 metus duotame interviu Rolandas Kazlas išpažino savo vyriškas nuodėmes: man labiau patinka negražios moterys (38)

„Ne vienai merginai esu pažadėjęs ją vesti, prašiau pagimdyti sūnų Kristupą, bet vistiek...

Susirgus vaikui griebėsi už galvos: kada sveikatos sistema tarnaus mokesčių mokėtojams? (21)

Esame įprasta šeima – du suaugę, du vaikai. Vyresnysis vaikas neseniai pradėjo lankyti...