Šią ligą pavadino pagal jos pirmosios aukos – Adelės Hugo – vardą. Ji buvo įžymaus prancūzų rašytojo duktė, kuri degė iš beprotiškos meilės ciniškam anglų karininkui Albertui Pinsonui.
Vargšelė persekiojo jį visą savo gyvenimą. Ji keldavo jam scenas viešose vietose. “Pirkdavo” susitikimus su juo, apmokėdavo jo skolas. Žinodama jo aistrą moteriškai lyčiai, pati jam samdydavo prostitutes, nes tik joms jo nepavydėdavo. Savo gyvenimą Adelė baigė beprotnamyje, būdama 85 metų amžiaus ir mirė su Alberto vardu lūpose.

Amerikoje buvo mėginama organizuoti terapiją moterims, kurios “per stipriai myli”. Kartais ši liga užpuola ir vyrus, tačiau su jais viskas paprasčiau. Pirma, jie rečiau “užsiciklina” ties viena moterimi, antra, visuomenė ramiai reaguoja į vyro įsimylėjimus nepaisant to, ar širdies dama jam atsako tokiais pačiais jausmais.

Kur reikėtų brėžti ribą tarp didelės meilės ir beprotystės? Viename populiariame amerikietiškame žurnale išskiriamos tokie pamišimo iš meilės požymiai:

Moteris

1. Neramus miegas. Mylimąjį sapnuojama ne rečiau kaip du kartus per savaitę. 2. Adelės sindromo auka neatsako į telefono skambučius ir laiškus, vėluoja apmokėti sąskaitas, sunkiai susidoroja su pareigomis darbe.

3. Visos mintys ir pokalbiai sukasi tik apie mylimą vyrą.

4. Depresiją (“jis manęs nemyli…”) pakeičia euforija (“Argi įmanoma tuo pačiu neatsakyti į tokią meilę?”)

5. Rūpestingai renka visus, netgi pačius smulkiausius daiktus, susijusius su mylimuoju: pašto atvirukus, gautus per Kalėdas, bilietus, likusius nuo atsitiktinės bendros kelionės, nuotraukas, kuriose vos vos pastebimas jo pakaušis.

6. Išrinktajam niekuomet nesuteikiama galimybė prieiti pirmam, pradėti pokalbį, paskambinti. “Adelė” visuomet yra aktyvioji pusė.

7. Ji, galiausiai, nesirūpina savo išvaizda, nes yra įsitikinusi: didi meilė nereikalauja banalių priemonių, padedančių atkreipti į save dėmesį.

Vis gi būtų klaidinga manyti, kad Adelės sindromas apninka tik nepatrauklias moteris. Merlin Monro, laikyta grožio ir seksualumo simboliu, buvo iki ausų įsimylėjusi Robertą Kenedį. Kad jį išlaikytų, ji buvo pasirengusi skandalui, pareikšdama, kad jeigu jis su ja nesusitiks, ji sušauks spaudos konferenciją ir pareikš apie jų ryšius…

Nelaiminga moteris

Štai patarimai, kurie skiriami amerikietiškų žurnalų moterims skaitytojoms, pastebėjusioms savyje pirmuosius Adelės sindromo požymius:

1. Organizuokite savo laiką taip, kad neliktų nė minutės svajonėms apie mylimąjį. Nusipirkite dviratį arba užsiimkite joga. Arba pradėkite lankyti kiniečių kalbos kursus.

2. Jei mintys apie jį ateina, kai jūs gulite lovoje ir žiūrite į lubas, tai stenkitės dienos bėgyje nebūti horizontalioje padėtyje. Jeigu jūs susimąstote apie jį stovėdama prie lango ir žiūrėdama į dangaus mėlynę, tai pasistenkite iš viso nepriartėti prie lango.

3. Venkite vietų ir žmonių, sukeliančių prisiminimus apie jį. Jokių vaikščiojimų po judviejų mėgiamas kavines. Jokios jam patinkančios muzikos! Nežiūrėkite filmų, į kuriuos jūs ėjote kartu!

4. Prieštaraudama savo norui prisiminkite apie jį tik blogus dalykus. Tuomet suprasite, kad jis nevertas jūsų kančių.

5. Nusipirkite bloknotą. Vienoje lapo pusėje parašykite, ką laimėjote ar įgavote jūsų romano dėka, o kitoje – tai, ką prarasite išsiskyrimo atveju. Nuolat pildykite šį sąrašą, kol neįsitikinsite, kad laimėjimų sąrašas nėra toks didelis, kaip manėte.

6. Užsiriškite sau ant riešo guminį raištelį ir kas kartą, kai tik pagausite save galvojant apie jį, patempkite jį iki skausmo. Šis paprastas būdas yra veiksmingesnis nei manote.

7. Jei visos priemonės išnaudotos, tačiau nieko nepavyksta – susigalvokite naują beprotystę. Tik jokiu būdu neįsimylėkite! Įstokite į judėjimą, kovojantį už aplinkos išsaugojimą ar pradėkite lankyti našlaičius globos namuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (20)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (12)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (79)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (18)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (346)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (11)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Prieš mačą su „Lietuvos rytu“ rimtų nuostolių patyręs Butautas: apie tai sužinojau paskutinę dieną (1)

Ketvirtadienį su Adu Juškevičiumi atsisveikinęs „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (89)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (120)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (336)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...