aA
Moteriškumas? Nieko apie tai negirdėjau...
Mergina prie jūros
Mergina prie jūros
© Shutterstock nuotr.

Augant šeimoje, kurioje mama po darbo, kaip laikrodukas skuba apkabinti namuose laukiančius du vaikus, pasirūpina namų jaukumu, o bet tačiau ir tapetą paklijuoja beigi pasirūpina finansais bei visu, kuo reikia pasirūpinti, suvokti, kam vis dėlto reikalingas vyras, yra baisiai sunku.

Ir suprasti, kad darbo pasidalinimas, kuomet pasisiūlai špakliuoti sienas, o vyrui bandai įbrukti maisto gamybą, gresia tuoj tuoj sprogsiančiu iškreiptu lyčių realizacijos burbulu, taip pat ne iš karto pavyksta. Gi nuo pat mažumės skirtumo jokio nebuvo. Telefonu išklausius per pietų pertrauką mamos diktuojamo burokėlių sriubos recepto, dar būdama maža mokyklinukė mėgaujiesi savo gamintais pietumis, o kuomet reikia, tepi klijus ant tapeto ir smagu gi būna.

Iš kur po velniais man reikėtų žinoti, kad vyras, stebintis kaip pati tįsiu laistytuvus sodeliui pagirdyti, gali pasijausti it jo vyriškumas menkinamas, ir kodėl radusi laisvą minutę nudirbti darbus apskritai turėčiau svarstyti, kaip šitą darbą įvykdyti nesutraumuojant kitų, jei jį tiesiog reikia padaryti. Dabar pat. Be jokių ten „mielasis, gal galėtum kada nors gyvenime, nu labai labai prašau, koks tu šaunuolis, kad sugebi vandens nunešti, palieti, prašau labai nusižeminusi, tas sušiktas gėles“. Tada dar paglostyti po darbo ir leisti pasijausti didvyriu. Kamon. Seriously? Nė kiek nesuvokiama.

Ir ne iš piktumo aš taip apie vyrus. Patinka man jie. Netgi labai. Ir protas jų dažniausiai labiau nei moters patinka. Toks išgrynintas nuo trypčiojimų ir emocinių duobių. Gal čia ir slypi bėda – galvojime, kad vyrai labai protingi ir mažai emocionalūs, todėl analitiškai įvertinę situaciją, patys gali, pvz., pasisiūlyti patąsyti sunkesnį daiktą, o nepasisiūlę anei sulaukę pagalbos prašymo, tiesiog nesiparinti.

Man daug kas čia neaišku. Kaip bendrauti, kad nesijaustum trypianti savęs, bet ir aplinkui esantys vyrai nerizikuotų nė plauko orumo prarasti? Kaip pritraukti ne globos besitikinčius, bet tikrus vyrus?

Tokio tikrumo, kad šalia tokio būnant NORĖTŲSI būti moteriška, NORĖTŲSI pasirūpinti, kad jis skaniai pavalgytų, NORĖTŲSI švelniai paprašyti ir nebijoti patikėti visos poros ar šeimos vedimo į priekį nes jausi, kad tai iš tiesų kelias pirmyn.

Ar apskritai įmanoma viso to norėti? Gal visos laimingos moterys tik ekspertės aktorystėje? Gal tik preciziškai nušlifavus visus natūraliai kylančių emocijų ir veiksmų aštrius kampus, nurijus natūralų išdidumą ir susitaikius su tuo, kad atlygį gausi neapibrėžtais terminais ir kiekiais, gali tikėtis kiek darnesnių, tačiau klausimas, ar nors trupinėlį lygiaverčių santykių. Ir viskas – tik iš tiesų apžaidžiant šiaip jau, mano suvokimu, gudrius vyrus?

Tiek daug klausimų – sakytum iš kokio gi urvo ši mažylė išlindo? Matomai kiekvienas bręstame skirtingai ir man suvokimas, kad po kasdieniniu bendravimu slypi povandeninės lyčių jėgos, atėjo tik dabar, būnant 28-erių, apturėjus vieną ilgesnę ir vieną mažiau ilgą draugystę.

Kaip ir sakiau, daug kas man čia neaišku. Tie aštuoneri bendro buvimo poroje patirties metai į paviršių išplukdė nemenką dalį mano klaidų, ties kuriomis galiu dirbti. Vis dėlto, aiškūs atsakymai skęsta besikartojančių, naujų ir tuoj tuoj beišnirsiančių klaustukų jūroje. Pripažindama visus savo netobulumus, pripažįstu ir tai, kad aplink, ignoruodami tai, į kokį mėšlą gali įsivelti, vis sukiojasi nuotykių ir meilės ėdalo alkani šakalai. Tačiau šįkart likusi viena, noriu susirinkti save iš gabalėlių į krūvą, neįkandama šakalams, tačiau trokštamą tikro medžiotojo.

Man nusimato badas. 90 dienų badas. Laikotarpis, pripildytas vedų skaitymo, pokalbių su išmintingomis ilgalaikius santykius puoselėjančiomis moterimis ir lyčių skirtumų psichologijos skaitymas. Taip, nesu naivi, čia viso gyvenimo mokslas, tačiau visam kam reikia pradžios.

Pasiryžtu savajai – ateinančius tris mėnesius pasinersiu į moteriškumo paieškas. Gi mano medžiotojas laukia!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dešimtmečių senumo kariniame ginče vėl liejasi kraujas – artimiausios savaitės bus lemtingos (107)

Viena seniausių pasaulio konfliktų, Kalnų Karabache vėl įsiplieskęs kruvinas teritorinis ginčas...

„Puota maro metu“: per karantiną ministerijų valdininkų atlyginimai kilo tūkstančiais (283)

Kol šimtai tūkstančių dirbančiųjų šalyje per 3 karantino mėnesius buvo išleisti į prastovas...

Koronavirusas Lietuvoje: židiniuose fiksuota mažiau nei pusė atvejų, sudėtinga situacija Šiaulių ir Radviliškio ligoninėse per parą - 105 koronaviruso atvejai ir 1 mirtis (170)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 nauji koronaviruso atvejai ir 1 mirtis. Tai LRT radijui...

Baltarusijos programišiai įsilaužė į valstybinę televiziją: mes parodysime tiesą (86)

Vakarinė Baltarusijos valstybinių televizijos kanalų „Belarus 1“ ir ONT transliacija internete...

Kęstutis Girnius. Kokia valdančioji koalicija būtų Nausėdai parankiausia? (56)

Prezidentas Gitanas Nausėda yra nedviprasmiškai pareiškęs, kad jis aktyviai dalyvaus naujos...

Vitas Vasiliauskas: skolos lygis bus didžiausias Lietuvos istorijoje papildyta (350)

Naujausi rodikliai patvirtina, kad pagrindiniai ekonomikos sektoriai – pramonė, prekyba, eksportas...

Veryga dėl antrosios bangos turi pakenčiamą ir daug prastesnį ligos plitimo scenarijus rekordų bus ir daugiau, apribojimai gali laukti maitinimo įstaigų (330)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio rytą interviu Delfi sakė bijantis...

Edita Rouge | D+ nariams

Už patyčias mokykloje yra atsakinga šeima. Mokytojo vaidmuo čia antraeilis

Patyčių mokyklose problema yra sprendžiama, tačiau neišspręsta. Šeimos, kurių vaikai mokykloje...

|Maža didelių žinių kaina