aA
Mes labai dažnai ir daug girdime apie tai, kaip reikia puoselėti ir mylėti save, mylimuosius, vaikus ir t.t. Puoselėjimas reiškia dėmesį ir ugdymą. Puoselėjimas reiškia, kad turime suteikti daugiau meilės ir rūpestingo dėmesio.
Žydinčios vyšnios
Puoselėti save reiškia suteikti sau dalykus, kurių jums reikia, o taip pat ir tai, ką jūs suvokiate esant prabanga; leisti sau sėdėti fotelyje ir nedaryti nieko, nors ir žinote, kad yra daugybė darbų, laukiančių jūsų; skirti sau laiko pamirkti vonioje, nors duše išsiprastumėte žymiai greičiau ir sutaupytumėte vandens; apsikabinti pūkuotą pliušinį meškiną ir leisti sau vėl pasijusti vaiku.
Žydinčios vyšnios

Puoselėti save reiškia surasti laiko masažui, pasivolioti paplūdimyje, pagulėti ant žolės, mėgaujantis gamtos pojūčiais ir garsais. Tai reiškia valgyti pilnavertį maistą, aprūpinti kūną fiziniu krūviu ir pakankamai ilsėtis.

Puoselėti save reiškia paversti save labai svarbiu žmogumi savo gyvenime, tokiu, kurį jūs mylite ir norite, kad jis būtų laimingas. Puoselėti save reiškia būti gerai pačiai sau, nematuoti savo pasiekimų efektyvumo skale ir neužsibrėžti sau neįmanomų tikslų.

Žydinčios vyšnios

Puoselėti save reiškia gerbti savo poreikius vienatvei, meilei, draugijai, teisingam darbui, kūrybingumui, poilsiui. Puoselėti save reiškia mylėti save tokią, kokia esate, žinoti, kad jūs tampate tuo, kuo iš tikrųjų esate.

Sėdėdama prie kompiuterio jūs pajuntate skausmą nugaroje ir suvokiate, kad šiandien dar kartą peržengėte savo kūno ribas. Jūsų varikliukas dirbo nuo pusės aštuonių ryto, dirbo visą dieną sustodamas tik tol, kol suvalgydavote vaisių ir išgerdavote stiklinę vandens ar puodelį kavos. Kai pažiūrėjote į laikrodį, buvo jau pusė devintos vakaro ir paklausėte savęs: “Kada gi aš galėjau skirti laiko palepinti save?”

Žydinčios vyšnios

O atsakymas yra labai aiškus. Jūs galėjote sustoti pakeliui į namus ir pasigrožėti saulėlydžiu. Ryte, eidama į darbą, jūs galėjote sustoti gėlių parduotuvėje ir nusipirkti sau gėlių. Jūs galėjote per pietus suvalgyti gaivinančių salotų porciją. Galėjote kelioms minutėms ištrūkti iš darbo ir pagulėti ant žolės, jausdama žydinčių vyšnių ir pienių kvapą. Jūs galėjote atsistoti ir pasirąžyti, pratemti skaudančius nugaros ir kaklo raumenis. Jūs galėjote…

Šie dalykai būtų užėmę tiek mažai “brangaus” laiko, tačiau būtų atgaivinę jūsų jėgas ir energiją. Tačiau jūs dar kartą pajuntate, kad aš leidžiate sau pasinerti į “darymą”, o ne į “buvimą”. Jūs pamiršote sustoti ir pauostyti, kaip gardžiai kvepia žydinčios vyšnios ir laukiate rytojaus, iš tikrųjų nematydama šiandienos.

Žydinčios vyšnios

Mes, žmonės, kartais atimame iš savęs galimybę džiaugtis tuo, kad esame gyvi – pažiūrėti į dangų ir žvaigždes; pasivaikščioti paplūdimiu ir tarp kojų pirštų pajusti smėlio kruopeles; skirti laiko atsipalaidavimui ir džiaugtis savo buvimu.

Juk jūs žinote, kad kiekvienas saulėtekis ir saulėlydis yra unikalūs ir kad kiekvienas jūsų sutiktas žmogus ir kiekvienas išgyventas patyrimas taip pat yra unikalūs. Labai dažnai mes matome tik vakardienos įsipareigojimus, rytojaus reikalavimus ir nepastebime šiandienos grožio. Na ką gi, juk niekuomet ne per vėlu keistis, atleisti sau už gyvenimo nepastabumą.

Žydinčios vyšnios

Daugelis iš mūsų manome, kad yra labai svarbu puoselėti savo “turtą” – mašinas, garso aparatūrą, dviratį, vaikus, partnerį ir t.t. Mes taip pat turėtume puoselėti ir savo kūną, emocijas bei protą. Mes turime atminti, kad mūsų fiziniam ir dvasiniam kūnui reikalinga meilė ir dėmesys, sveikata, gyvybingumas ir gerovė.

Taigi aš baigiu rašyti ir einu palepinti savęs… O kaip jūs? Aš esu įsitikinusi, kad kiekviena ir kiekvienas iš jūsų galite surasti būdų kaip save palepinti ir tuomet per dieną įgyvendinti bent po vieną iš šių sumanymų. Eime pauostyti žydinčių vyšnių… Juk jų žydėjimas toks trumpas…

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaimo mokytojas Lazdijų rajone uždirba daugiau nei 2000 eurų per mėnesį (187)

Lazdijų rajono savivaldybė – galimybių šalis. Su viena sąlyga – jei pasisekė įsidarbinti...

Vaikui automobilį užrašęs vyras pateko į problemų virtinę: kelias atgal – tik per teismą (40)

Lietuvoje nėra nustatyta amžiaus ribojimų tapti transporto priemonės savininku. Kaip parodė vieno...

Kauną apjuosia sekimo kamerų tinklas: fiksuos ne tik KET pažeidėjų, bet ir visų automobilių numerius (120)

Nemažai aistrų keliantys naujieji policijos „trikojai“ greičio matuokliai, vidutinį greitį...

Serbų žvaigždės Jokičiaus gynybą talžęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ šventė įtikinamą pergalę (17)

NBA pirmenybėse puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Memfio „Grizzlies“ (23-24)...

Miegamųjų rajonų gyventojai turėtų suklusti: ramybė be miesto šurmulio gali greitai baigtis (4)

Rajonai, nutolę nuo miesto centro, yra labiau patrauklūs jaunoms šeimoms ir tiems, kurie nori...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (148)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...

Andrius Almanis

Lietuvos kariuomenė – milijonas žmonių (6)

Ką darytų absoliuti dauguma pilnamečių, sveikų Lietuvos piliečių, jeigu ryt (ar poryt) –...

Kaip aukštai pavyks iškilti? Trijų miestų lenktynės į viršūnę (1)

Ką bendro turi Pietų Afrika , Dramblio Kaulo Krantas ir Marokas ? Visos trys šalys, esančios...

Prognozuoja, kad sergančiųjų gripu skaičius tik didės: ar dar įmanoma apsisaugoti?

Nors Lietuvoje sergamumas gripu dar nėra didelis, tačiau tikėtina, kad artimiausiomis dienomis ir...

Koronaviruso protrūkis: virusas išplito į 15 šalių, patvirtintinta 6000 užsikrėtimo atvejų (33)

Šimtai amerikiečių ir japonų trečiadienį buvo evakuoti iš naujo koronaviruso epidemijos apimto...