Kito žmogaus emocijų atpažinimas yra svarbi emocinio intelekto dalis. Kai esate pasiruošęs įsimylėti ar jaučiate seksualinę trauką, šis gebėjimas tampa dar stipresnis. Aplinkiniai žmonės gali pajusti, kad trokštate naujų pojūčių, ir jūs tampate jiems patrauklesnis.
© Shutterstock nuotr.

Kartais taip nutinka ir po 30 metų trunkančios santuokos... Štai tikra istorija.

Linos istorija

Lina – patraukli ir išsilavinusi 55-erių metų moteris. Ji jau daugiau nei 30 metų yra ištekėjusi už savo pirmojo vaikino ir turi tris dukteris. Daug metų ji buvo ištikima savo vyrui, bet vėliau susirado meilužį. Šis meilės romanas jai padėjo ištverti nuobodžią, kartais net erzinančią, santuoką. Jos vedęs meilužis buvo geras ir ją mylėjo. Po dvejų metų romanas baigėsi, ir Lina užmezgė santykius su kitu vedusiu vyru. Tuo metu, kai susitikinėjo su meilužiais, ji jautė didelį kitų vyrų dėmesį.

Moteris negalėjo suprasti, kodėl 30 metų joks vyras nežiūrėjo į jos pusę, o štai dabar, kai susirado meilužį, vyrai negalėjo atplėšti nuo jos akių. Moteris nusprendė, kad to priežastis – per kelis dešimtmečius smukusi vyrų moralė.

Linai netrūksta vyrų dėmesio ir viliojančių pasiūlymų. Bet ji nepameta galvos, nes žino, kad daugelis šių pasiūlymų yra nerimti ir neturi nieko bendro su meile, kurios ji trokšta. Moteris dar nežino, ar nepaisant savo išlygų, susigundys užmegzti naują romaną.

Įdomiausia šioje istorijoje tai, kad 30 metų Linai dėmesio nerodė joks vyras, išskyrus sutuoktinį, o dabar ji staiga tapo vyrų susižavėjimo objektu. Kodėl taip nutiko?

Emocijos - užkrečiamos

Emocinis intelektas – tai jautrumas tam tikroms aukštesnio lygio stimuliavimo rūšims. Jis susideda iš optimalaus savo pačių bei aplinkinių žmonių emocijų atpažinimo ir reguliavimo. Atpažinti aplinkinių emocijas lengviau, kai jos panašios į mūsų. Tai ypač akivaizdu kalbant apie meilės ryšius. Žmonėms, kurie trokšta meilės ir sekso, daug lengviau atpažinti tuos, kurie trokšta tų pačių dalykų. Kai šis troškimas nukreipiamas vienas į kitą, jo intensyvumas ir noras jį patenkinti tampa daug stipresni. Taip tarsi užsikrečiama vienas kito emocijomis.

Užsikrėtimas emocijomis – tai situacija, kai vieno žmogaus emocijos persiduoda kitam netoliese esančiam žmogui. Kaip teisingai pastebėjo Louisas Armstrongas, „Kai šypsaisi, visas pasaulis šypsosi kartu.“ O štai matydami verkiantį žmogų, daugelis mūsų irgi nuliūstame. Lygiai taip pat užkrečiami yra drąsa bei bailumas – drąsus ar bailus vieno žmogaus elgesys gali turėti įtakos kitų žmonių elgesiui. Užkrečiama yra ir meilė. Žinojimas, kad tavo mylimasis tave myli, sustiprina meilę; tai labiausiai vertinama partnerio savybė. Meilės trūkumas iš partnerio pusės paprastai prigesina ir kito žmogaus jausmus.

Meilę iš pirmo žvilgsnio sudaro ir suvokimas, kad kita pusė irgi nori užmegzti meilės ryšius. Savo pasimatymus (ypač pirmuosius) su mylimaisiais žmonės dažnai apibūdina tarsi jausmą, kad buvo užkerėti. Kaip dainavo Johnas Paulas Youngas, „Meilė tvyro ore/ Kur bežiūrėčiau/ Meilė tvyro ore/ Visuose vaizduose, visuose garsuose/ Ją matau ir tavo akyse“ („Love is in the Air“).

Panašiai pirmąjį susitikimą su savo mylimąja apibūdina ir šis vyras: „Vos įėjusi pro duris, ji pribloškė mane savo grožiu. Taip jai ir pasakiau. Mes pradėjome kalbėtis ir akimirksniu vienas kitą įsimylėjome (nors abu buvome susituokę).“ Net virtualioje erdvėje susipažinę žmonės dažnai teigia iš karto pajutę turintys kažką bendro. Dar vienas vyras rašo štai ką: „Ji buvo linksma, seksuali ir miela, ir iškart krito man į akį.“ Lady M. rašo: „Nuo pirmojo susitikimo virtualioje erdvėje žinojome, kad būsime neišskiriami.“

Tad Linos noras įsimylėti, jos emocinis poreikis užmegzti ryšį siuntė signalus šalia esantiems vyrams. Neilgai trukus ji sulaukė atsako ir dėmesio. Tuos 30 metų, kai ji negalvojo apie meilės romanus ir nebuvo jiems pasiruošusi, ji nesiuntė jokių signalų. Dar vienas paaiškinimas, kodėl Lina staiga ėmė sulaukti seksualinio vyrų dėmesio, galėtų būti toks, kad anksčiau, kai nebuvo atvira seksualiniam kitų vyrų dėmesiui, ji nesuprato ar netgi nepastebėjo šių signalų, todėl jie jai nedarė jokios įtakos. Tik tuomet, kai pati panoro užmegzti romaną ir ėmė flirtuoti bei siųsti seksualinius signalus, ji galėjo pastebėti, atsakyti ir „užsikrėsti“ koketiškais šalia jos esančių vyrų požiūriais.

