aA
Kaip gyvena poros, kurios yra patenkintos seksualiniu gyvenimu? Mylisi penkis kartus per dieną? Lanko tantrinio sekso seminarus? Yra sekso reikmenų parduotuvių klientai? Jeigu taip manote, nepataikėte. Psichologas ir seksologas Pascal de Sutter žurnalui „Elle“ pabandė išsklaidyti kai kuriuos stereotipus.
© Shutterstock nuotr.

Vienas pozityviausių dalykų

Kalbėdami apie seksą šiandien dažniausiai akcentuojame kompleksus, kurie kamuoja, nerealizuotas fantazijas, taško G paieškas – žodžiu, apie viską, ką nori, tik ne apie laimę. Ir veltui! Juk net jei nekreiptume dėmesio į vieną gražiausių jausmų – meilę, seksas – šansas padovanoti sau džiaugsmo.

Psichologas ir seksologas Pascal de Sutter tai primena knygoje „Laimingų žmonių seksualumas“. Kalbėdami apie seksą, dažniausiai aptariame įvairias patologijas, iškrypimus arba net prievartą. Tačiau dažniausiai nutylime tai, jog jis - vienas pozityviausių dalykų.

Reikia pasistengti

Tiesa, pastaruoju metu jis praranda pirmapradį spontaniškumą: žmonės iš visų jėgų stengiasi lovoje kopijuoti porno žvaigždes, mėgdžioja erotinės literatūros herojus ir pavydi saldžioms reklamos porelėms, lyg malonumas būtų tik ilgakojų blondinių ir juodbruvų mačo prerogatyva. Savo ruožtu seksologas teigia, kad žmonėms, kurie yra patenkinti seksualiniu gyvenimu, lovoje nereikia jokių akrobatikos ar kitokių šou elementų.

„Nebūtinai tas, kuris teigia esąs patenkintas seksualiniu gyvenimu, turi praktikuoti ekstremalų seksą“, - tvirtina Pascal de Sutter ir kaip pavyzdį pateikia 23-ejų metų pacientės T. žodžius. „Labai ilgai kompleksavau, jog esu gana šalta lovoje. Taip maniau, nes dauguma mano draugių nenustodamos pasakoja apie oralinį ir analinį seksą kaip savaime suprantamą dalyką. O man tai nepatinka. Nors su draugu mylimės ne itin dažnai, be ypatingų fantazijų, tačiau esame laimingi.“

Aišku, kiekvieno žmogaus seksualumas vis kitoks, todėl vienos formulės čia negali sudaryti. Tačiau knygos autorius pateikia keletą bendrų sėkmės taisyklių. Pirmiausia jis rekomenduoja nesistengti visko pasiekti iš karto ir pirmenybę teikti ne kiekybei, bet kokybei. Kitas žingsnis - kantrumas. Ir dar vienas patarimas – du keturi kartai per savaitę. Kodėl?

„Seksas, kaip atmintis arba sodas, turi būti puoselėjamas. Tam, kad jaustumėtės laimingi, turėtumėte pasistengti. „Patenkinti savimi žmonės dažniau užsiima seksu ir dėl to tampa dar laimingesni“, - teigia seksologas.

Jausmai + seksualumas lygu laimė

Kitas Pascal de Sutter pacientas 32-ejų Žeromas pasakoja: „Gimus vaikams su žmona iš tiesų mylimės rečiau, tačiau mus sieja daugybė bendrų dalykų: vaikai, laisvalaikis, draugai, kelionės... Seksui dar bus laiko.“ Psichoterapeutas Philippe Brenot tvirtina, kad būtent vyras turi paklusti moters poreikiams. Jis teigia, kad ši bus daug laimingesnė, jei neprivalės tenkinti partnerio seksualinių refleksų. Ir tuomet taps sukalbamesnė.

Tačiau ar įmanoma tapti laimingai, jei negauni reikiamos dozės orgazmo? Philippe Brenot tvirtina: „Moteriai, kuri ypač akcentuoja orgazmo svarbą, būtent jie ir yra laimės kriterijus, tačiau egzistuoja daugybė kitų dalykų, galinčių teikti malonumą ir džiaugsmą.“

Psichoterapeutas išvardijo tris elementus, kurie reikalingi visaverčiam seksualiniam gyvenimui: masturbacija, kurios pagalba pažįstame savo seksualines reakcijas, seksas su patyrusiu partneriu, galinčiu parodyti kelią malonumo viršūnių link; ir svarbiausia – patirti malonumą ne tik lovoje, bet ir bendraujant su partneriu.

Seksualinis pasitenkinimas priklauso nuo sugebėjimo būti laimingam platesne prasme. „Vakariečiai nemoka gyventi dabartimi, - teigia Pascal de Sutter. - Mes išgyvename dėl to, ką apie mus pagalvos kiti, abejojame ir bijome. Tačiau lova, kalbant jaunimo slengu, - ne vieta „parintis“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Jungtinės Karalystės politiniame žemėlapyje – sunkiai įsivaizduojami pasikeitimai

Anglijos šiaurėje esančius miestus sieja kasybos verslas, mirštanti pramonė ir gyventojų...

Skandalingų turkų pareiškimų pasekmės: svilėsio kvapas erzina NATO, bet tai dar ne pabaiga (174)

Trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių – Turkija vis dar neatsisako ketinimų blokuoti NATO...

Seimas su žemėmis maišęs automobilių registracijos mokestį po svarstymo jam pritarė (271)

Penktadienio rytą Seimas ėmėsi svarstyti automobilių registracijos mokestį. Jis, pagal naujausią...

Tapinas ir Žeimytė taip pat kreipiasi į Nausėdą dėl rinkimų kartelės (38)

Penki nuomonių lyderiai – viešųjų ryšių ekspertai, žurnalistai, viena politologė, kreipėsi...

Šventėms besiruošiantis Tomaševskis: adventas netinkamas laikas spausti Narkevičių (44)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis sako neketinantis...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ vejasi Darbo partiją papildyta (134)

Spalvingas ir įtemptas politikoje lapkričio mėnuo vis dėlto neįnešė didelių permainų į...

Paulius Gritėnas. Paprasto žmogaus gynėjai, nusispjovę į žmogaus teises (32)

Dar ne taip seniai, Lietuvos valstybingumo atkūrimo pradžioje žmogaus teisių klausimai buvo...

Johnsonas po triuškinančios pergalės: įgyvendinsim „Brexit“, bet pirma papusryčiaukim (91)

Jungtinė Karalystė laiku paliks Europos Sąjungą kaip vieninga visuma ir įgyvendins „ Brexit “...

Ekspertai – apie „Žalgirio“ šansus prieš „Valencia“: būtų keista, jei neišnaudotume ir šios progos laida „Krepšinio zona“ (7)

„Atėjo penktadienis, reikės laimėti Kaune. Kitą savaitę mačas antradienį, reikia jį...