Ar žinote, ko norėsite po 5, 10 ar 20 metų? Galbūt turite ryškią idėją. O ar žinote, ko norės jūsų partneris? Tikriausiai ne. Daugelis mūsų turime ambicijų ir ateities svajonių, kurios laikui bėgant keičiasi. Dvidešimtmečių troškimai labai skiriasi nuo aštuoniasdešimtmečių, ir tai natūralu.
Pora
Jei esate sukūrę šeimą, tikriausiai tikitės, kad jūsų partneris ir ateityje trokš tų pačių dalykų, kaip ir jūs. Bet “ateitis” gali būti net 70 metų periodas! Ar po tiek metų įmanoma norėti tų pačių dalykų?

Pirmasis susižavėjimas

Mus patraukia žmogus, su kuriuo turime kažką bendro. Kai kurie antropologai teigia, kad mes netgi nesąmoningai pasirenkame partnerį, kuris panašus į mus išoriškai.

Santykiams vystantis, kiekviena bendra patirtis suteikia galimybę patikrinti ar tinkame vienas kitam. Ar mums patinka panaši muzika? Ar žiūrime tuos pačius filmus? Ar juokiamės iš tų pačių dalykų? Ar mums patinka tie patys žmonės?

Jei pasirodo, kad turime daug bendro, pradedame dalintis savo svajonėmis ir ambicijomis. Siekiame įsitikinti, ar su tuo žmogumi galėtume dalytis ir ateitimi.

Ką mūsų svajonės ir ambicijos pasako apie mus

Kai pasakojame apie savo svajones ir ambicijas, atskleidžiame pakankamai intymius dalykus. Norime, kad draugas žinotų apie mūsų charakterio bruožus ir prioritetus.

Pavyzdžiui:

- Jei laimėtumėte “Aukso puodą”, ką su juo darytumėte? Arba kitaip tariant – kokie dalykai jums suteiktų daugiausia laimės?

- Jei į negyvenamą salą galėtumėte pasiimti tik 3 dalykus, kas tai būtų? Kitaip tariant, kokie dalykai jums gyvenime svarbiausi?

Žmogus, į klausimą apie “Aukso puodą” atsakęs “Nusipirkčiau naują namą” skiriasi nuo žmogaus, atsakiusio “Nusipirkčiau sportinę mašiną”.

Žmonės, pamiršę paminėti, kad į negyvenamą salą pasiimtų partnerį, irgi apie save suteikia savotiškos informacijos.

Kai svajonės pasikeičia

Jūsų partneris visą laiką nekentė keliauti. Dabar jis pareiškė, kad nori emigruoti į Peru. Kaip tai galėjo atsitikti?

Laikui bėgant tampame išmintingesni ir labiau pasitikime savimi. Keičiasi mūsų skoniai ir prioritetai. Būtent šie kitimai gali lemti, kad gražiai nugyvensite tuos 70 metų. Kai abu partneriai sensta ir keičiasi kartu, jie gali patirti daug gražių dalykų.

Tačiau tai šiek tiek baugina. O ką, jei mūsų partneris keičiasi į kitą pusę, nei mes? Kartais atrodo, kad turime labai mažai bendro, kad beveik nepažįstame savo vyro ar žmonos. Tačiau jei kartais svajonės išsiskiria,nereiškia, kad po kurio laiko jos vėl nesupanašės.

Kalbėkimės!

Svarbiausia, kad sutaptų jūsų ir partnerio vertybės ir prioritetai. Kartais iš išorės to nesimato. Tačiau bendros vertybės dažnai atrandamos, kai kalbame apie giliau slypinčius poreikius ir motyvus.

Pavyzdžiui: jūs svajojate įkopti į Everestą, o jūsų vyras svajoja parašyti mokslinės fantastikos knygą. Norai atrodo skirtingi, tačiau jūs abu siekiate to, kas reikalauja ištvermingumo, atkaklumo ir pasiruošimo.

Arba jūsų vyras nori dirbti viršvalandžius, o jūs svajojate daugiau laiko praleisti namie. Kas už to slypi? Jūs abu stengiatės savais būdais kuo geriau pasirūpinti vaikais.

Pratimėlis

Jei jūsų troškimai skiriasi kaip diena nuo nakties, nenusiminkite. Atsisėskite ir pabandykite išsiaiškinti, koks motyvas glūdi po jais. Galite nustebti, kad svajonės tokios pačios – skiriasi tik būdai joms įgyvendinti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Tvarkiečių“ noras bendradarbiauti su „valstiečiais“ turi įdomių poteksčių: Paksas nebeslepia didelių ambicijų (3)

Rolandas Paksas nori kandidatuoti į prezidentus 2019 m. rinkimuose, ir tam jam reikia Seimo...

„Sodra“ tuština gyventojų sąskaitas: pinigus gali nuskaičiuoti neperspėjusi (476)

Jei bent porą mėnesių niekur nedirbate, nesate registruotas darbo biržoje ir dar nesumokėjote už...

Į mirties žeme vadinamą Kazachstaną išvykę lietuviai: tai visos tautos istorija ir tragedija susipažinkite su „Misija Sibiras'18“ ekspedicijos dalyviais (1)

Šiandien iš Vilniaus geležinkelių stoties į Kazachstaną išvyko ekspedicija „Misija...

Ši ūkininkė įspūdį paliktų bet kam: atgaivinta senelių sodyba žavisi ir lietuviai, ir užsieniečiai pasidalino daržininkystės patarimais (86)

Lazdijų rajone, Babrauninkų kaime, įsikūręs ūkis – kiek neįprastas – gamtinės...

FIFA 2018 rekordai ir keistenybės: nepailstantis kroatas, „kiauras“ ispanų vartininkas, Ronaldo ir Messi prakeiksmas (8)

Emocijoms po mėnesį Rusijoje vykusio ir sekmadienį pasibaigusio pasaulio futbolo čempionato...

Nori sužinoti, kas tiksliai buvo kalbama per Trumpo ir Putino susitikimą: imamasi beprecedenčių veiksmų (156)

JAV demokratai reikalauja, kad prezidento Donaldo Trumpo vertėja liudytų Kongrese. Ji esą...

Pirmą kartą papasakojo apie dvi savaites trukusią kankynę akimirka, kai apėmė neviltis (4)

Tai turėjo būti linksma vaikų grupės ekskursija į urvus po futbolo treniruotės, bet virto...

Problema, kuri kaime beveik nepažįstama: kuo skundžiasi net du trečdaliai miestiečių? (1)

Trys iš keturių Lietuvos didmiesčiuose gyvenančių žmonių savo namuose neranda ramybės dėl...

Pasitikrinkite, ar kitą savaitę vis dar galėsite naudotis savo telefonais (13)

Jau kitą savaitę, liepos 25 d., Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės...

Po Trumpo pasisakymų „Fox“ televizijai – nauji priekaištai: tai „dovana Putinui“ (217)

Praėjus porai dienų po kritikos audrą sukėlusio savo susitikimo su Rusijos lyderiu Vladimiru...