Ar vyrai ir moterys myli skirtingai? Pažiūrėjus į “skirtingomis kalbomis” kalbančius sutuoktinius, galima būtų pamanyti, kad taip. Tačiau iš tiesų esmė kitame – jie iš tiesų kalba “skirtingomis kalbomis”, t.y. visiškai skirtingai reiškia savo jausmus ir atsidavimą.
Rubin’o Simpatijos Skalėje moterys yra linkusios labiau mėgti savo partnerius nei vyrai. Moterys dažniau įsimyli, jų jausmai yra stipresni (euforija ar noras šaukti), jos pasiruošusios ištekėti anksčiau, dažniau myli be atsako, mano, kad meilė yra labiau praturtinanti, idealizuoja savo partnerius labiau nei vyrai.

Tačiau nepaisant to, kad moterys myli daugiau kartų ir patiria stipresnius romantiškus išgyvenimus (jų suvokimas ir elgesys labiau veikiamas jų potraukių), vyrų rezultatai Romantikos Skalėje yra aukštesni nei moterų, santykių pradžioje jie įsimyli greičiau. Maždaug 25% vyrų ir tik 15% moterų yra įsimylėję prieš ketvirtąjį pasimatymą.

Tiesą sakant, 50% moterų reikia apie 20 pasimatymų, kad jos įsimylėtų. Yra duomenų, kad vyrai skausmingiau išgyvena išsiskyrimą, bet tai labai priklauso nuo paties individo.

Meilės Skalėje vyrų ir moterų rezultatai yra beveik vienodi, jie įsimyli iš pirmo žvilgsnio taip pat dažnai (54% moterų ir 63% vyrų tiki meile iš pirmo žvilgsnio).

Jis ir ji

Atrodytų, kad vyrai ir moterys myli vieni kitus maždaug tiek pat, tik skirtingais būdais. Vyrai yra šiek tiek naivesni (patirties trūkumas?), ir tiki tokiomis kvailystėmis, pvz., “gyvenime yra tik viena tikra meilė”, “tikra meilė reiškia absoliučią laimę” ar “žmogus turi vesti mylimą žmogų, nepaisant jų socialinės padėties”.

Moterys yra šiek tiek išmintingesnės (kol jų jausmai neužgožia proto) ir, atsižvelgdamos į socialinę - ekonominę realybę, atsargiau ir praktiškiau renkasi tą, kurį įsimylės, turės lytinių santykių ar susituoks.

Teikiantys pasitenkinimą santykiai trunka ilgiau (nelaimingi santykiai taip pat gali tęstis, jei partneriai nemato kitos išeities). Be to, partnerio indėlio į santykius įvertinimas padaro santykius laimingesniais. Nelaimei, apie 75% laiko partneris pervertina savo indėlį į kasdieninę veiklą, pvz., virimą, tvarkymąsi, veiklos planavimą ir pan.

Tai rodo, kad jis pilnai nevertina savo partnerio. Taip pat galima ginčytis dėl veiklos vertingumo, pvz., grindų plovimo ar partnerio apkabinimo. Iš tiesų, vyrų ir moterų požiūris į tai skiriasi. Vyrai mano, kad konkreti veikla, kaip indų plovimas, yra svarbesnė, nei meilės išraiška, pvz., bučinys. Moterys mano priešingai.

Jis ir ji

Taigi, kai kartą psichoterapeutas vienam vyrui liepė eiti namo ir padaryti ką nors mielo savo žmonai, jis nuplovė jos mašiną. Jo žmona palaikė tai naudinga veikla, bet ne jausmų išraiška. O vyras manė, kad tai puikus būdas išreikšti savo meilę.

Dauguma tradicinių vyrų nuoširdžiai sako, “aš parodau jai savo meilę padėdamas jai”. Tiek vyrai, tiek moterys turėtų atsižvelgti į šiuos skirtumus. Vyras turėtų pasakyti, “brangioji, aš nuploviau tavo mašiną, nes myliu tave”. Moteris turėtų pasakyti sau, kad “mašinos plovimas yra jo būdas parodyti meilę”. Vienu ar kitu būdu, abiem lytims reikia dažno patvirtinimo “aš tave myliu”.

Be abejo, yra daugybė skirtumų, kaip vyrai ir moterys supranta meilę ir tarpusavio santykius. Moterims intymumas reiškia pokalbius; vyrams santykiai reiškia bendrą veiklą (“ji nori tik kalbėtis”). Moterys santykius vertina labiau nei vyrai, ypač santykius su tėvais.

Moterys vyruose vertina jo pajamas, ištikimybę, jo ryšius su šeima ir draugais; vyrai vertina moters seksualumą, rūpestingumą, jų bendrus interesus. Moterys dažniau skundžiasi dėl santykių ir problemų, vyrai mano, kad “viskas gerai”. Moterys nori spręsti nesutarimus; vyrai nori jų išvengti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (29)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (117)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (248)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Dukters neteko socialinę darbuotoją pavadinusi „žiurke“ (254)

Į redakciją užėjusi sudėtingo likimo jauna moteris guodėsi, kad jos penkiametę dukrą Palangos...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (2)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Gyvai / NBA čempionato rungtynės: „Oklahoma City Thunder“ - „San Antonio Spurs“

NBA čempionato rungtynės: „Oklahoma City Thunder“ - „San Antonio Spurs“.

Dmitrijus Trockis: šiuolaikinis žmonių gyvenimas baugus lyg zombių (64)

Rytų filosofijos mokyklose dažnas postulatas apie tai, kad laimės pagrindas – disciplina ....

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (119)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...

Porų santykiai, kai trūksta sekso (18)

Sunku kalbėtis apie sekso trūkumą, nes paprasčiausiai bijoma išgirsti, kad esi negeidžiamas.