aA
Moteriškumas? Nieko apie tai negirdėjau...
Mergina prie jūros
© Shutterstock nuotr.

Augant šeimoje, kurioje mama po darbo, kaip laikrodukas skuba apkabinti namuose laukiančius du vaikus, pasirūpina namų jaukumu, o bet tačiau ir tapetą paklijuoja beigi pasirūpina finansais bei visu, kuo reikia pasirūpinti, suvokti, kam vis dėlto reikalingas vyras, yra baisiai sunku.

Ir suprasti, kad darbo pasidalinimas, kuomet pasisiūlai špakliuoti sienas, o vyrui bandai įbrukti maisto gamybą, gresia tuoj tuoj sprogsiančiu iškreiptu lyčių realizacijos burbulu, taip pat ne iš karto pavyksta. Gi nuo pat mažumės skirtumo jokio nebuvo. Telefonu išklausius per pietų pertrauką mamos diktuojamo burokėlių sriubos recepto, dar būdama maža mokyklinukė mėgaujiesi savo gamintais pietumis, o kuomet reikia, tepi klijus ant tapeto ir smagu gi būna.

Iš kur po velniais man reikėtų žinoti, kad vyras, stebintis kaip pati tįsiu laistytuvus sodeliui pagirdyti, gali pasijausti it jo vyriškumas menkinamas, ir kodėl radusi laisvą minutę nudirbti darbus apskritai turėčiau svarstyti, kaip šitą darbą įvykdyti nesutraumuojant kitų, jei jį tiesiog reikia padaryti. Dabar pat. Be jokių ten „mielasis, gal galėtum kada nors gyvenime, nu labai labai prašau, koks tu šaunuolis, kad sugebi vandens nunešti, palieti, prašau labai nusižeminusi, tas sušiktas gėles“. Tada dar paglostyti po darbo ir leisti pasijausti didvyriu. Kamon. Seriously? Nė kiek nesuvokiama.

Ir ne iš piktumo aš taip apie vyrus. Patinka man jie. Netgi labai. Ir protas jų dažniausiai labiau nei moters patinka. Toks išgrynintas nuo trypčiojimų ir emocinių duobių. Gal čia ir slypi bėda – galvojime, kad vyrai labai protingi ir mažai emocionalūs, todėl analitiškai įvertinę situaciją, patys gali, pvz., pasisiūlyti patąsyti sunkesnį daiktą, o nepasisiūlę anei sulaukę pagalbos prašymo, tiesiog nesiparinti.

Man daug kas čia neaišku. Kaip bendrauti, kad nesijaustum trypianti savęs, bet ir aplinkui esantys vyrai nerizikuotų nė plauko orumo prarasti? Kaip pritraukti ne globos besitikinčius, bet tikrus vyrus?

Tokio tikrumo, kad šalia tokio būnant NORĖTŲSI būti moteriška, NORĖTŲSI pasirūpinti, kad jis skaniai pavalgytų, NORĖTŲSI švelniai paprašyti ir nebijoti patikėti visos poros ar šeimos vedimo į priekį nes jausi, kad tai iš tiesų kelias pirmyn.

Ar apskritai įmanoma viso to norėti? Gal visos laimingos moterys tik ekspertės aktorystėje? Gal tik preciziškai nušlifavus visus natūraliai kylančių emocijų ir veiksmų aštrius kampus, nurijus natūralų išdidumą ir susitaikius su tuo, kad atlygį gausi neapibrėžtais terminais ir kiekiais, gali tikėtis kiek darnesnių, tačiau klausimas, ar nors trupinėlį lygiaverčių santykių. Ir viskas – tik iš tiesų apžaidžiant šiaip jau, mano suvokimu, gudrius vyrus?

Tiek daug klausimų – sakytum iš kokio gi urvo ši mažylė išlindo? Matomai kiekvienas bręstame skirtingai ir man suvokimas, kad po kasdieniniu bendravimu slypi povandeninės lyčių jėgos, atėjo tik dabar, būnant 28-erių, apturėjus vieną ilgesnę ir vieną mažiau ilgą draugystę.

Kaip ir sakiau, daug kas man čia neaišku. Tie aštuoneri bendro buvimo poroje patirties metai į paviršių išplukdė nemenką dalį mano klaidų, ties kuriomis galiu dirbti. Vis dėlto, aiškūs atsakymai skęsta besikartojančių, naujų ir tuoj tuoj beišnirsiančių klaustukų jūroje. Pripažindama visus savo netobulumus, pripažįstu ir tai, kad aplink, ignoruodami tai, į kokį mėšlą gali įsivelti, vis sukiojasi nuotykių ir meilės ėdalo alkani šakalai. Tačiau šįkart likusi viena, noriu susirinkti save iš gabalėlių į krūvą, neįkandama šakalams, tačiau trokštamą tikro medžiotojo.

Man nusimato badas. 90 dienų badas. Laikotarpis, pripildytas vedų skaitymo, pokalbių su išmintingomis ilgalaikius santykius puoselėjančiomis moterimis ir lyčių skirtumų psichologijos skaitymas. Taip, nesu naivi, čia viso gyvenimo mokslas, tačiau visam kam reikia pradžios.

Pasiryžtu savajai – ateinančius tris mėnesius pasinersiu į moteriškumo paieškas. Gi mano medžiotojas laukia!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (206)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (51)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Pinigų tema lietuviams kalbėti gėda ne mažiau nei apie seksą: jei už žinias rašytų pažymį, dažnas gautų 4 (86)

Pinigų klausimas lietuviams kartais yra toks pats tabu kaip ir seksas ar politika. Dar labiau nejauku...

Kodėl lietuviški kurortai yra daug blogiau nei užsienio: turtingųjų pasaulis Interlakenas ir jo beprotiškos kainos (196)

„Niekada nevažiuočiau į lietuviškus kurortus“, „Palanga – brangi tragedija“, „Į...

13 daug antioksidantų turinčių produktų: valgydami juos kovojate su kenksmingais procesais organizme (7)

Antioksidantai yra junginiai, padedantys atitolinti ląstelių pažeidimus ar net galintys užkirsti...

Investuotojai nenurašo penktojo pagal dydį miesto: vaiduoklį keis nauja verslo oazė

Nors per pastarąjį dešimtmetį Panevėžyje gyventojų sumažėjo daugiau nei dvidešimčia...

Iš „Misijos Sibiras“ grįžusi Amerikos lietuvaitė: dabar važinėsiu po Ameriką ir viską pasakosiu (113)

Tarp šešiolikos šių metų ekspedicijos „ Misija Sibiras “ dalyvių pirmą kartą buvo...

Bretanė – vieta, kur saugoma istorija ir gerbiamos tradicijos (13)

Gerai išvystytas Prancūzijos greitųjų traukinių (TGV) transporto tinklas suteikia unikalią...

Linkytė ir Vaitiekūnas papasakojo apie slogias mintis ir kaip pavyko pamilti save (77)

Laisvės pikniko metu „Rytojaus jaunimo“ diskusijų zonoje didelio susidomėjimo sulaukė...

Gamtos ženklus stebinti dzūkė jau žino, kokie bus rudens orai ir kada sulauksime pirmojo sniego (90)

Gamtos ženklus stebinti ir orus pagal juos prognozuojanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė...