Turbūt Jums ne kartą teko atsidurti keblioje ir kvailoje situacijoje, kai pirmojo pasimatymo metu vaikinas ima reikalauti sekso. O jeigu dar jis yra ir agresyvus? Kaip turėtumėte elgtis? Pasakyti “taip”, kad įtiktumėte jam ir išvengtumėte apibūdinimo “ožka” ir “frigidiška” ar labai aiškiai pasakyti ne?
Kai kurios merginos mėnesius ar metus neryžtingai svarsto, turėti ar neturėti lytinių santykių. Kitos priima sprendimą turėti lytinių santykių per kelias sekundes. Dar kitos yra visiškai tikros, kad neturės lytinių santykių ir net nesvarsto kitokių galimybių. Bet kuriuo atveju sprendimas nėra paprastas. Mus įtakoja daugelis veiksnių: tėvai, mylimasis, draugai, religija, mokytojai, pramogos, elgsenos modeliai ir t.t.

Mūsų mintys ir svajonės taip pat daro įtaką. Draugų įtaka yra ypač stipri – mes linkę rinktis tokius draugus, kurie pritaria mūsų lytinio gyvenimo būdui. Jei esame “kitokie”, aplinkinių spaudimas gali būti ypač stiprus. Į psichologus dažnai kreipiasi merginos ir sako: “Mano problema yra ta, kad man 21 metai ir aš dar niekada neturėjau lytinių santykių. Mano draugės yra seksualiai aktyvios ir mane pravardžiuoja “neurotike”, “davatka” ir “frigidiška”.

Jis ir ji

Norint nuspręsti, kaip elgtis seksualine prasme, yra svarbu išklausyti įvairių žmonių skirtingas nuomones, suformuoti savo tvirtą požiūrį į seksą.

Tačiau juk jūs neturite apsispręsti šiandien. Pakalbėkite su skirtingų požiūrių draugais ar galbūt su plačių pažiūrų tėvais ar giminaičiais. Apsisprendimas turėti lytinių santykių reikalauja nuodugnaus apsvarstymo... su kuo, kada, kur, kokiomis sąlygomis – viskas yra svarbu. Tai yra jūsų sprendimas, nepasiduokite kitų spaudimui.

Apibrėžkite, koks bus jūsų seksualinis elgesys; jūs turite visas teises priimti šį sprendimą

Asmuo, kurį šiuo metu esame aistringai įsimylėję, gali turėti ypač didžiulę įtaką mums. Dažniausiai pasitaikanti problema moterims per pasimatymus yra vyras, keliantis reikalavimus dėl nepageidaujamo sekso. Būti “priverstai” ar spaudžiamai turėti nepageidaujamų lytinių santykių yra rimta problema.

Tai nėra tik nedidelis nuomonių skirtumas. 75% moterų nori atidėti glamones iki 4-ojo ar 5-ojo pasimatymo, kai 1/3 vyrų nori glamonėtis jau pirmojo pasimatymo metu. Iš tikrųjų, 25-35% vyrų pripažįsta, kad daro spaudimą moterims. Dar daugiau, 3% sako, kad galėtų išprievartauti moterį, jei žinotų, jog nebus sugauti.

Moterys turėtų atkreipti dėmesį į šią statistiką. Iš tiesų, virš 50% jaunų moterų teko dalyvauti “agresyviuose” pasimatymuose ir 23% buvo priverstos turėti lytinių santykių pasimatymo ar vakarėlio metu. Jei jūsų partneris gerbia jūsų vertybes ir pripažįsta, kad seksas yra abipusis sprendimas, būkite dėkinga. Jei ne, pamokykite jį arba palikite.

Jis ir ji

Šis sprendimo priėmimo procesas yra ypač sunkus moteriai, jei ji yra nepasiturinti, išsigandusi ar jeigu jai labai patinka vaikinas ir ji nori jam įtikti. Vyrai “eina tiesiai prie reikalo” ir tikisi, kad moterys juos sustabdys. Jaunos moterys turi išmokti, kaip sustabdyti vyrus ir žinoti kaip sakyti “NE” labai aiškiai.

Tai nėra lengva. Kai vyrams sakoma “ne dabar”, jie girdi “žinoma taip (vėliau)” ir “nedaryk to” kaip “pabandyk kitaip” ir “baik tai” kaip “galbūt, jei pabandysi kitais būdais”. Nėra taip, kad visi vyrai, kurie negirdi “ne”, yra kvaili ar potencialūs moterų prievartautojai ar atkakliai užsibrėžę gauti tai, ko jie nori.

Viena problemos dalis yra ta, kad daugiau nei 1/3 jaunų merginų pripažįsta, kad kartais sako “ne” seksui, kai iš tikrųjų nori pasakyti “taip”. Kokios yra priežastys tokiam pasipriešinimui?

1. Atrodyti gerai mergaitei, o ne pasileidėlei.

2. Išreikšti turimą baimę, pvz., “Mano tėvai gali grįžti namo”.

3. Pabrėžti tam tikras abejones, pvz., “Tai prieštarauja mano religijai”.

4. Psichologiškai manipuliuoti vyru, pvz., “Aš pykstu ant tavęs” ar “Noriu, kad manęs maldautum”.

Jis ir ji

Čia mes turime dar vieną seksualinių tabu pasekmę: netiesioginį, nepilną ar nesąžiningą bendravimą. Kiekviena moteris turi mokėti pasakyti, ko ji nori ir iš anksto išvardinti tiksliai tai, ko ji nori iš tikrųjų...

Moterys neturi iš anksto nuspręsti, ko jos tiksliai norės ar kaip toli norės nueiti (jos to gali ir nežinoti iš anksto), bet jos turi vengti, jei tai įmanoma, kad jas klaidintų ar jomis manipuliuotų. Apsimestinis susidomėjimas seksu (kai to nenori) yra nesąžiningas, netinkamas ir net pavojingas. Apsimestinis ar dalinis pasipriešinimas seksui (kai tikrai norite turėti lytinių santykių) gali paskatinti vyrus ignoruoti visus moterų žodžius.

Kita vertus, tai, kad keletas moterų pasakė “ne”, reiškiantį “taip”, dar nėra priežastis vyrams daryti spaudimą. Vyrai turi turėti omenyje, kad labai retai moters “ne” reiškia “taip”, taigi, vyrai visada turi suprasti, kad pirmasis silpnas “ne” reiškia griežtą, aiškų, neabejotiną “ne”. Jei ji pakeis savo nuomonę, ji leis vyrui suprasti aiškiais žodžiais.

Vyro užduotis nėra išsiaiškinti, kaip toli jis gali nueiti. Jo užduotis yra pilnai gerbti jos norus – buvimas dėmesingu yra tikro mylėjimosi dalis. Moters ir vyro pareiga yra nurodyti ar aiškiai pasakyti partneriui, ką jie nori daryti ir ko nenori. Kai vienas iš jų nori sustoti, šis sprendimas turi būti gerbiamas.

Dažniausiai tai reiškia, kad viską kontroliuoja moteris (bet taip pat gali būti ir su vyrais, jei moteris yra įkyresnė). Kartą pasakius “ne”, vyras daugiau neturėtų mėginti, kad patikrintų, ar atsakymas vis dar “ne”. Žinojimas kaip pakeisti pačios nustatytas ribas bus kažkas naujo daugumai moterų; pasakiusios “ne” jos pačios turės imtis iniciatyvos.

Nuspręsdami, kokia bus jūsų seksualinė gyvensena, prisiminkite, kad tai yra jūsų gyvenimas; jūs turite visas teises daryti tik tai, ką jūs norite pasimatymo metu; jūs turite prisiimti atsakomybę už savo veiksmus; nepasiduokite spaudimui; aiškiai išreikškite savo vertybes ir reikalaukite pagarbos joms.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Darbo imigrantus išnaudojantis vergvaldys – nepažabojamas (177)

Važiuodamas į Vokietiją tolimųjų reisų vairuotojas Aleksandras Šeško tikėjosi užsidirbti,...

Dešimtmečio byla gali pasikartoti: gudrūs žaidimai pakišo vienus ir atrišo rankas kitiems (22)

Nesenoje parlamentinių tyrimų istorijoje yra pavyzdžių, kai teisėsaugos tyrimus dubliuoti sumanę...

Antradienį vykstančių į Lenkiją laukia patikros (97)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT ) pareigūnai antradienį prie sienos su Lenkija surengs...

Penki dalykai, kurių nekartosiu naujuose namuose – asmeninė patirtis (102)

Prieš dvejus metus įsigijau pirmuosius savo nuosavus namus ir teko išspręsti nemažai jų...

Ką galime kiekvienas mūsų padaryti, kad nesusirgtume storosios žarnos vėžiu genetika lemia tik 10 proc. (14)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis,...

Mįslingas incidentas Rusijoje: patvirtino smarkų radiacijos padidėjimą (100)

Rusijos meteorologinė tarnyba patvirtino Europos agentūrų kiek anksčiau perduotą informaciją...

Tiksinti bomba: dar vienam Europos regionui gresia katastrofa (31)

Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir...

Plikledžio pasekmės – per avariją Klaipėdoje žuvo BMW vairuotojas (55)

Antradienį, 7.32 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Kim Kardashian ir Kanye Westo namą už 18 mln. dolerių nusipirko buvusi Ukrainos generalinio prokuroro sekretorė (19)

Ukrainos generalinio prokuroro Sviatoslavo Piskuno sekretorė Marina Akton nupirko iš Kim Kardashian...

Vokietijos specialistų naudotų automobilių ataskaita: „Volkswagen Tiguan“ po 100 tūkst. kilometrų (16)

DELFI su žurnalu „ Auto Bild Lietuva “ tęsia straipsnių seriją, kuriais kviečia skaitytojus...