aA
Kai jūs visą dieną plušate prie namų ruošos darbų, o jis visą dieną guli ant sofos prie televizoriaus ir, išgėręs kavos, nė nesivargina išsiplauti puodelio, tikriausiai suabejojate, ar jums iš tiesų reikalinga ši santuoka. Taip, santuokoje kartais tenka susidurti su išbandymais. Nepaisant to tikriausiai sutiksite, kad gyvenimas be mylimo žmogaus yra kur kas mažiau prasmingas.
© Shutterstock nuotr.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pataria, ką jau šiandien galite padaryti dėl savo santykių su mylimuoju, kad jūsų santuoka būtų kiek įmanoma darnesnė.

1. Pamirškite visas tobulų santykių taisykles. Tikriausiai jums ne kartą teko girdėti krūvą patarimų, kaip turite elgtis, kad jūsų santuoka būtų tobula. Pavyzdžiui, paslapčia įdėti meilės raštelį į jo švarko kišenę ar pasistengti, kad meilės žaidimai būtų reguliarūs, net kai nesate tam nusiteikusi. Pamirškite visus panašius patarimus tuojau pat. Iš tiesų santykių paslaptis yra kur kas paprastesnė – jūsų ryšys bus tvirtas tol, kol abu to norėsite ir abu nuoširdžiai stengsitės vienas dėl kito.

2. Pasiūlykite jam išeiti prasiblaškyti be jūsų. Nieko nėra blogiau nei trintis šeimoje. Taip jau yra, kad kiekvienam iš mūsų reikia šiek tiek laiko, kurį galėtume skirti sau. Žinoma, kad šeima didžiąją savo laisvalaikio dalį turėtų praleisti kartu, tačiau sutarkite, kad šiek tiek laiko kiekvienas iš jūsų skirs tik sau. Išnaudokite šį laiką susitikdama su draugėmis ar lankydama sporto klubą. Taip pat gerbkite ir partnerio norą praleisti šiek tiek laiko atskirai ir nepykite ant jo, jei jis kartais nori susitikti su draugais be jūsų.

3. Stenkitės susitaikyti, net jei manote, kad esate teisi. Mokėjimas konfliktuoti yra viena iš sėkmingos santuokos paslapčių. Patikėkite, geriau jau pralaimėti konfliktą ir džiaugtis santykiais su mylimu žmogumi nei įrodyti savo tiesą, bet jausti nusivylimą santykiais. Jei norite sukurti darnius santykius, turėsite eiti į kompromisus, todėl prieš pradėdama bet kokį barnį galvokite apie tai, kas būtų naudingiau judviejų santykiams, o ne kaip įrodyti savo tiesą.

4. Liaukitės skaičiuoti jo nuodėmes. Ar vis dar pykstate, kad prieš penkerius metus jis pamiršo jūsų gimtadienį? Nejaugi tikrai vis dar negalite pamiršti, kaip jis per trečią pasimatymą jūsų nepalydėjo namo, nors nė negalite tiksliai pasakyti, prieš kiek metų tai buvo? Jei norite, kad jūsų santykiai šeimoje būtų puikūs, turite išmokti atleisti. Nustokite galvoti apie tai, ką dėl jūsų santykių padarė jis ir ką padarėte jūs, ir pradėkite galvoti apie jus kaip komandą.

5. Nesižvalgykite aplinkui. Jūsų draugės vyras keičia judviejų vaikui sauskelnes, o jūsiškis nė karto nėra to daręs? Jie kasmet išvažiuoja atostogauti, o judu neatostogavote jau ne vienerius metus, nes jūsų sutuoktiniui tai atrodo nereikalingos išlaidos? Nustokite žvalgytis aplinkui – nesvarbu, kaip gyvena kitos poros, sutelkite dėmesį tik į savo asmeninius santykius.

6. Rūpinkitės savimi. Darnūs ir harmoningi santykiai įmanomi tik tarp dviejų lygiaverčių asmenybių. Atminkite, kad jūsų sutuoktinis jus pamilo dėl to, kad esate įdomi asmenybė, todėl stenkitės tokia ir išlikti. Nesitikėkite, kad santuoka jus išgelbės nuo visų rūpesčių, nes anksčiau ar vėliau teks nusivilti. Atminkite, kad tai, ar esate laiminga, priklauso tik nuo jūsų.

7. Viską darykite kartu, net jei manote, kad jūs viena padarytumėte geriau. Nėra nieko labiau suartinančio nei bendras darbas. Nepamirškite, kad jūs esate komanda, ir viską spręskite kartu. Kartais kai kurios moterys, spręsdamos vaikų auklėjimo, finansinius ar kitus šeimos klausimus, nori visą atsakomybę prisiimti vienos, nes mano, kad jos tai padarys geriau. Pavyzdžiui, jūs neleidžiate sutuoktiniui aprengti jūsų vienerių metų vaiko, nes manote, kad jis parinks ne tuos drabužius. Tačiau juk jis yra jūsų vaiko tėvas, todėl galbūt tai padarys kitaip nei jūs, tačiau nereiškia, kad blogiau. Nepasitikėjimas partneriu bet kokioje situacijoje yra didžiausia vinis į jūsų santuokos karstą.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai (7)

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė sakė, kad svarbiausia užduotis jai dabar yra...

Lietuviai nori visai kitokio automobilių mokesčio: ministras sako, kad tokį svarstė (1)

Apmokestinti pirmą kartą šalyje registruojamus automobilius – toks įstatymo projektas pastaruoju...

Švelnūs orai truks nebeilgai (5)

Slenka ko gero paskutinės švelnios vėlyvo rudens dienos. Antroje savaitės pusėje tikimasi, kad...

Buvęs prokuroras sudėliojo svarbiausius akcentus Kauno žudynių byloje: Venckienė ir Venckus buvo pasirūpinę alibi (625)

Prieš dešimtmetį Lietuvą sukrėtusią Kauno žudynių bylą sekė Drąsiaus Kedžio ir Andriaus...

Šnipų mainų paslaptys: kodėl su lietuviais iškeistas norvegas domino JAV ir Rusijos žvalgybas (90)

„Kalėdos Maskvoje“, – tokia nuotrauka iš Raudonosios aikštės 2017 gruodžio 5-ąją...

Didesnės kainos gali sustabdyti cigarečių pakaitalų populiarėjimą DELFI specialiai iš Londono (24)

Vyriausybei siekiant padidinti akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams, specialistai sako, kad...

Vaikino pasiūlymas pasibaigus pasimatymui tapo nepavykusio vakaro vinimi: merginos, būkite protingos (69)

Vaikinas mane užkalbino mano tuometinėje darbovietėje-drabužių parduotuvėje. Maniau pakalbėsim...

ES rytinis sparnas pasiduoda sąstingiui

Europos Sąjungos rytinės narės pasiduoda lėtėjančiai pasaulio ekonomikai.

Kai medžiotojas nušovė du vilkus – vilkė atėjo atsisveikinti su žuvusiais jaunikliais (455)

Dvidešimt metų medžiojantis Kazimieras Urmanavičius prasitarė, jog tądien, kai ruošėsi...

Skelbiama, kad „Žalgiris“ pasiruošęs išsiskirti su Perezu, jam jau numatyta pamaina (12)

Kauno „Žalgiris“ netrukus gali atsisveikinti su meksikiečiu Alexu Perezu, skelbia 24sek...