„Geriau mylėti ir prarasti, nei gyventi su tuo išprotėjusiu asmeniu visą likusį gyvenimą“, – tai vos vienas iš daugybės patarimų, susijusių su santuoka ir jos baigtimi. Daugeliui priimtina svajoti apie idealų variantą, kai susitinka dvi giminingos sielos, negalinčios gyventi viena be kitos, sukuriančios šeimą ir iki pat mirties gyvenančios kartu, Na, gal ne visą gyvenimą, o bent jau kurį laiką.
© Shutterstock

Nors pastaraisiais metais situacija šiek tiek gerėja, vis tik tikimybė išsiskirti vis dar siekia apie 50 proc., rašo womansday.com.

Man dažnai primena, kad esu 31-erių, ištekėjusi nebuvau, taigi keista, kaip drįstu dalinti patarimus išsiskyrusiesiems. Vis tik tenka pripažinti, kad mane žavi visi su meile susiję dalykai. Man patinka supiršti žmones (esu supažindinusi daugybę asmenų, kurie dabar jau yra susituokę ar susižadėję), mėgstu dainas apie meilę, tiesiog myliu šį jausmą! Tuo pačiu mane itin domina skyrybų tema ir teorija apie amžinai trukti negalinčią meilę.

Tenka pripažinti, kad meilę patyrusieji ir ją praradusieji gali pasigirti turintys itin vertingos emocinės patirties. Šią tiesą supratau eidama į pasimatymus Manhatane. Buvau susitikusi su skirtingų santykių statusų vyrais, tačiau itin įdomūs man pasirodė išsiskyrusieji. Panašu, kad žmonės, kurių gyvenime pasitaikė rimtesnių nusivylimų, geriau pažįsta save. Kalbant tiksliau, manau, kad išsiskyrę asmenys – tikri išminčiai. Taigi atėjo laikas pasidalinti įžvalgomis, kurios galimai padės skaitytojams susidoroti su užklumpančiomis santykių negandomis.

1. Visų pirma pasirūpinti reikia savimi

„Mano nuomone, nėra įmanoma būti su žmogumi romantinių santykių prasme, jei nesirūpini savimi fiziniu, protiniu ir emociniu lygmenimis. Pavyzdžiui, dažnai patirdavau stresą ir nerasdavau būdų jo atsikratyti, nes pernelyg susitelkdavau į būtinybę atlikti gero partnerio vaidmenį.“ – patirtimi dalinosi 30 m. Mattas.

2. Meilė neišspręs visų problemų

„Svarbu žinoti, kokie yra jūsų esminiai reikalavimai partneriui. Nekalbu apie magistro diplomą ar šviesius plaukus, kalbu apie iš tikrųjų svarbius gyvenimo pasirinkimus: vaikai, darbas ar buvimas namuose ir pan. Labai svarbu nuoširdžiai sau ir partneriui prisipažinti apie tai, ko norite. Jei skirtumai pernelyg dideli, santykių gali nebelikti. Meilė negali visko išspręsti. Maža to, meilė tik dar labiau viską komplikuoja, nes žmogus mano, kad kitas žmogus gali pasikeisti, jis ar ji taip mano tik šiuo metu, neabejotinai pavyks rasti kompromisą. Vis tik iš tikrųjų labai svarbu tvirtai laikytis savo įsitikinimų ir prireikus atsitraukti iš karto, kol dar galima išvengti didelio skausmo ir kančių.“ – patikino 33 m. Edas.

3. Tikroji komplimentų reikšmė

„Pasakyk jai, kad ji yra graži. Tai esminė visų šia tema parašytų knygų idėja.“ – neabejojo 38 m. Colinas.

4. Realistiškas gyvenimiškų iššūkių įvertinimas

„Supraskite, kaip kitas žmogus komunikuoja ir kaip tai darote jūs, raskite kelią, vedantį vienas prie kito. Neturėkite klaidingų iliuzijų. Realybė tokia, kad gyvenimas tampa tik sudėtingesnis ir painesnis, todėl privalote suprasti vienas kitą, bendrauti ir gerbti vienas kito teigiamas ir neigiamas savybes.“ – teigė 40 m. Ryanas.

5. Amžius – tai nėra vien tik skaičius.

„Nė negalvokite apie santuoką iki 25 m. Jokių diskusijų šiuo klausimu. Joks vyras nepažįsta savęs iki 25 m.” – kategoriškumo neslėpė 35 m. Brendanas.

6. Intelektinio ryšio puoselėjimas

„Įvertinčiau mūsų emocinį ir intelektinį ryšį 10 balų skalėje ir jei atsakymas abiem atvejais nebūtų 7, su ja išsiskirčiau.“ – savo laimės formulę atskleidė 42 m. Bradas.

7. Nuoširdumas – svarbiausia

„Vyrai moteris veda tikėdamiesi, kad jos nepasikeis, bet jos pasikeičia, o moterys teka už vyrų manydamos, kad jie pasikeis, bet jie nepasikeičia.“ – itin taiklia mintimi pasidalino 43 m. Ericas.

8. Svaresnis status quo

„Nesitenkinkite trupiniais.“ – neabejojo 40 m. Steve’as.

9. Mylėti žmogų tokį, koks jis iš tikrųjų yra

„Būtina įsitikinti, ar ji kiekvieną dieną tave myli tokį, koks tu iš tikrųjų esi, kuo tiki, iš kur esi.“ – neabejojo 34 m. Gino.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes nuolat atnaujinama  (119)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...

Dėl baikerio dingimo teismas suėmė įtariamąjį, aiškėja naujos detalės atnaujinta 13.49 val. (318)

Kino operatoriaus padėjėju dirbančio baikerio Aivaro Kilkaus dingimo istorijoje – naujos...

Reitingai: smuko D. Grybauskaitės populiarumas, valstiečiai su konservatoriais žengia greta (5)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas rugsėjo mėnesį šiek tiek smuko, o tarp...

Rūmai ant Tauro kalno gali atitekti Azerbaidžanui (3)

Azerbaidžano respublikos ambasada Lietuvoje nusitaikė pirkti buvusių Profsąjungų kultūros rūmų...

Drabužiais prekiaujantis tinklas H&M pakliuvo į skandalą (25)

Švedijos drabužių gamintojas ir parduotuvių tinklas „Hennes&Mauritz“ savo reklamose daug metų...

R. Lukaitytė-Vnarauskienė. Mums trūksta tik tiek (95)

Baltijos šalys , taip pat ir Lietuva, yra pasmerktos būti Šveicarija , visai neseniai pasakė...

Jungtinėje Karalystėje patariama ruoštis blogiausiam (16)

Buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės kabineto narys ragina šalies verslą jau dabar pradėti...

Sovietinį monstrą nori nupirkti ir nugriauti (18)

Jau kitąmet Skaistakalnio parkas sulauks savo renesanso, tačiau parką ir buvusią aviacijos bazę...

Universalios padangos žiemą: specialistų vertinimas – kategoriškas (49)

Artėjant žiemai , vieni vairuotojai jau suskubo pasikeisti vasarinį automobilių „apavą“,...

Šiurpi milijonieriaus įdukros sukelta avarija Ukrainoje: iškėlė naują įvykio versiją tai - „kvailas jaunos mergelės noras“ (80)

Šiurpi avarija Ukrainos Charkovo mieste, per kurią spalio 18 dienos vakarą žuvo penki žmonės,...