aA
Kaip gyvena poros, kurios yra patenkintos seksualiniu gyvenimu? Mylisi penkis kartus per dieną? Lanko tantrinio sekso seminarus? Yra sekso reikmenų parduotuvių klientai? Jeigu taip manote, nepataikėte. Psichologas ir seksologas Pascal de Sutter žurnalui „Elle“ pabandė išsklaidyti kai kuriuos stereotipus.
© Shutterstock nuotr.

Vienas pozityviausių dalykų

Kalbėdami apie seksą šiandien dažniausiai akcentuojame kompleksus, kurie kamuoja, nerealizuotas fantazijas, taško G paieškas – žodžiu, apie viską, ką nori, tik ne apie laimę. Ir veltui! Juk net jei nekreiptume dėmesio į vieną gražiausių jausmų – meilę, seksas – šansas padovanoti sau džiaugsmo.

Psichologas ir seksologas Pascal de Sutter tai primena knygoje „Laimingų žmonių seksualumas“. Kalbėdami apie seksą, dažniausiai aptariame įvairias patologijas, iškrypimus arba net prievartą. Tačiau dažniausiai nutylime tai, jog jis - vienas pozityviausių dalykų.

Reikia pasistengti

Tiesa, pastaruoju metu jis praranda pirmapradį spontaniškumą: žmonės iš visų jėgų stengiasi lovoje kopijuoti porno žvaigždes, mėgdžioja erotinės literatūros herojus ir pavydi saldžioms reklamos porelėms, lyg malonumas būtų tik ilgakojų blondinių ir juodbruvų mačo prerogatyva. Savo ruožtu seksologas teigia, kad žmonėms, kurie yra patenkinti seksualiniu gyvenimu, lovoje nereikia jokių akrobatikos ar kitokių šou elementų.

„Nebūtinai tas, kuris teigia esąs patenkintas seksualiniu gyvenimu, turi praktikuoti ekstremalų seksą“, - tvirtina Pascal de Sutter ir kaip pavyzdį pateikia 23-ejų metų pacientės T. žodžius. „Labai ilgai kompleksavau, jog esu gana šalta lovoje. Taip maniau, nes dauguma mano draugių nenustodamos pasakoja apie oralinį ir analinį seksą kaip savaime suprantamą dalyką. O man tai nepatinka. Nors su draugu mylimės ne itin dažnai, be ypatingų fantazijų, tačiau esame laimingi.“

Aišku, kiekvieno žmogaus seksualumas vis kitoks, todėl vienos formulės čia negali sudaryti. Tačiau knygos autorius pateikia keletą bendrų sėkmės taisyklių. Pirmiausia jis rekomenduoja nesistengti visko pasiekti iš karto ir pirmenybę teikti ne kiekybei, bet kokybei. Kitas žingsnis - kantrumas. Ir dar vienas patarimas – du keturi kartai per savaitę. Kodėl?

„Seksas, kaip atmintis arba sodas, turi būti puoselėjamas. Tam, kad jaustumėtės laimingi, turėtumėte pasistengti. „Patenkinti savimi žmonės dažniau užsiima seksu ir dėl to tampa dar laimingesni“, - teigia seksologas.

Jausmai + seksualumas lygu laimė

Kitas Pascal de Sutter pacientas 32-ejų Žeromas pasakoja: „Gimus vaikams su žmona iš tiesų mylimės rečiau, tačiau mus sieja daugybė bendrų dalykų: vaikai, laisvalaikis, draugai, kelionės... Seksui dar bus laiko.“ Psichoterapeutas Philippe Brenot tvirtina, kad būtent vyras turi paklusti moters poreikiams. Jis teigia, kad ši bus daug laimingesnė, jei neprivalės tenkinti partnerio seksualinių refleksų. Ir tuomet taps sukalbamesnė.

Tačiau ar įmanoma tapti laimingai, jei negauni reikiamos dozės orgazmo? Philippe Brenot tvirtina: „Moteriai, kuri ypač akcentuoja orgazmo svarbą, būtent jie ir yra laimės kriterijus, tačiau egzistuoja daugybė kitų dalykų, galinčių teikti malonumą ir džiaugsmą.“

Psichoterapeutas išvardijo tris elementus, kurie reikalingi visaverčiam seksualiniam gyvenimui: masturbacija, kurios pagalba pažįstame savo seksualines reakcijas, seksas su patyrusiu partneriu, galinčiu parodyti kelią malonumo viršūnių link; ir svarbiausia – patirti malonumą ne tik lovoje, bet ir bendraujant su partneriu.

Seksualinis pasitenkinimas priklauso nuo sugebėjimo būti laimingam platesne prasme. „Vakariečiai nemoka gyventi dabartimi, - teigia Pascal de Sutter. - Mes išgyvename dėl to, ką apie mus pagalvos kiti, abejojame ir bijome. Tačiau lova, kalbant jaunimo slengu, - ne vieta „parintis“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Ką darys dotacijos netekę Palucko socdemai ir manifestą prieš valdančiuosius skelbiantys liberalai (11)

Kas išgelbės Gintauto Palucko socialdemokratus, kuriems už rinkimų pažeidimus atimta pusės...

Kaune - painios bylos finalas: sprendžiama, ar iš darželio paimtą vaiką grąžinti motinai (115)

Raudondvario seniūnijoje (Kauno r.) sprendžiamas klausimas, ar grąžinti paimtą penkerių metų...

Paliko traktorių judriausioje Vilniaus gatvėje, bet policija paaiškino – viskas pagal taisykles (40)

Ne vienas vairuotojas, pirmadienio vakarą važiavęs Vilniaus Tūkstantmečio gatve, galėjo tik...

Registrų centre beveik kas penktas darbuotojas susijęs giminystės ryšiais (17)

Registrų centro atliktas tyrimas parodė, kad beveik kas penktas įmonės darbuotojas (18 proc.),...

Kai kurių sričių darbuotojų Panevėžio regione trūksta kritiškai (13)

Panevėžio darbo rinkos mokymo centre, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyva,...

Po Austrijos pastabų sukruto visa Europa: pasirašomos sutarties pasekmes jausime ilgai? papildyta (312)

Vokietija kunkuliuoja. Šįkart dėmesio centre atsidūrė Jungtinių Tautų parengta Pasaulinė...

Toto Cutugno gyvenimas kaip filmas: žmoną mylėjo, bet gimė nesantuokinis vaikas, užklupo vėžys ir vos nežuvo aviakatastrofoje (4)

Liepą legendinis italas, padovanojęs pasauliui gausybę hitų, atšventė 75-ąjį gimtadienį....

Žinomos mamos apie vaikų skiepus: pasakė, kas padėjo apsispręsti papildytas vaikų profilaktinis skiepų kalendorius (16)

Skiepai vaikams šiandien vis dar aktuali tema. Paskleista baimė, kad neva skiepai sukelia autizmą...

Lietuviai spraudžia plėtotojus į kampą: reikalavimai būstui darosi vis didesni

Šalies būsto plėtotojai ir pardavėjai stebi tendenciją – klientai tampa ženkliai dėmesingesni...

Didingas paukštis, kurio neteksime: gaila, bet kažko imtis jau per vėlu (6)

Jau nuo neatmenamų laikų daugelyje tautų kilnusis erelis yra laikomas drąsos ir stiprybės...