Yra posakis: „Kai laivas plaukia, visi nori į jį lipti; kai laivas stovi uoste, niekas nenori į jį lipti.“ Lina išplaukė į meilės jūrą, ir daug vyrų nori plaukti jos laivu. Ji tapo šviesa, kuri traukia drugelius, gėle, kuri vilioja bites. Linai patinka jos naujasis vaidmuo, nes jis primena, kokia patraukli ir seksuali ji yra. Ji pripažįsta, kad jai reikia šio patvirtinimo, bet tai nereiškia, kad miega su visais, iš kurių jo sulaukia.

Egzistuoja ir toks dalykas kaip troškimas dar kartą išgyventi malonią situaciją (kraštutiniais atvejais jis gali tapti apsėdimu ar priklausomybe). Kaip ir kiti gebėjimai, tokie kaip skambinimas pianinu ar plaukimas, meilė auga ją praktikuojant. Kitaip tariant, „nenaudojamas daiktas rūdija“. Iš tiesų – kartais kuo labiau mylime, tuo geriau jaučiamės ir tuo labiau trokštame ir toliau taip jaustis. Egzistuoja posakis: nėra stipresnio žmogaus pasaulyje už žmogų, kuris gali sustoti suvalgęs vieną žemės riešutą. Nustoti mylėti, kaip ir nustoti valgius riešutus, yra tikrai sunku.

Išvada

Sakoma, kad bėda viena nevaikšto. Lygiai taip pat po vieną nevaikšto ir pozityvios patirtys, tokios kaip meilė. Sunkumai ir sėkmė yra užkrečiami. Iš dalies tai galima paaiškinti žmonių požiūriu į jus: jie nebijo įskaudinti to, kurį laiko silpnu, ir nori draugauti su tuo, kuris jiems atrodo patrauklus ir turintis galios. Pirmuoju atveju atskleidžiamas tikrasis žmogaus veidas, o antruoju jo tiesiog nematote.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Igno Staškevičiaus byloje prabilta apie paslaptingą moterį Laimą, aparatūrą miegamajame ir naujus milijonus (15)

Net pusantrų metų buvusių pavaldinių slapta sekto ir už asmeninės informacijos neviešinimą 312...

Tik įsidarbinęs suprato, į kokį pragarą pateko: tai peržengė visas ribas (378)

Įtartina tvarka mokamas atlyginimas, materialinė atsakomybė net už kėdę, ant kurios sėdi, ir...

Ruošiamas naujas sprendimas dėl mokesčių „Sodrai“ (153)

Ar teisinga, kad už visiškai tą pačią paslaugą vienas žmogus moka, pvz., 5 Eur, o kitas – 10...

STT rekomenduoja tobulinti LRT viešuosius pirkimus: gali egzistuoti didesnė korupcijos pasireiškimo tikimybė (14)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Seimo laikinajai tyrimo komisijai Lietuvos nacionalinio radijo...

Lietuvos policiją sudrebinęs skandalas: aiškėja itin nemalonūs dalykai (214)

Trys policijos pareigūnai neteko darbo ir sėdo į teisiamųjų suolą už tai, kad kankino...

Lietuvių mokslininkai įrodė geoterminio vandens poveikį sveikatai: kur jo rasti? (1)

Po to, kai Vakarų Lietuvoje buvo aptiktas geoterminis vanduo , kurį laiką jis buvo naudojamas tik...

Tarpukario Lietuvos reklama, kuriai negaliojo jokios ribos

Besidomintys reklamos istorija dar gali suspėti į Vilniaus rotušėje iki kovo 1 dienos vykstančią...

Pagrindiniame šalies kelyje nyksta greičio matuokliai (63)

Akylesni vairuotojai pastebėjo, kad pagrindiniame šalies kelyje A1 sumažėjo greičio matuoklių...

Šiurpi avarija Charkove apvertė gyvenimą: apie savo išgyvenimus prabilo atsigavusi moteris (5)

Oksana Jevtejeva prisimena, kaip ligoninėje laukė, kol sesuo ir sutuoktinis ateis jos aplankyti....

Ekspertas apie Rusiją: be atgrasymo mums gresia rimti pavojai siūlo rengti „staigias finansines pratybas“ (412)

Gebėjimas atgrasyti potencialius agresorius yra patikimos gynybos politikos kertinis akmuo. Juk daug...