aA
Sėkmingi ilgalaikiai santykiai, ko gero, niekada netampa tokiais atsitiktinai. Paprastai tai – didelių abiejų partnerių pastangų rezultatas. Stebint laimingas poras aiškėja, kad kai kuriuos dalykus jos daro kitaip. Galbūt čia ir yra jų sėkmės paslaptis.
© Shutterstock nuotr.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt išskiria 7 svarbiausius dalykus, kurių niekada nedaro laimingos poros.

1. Niekada aplinkiniams nesiskundžia savo partneriu. Laimingos poros žino, kad santykius reikia aiškintis tarpusavyje, o trečiųjų asmenų dalyvavimas niekada nieko gero neduoda. Tai nereiškia, kad su kitais negalite pasikalbėti apie asmeninius santykius, tiesiog nereikėtų nuolat jais skųstis - juk ne viskas taip blogai, kitaip nebūtumėte kartu.

2. Nelygina savo santykių su kitomis poromis. Atsakykite atvirai, kaip dažnai pagalvojate, kad norėtumėte, jog ir jums mylimasis kas savaitę dovanotų gėlių be jokios progos, kaip tai daro draugės vaikinas? Tačiau santykių lyginimas niekada nieko gero neduoda.

Juk jūsų mylimasis yra toks, koks yra, ir jei anksčiau nedovanodavo gėlių be progos, ko gero, ir ateityje to nedarys. Nepaisant to, jis turi kitų labai puikių savybių, todėl neverta savęs kamuoti negatyviomis mintimis.

3. Nekaltina antrosios pusės dėl savo problemų. Įsivaizduokite, kad jūsų mylimasis dalyvavo konkurse geresnėms pareigoms eiti, bet jam nepavyko. Jei grįžęs namo jis ims įrodinėti, kad jei jį būtumėte labiau morališkai palaikiusi, jam tikrai būtų pasisekę, tikriausiai jūsų pora negali pasigirti harmoningais santykiais.

Taip, jūs pora, tačiau tai nereiškia, kad neturite prisiimti atsakomybės už savo veiksmus. Kai tai suprasite, asmeniniai santykiai neabejotinai pagerės.

4. Nekritikuoja vienas kito. Laimingos poros paprastai yra tos, kuriose partneriai stengiasi pabrėžti vienas kito pliusus, o ne minusus. Juk vienas kito kritika sukuria daug negatyvių jausmų, o tai tik griauna santykius. Jei jūsų antroji pusė daro ką nors, kas jums nepatinka, stenkitės išsiaiškinti tokio elgesio motyvus ir mėginkite pasikalbėti neįžeisdami. Kad ir kas nutiktų,stenkitės visada palaikyti savo išrinktąjį.

5. Nebando atspėti kito minčių. Net jei este labai artimi ir suprantate vienas kitą iš pusės žodžio, nereiškia, kad turite visada žinoti visus mylimojo norus ir lūkesčius. Laimingos poros paprastai pasižymi tuo, kad stengiasi kuo daugiau ir apie viską kalbėtis.

Partneriai, kuriantys laimingus santykius, žino, kad negali skaityti kito minčių, todėl nuolat kalbasi su antrąja puse apie jos ar jo poreikius, svajones, tikslus, jausmus. Taigi jei kas nors santykiuose jūsų netenkina, tiesiog pasakykite ir nesitikėkite, kad antroji pusė tiesiog susipras, kas vyksta.

6. Jie dalinasi ne tik rūpesčiais, bet ir džiaugsmais. Visi žino, kad partneris turėtų paguosti ir išklausyti, kai susiduri su problemomis. Tačiau iš tiesų to nepakanka – nelaimingas poras dažnai vienija tai, kad partneriai nemoka dalintis džiaugsmu. Taigi kai kitą kartą jausitės dėl ko nors labai laimingi, papasakokite apie tai savo antrajai pusei ir pasidžiaukite drauge.

7. Mielai perima partnerio pareigas. Net jei buityje esate pasiskirstę vaidmenimis, sukursite kur kas laimingesnius santykius, jei būsite lankstūs. Pavyzdžiui, jei visada vakarienę gamina jūsų draugė, tačiau vieną vakarą ji dėl tam tikrų priežasčių negali to padaryti, neturėtumėte dėl to priekaištauti, o tiesiog susitepti sumuštinį. Kitaip tariant, laimingos poros mielai perima partnerio pareigas, kai to reikia.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Triuškinantis JK rinkimų rezultatas ir keisčiausios jo detalės: ekspertas išskyrė tris svarbias žinias Lietuvai (61)

Jungtinės Karalystės (JK) rinkimuose niekas nesitikėjo tokio torių pergalės masto. Premjero...

Gyvai / DELFI Diena: kodėl didėjant pensijoms senjorai ruošiasi išeiti į gatves? kita tema: kokias nepatikusias dovanas galima grąžinti pardavėjams? (24)

Socialdarbiečiai džiaugiasi nauju partijos simboliu – bebru (32)

„Ūsuotais bebrais“ praminti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ( LSDDP ) atstovai...

87-erių mokslininkė griauna sveikuolių mitus: kava yra vaistas (39)

Laidos „Alfas live“ vedėjas, skonių ieškotojas Alfas Ivanauskas buvo pakviestas į...

Gydytojams rezidentams bus išmokėtos nemenkos vienkartinės išmokos (2)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį per metus Sveikatos...

Atsirado pirkėjas: už Vilniaus centrinį paštą pasiūlyta daugiau nei 11 mln. eurų (56)

Penktadienį pasibaigus Vilniaus Gedimino prospekte esančio centrinio pašto pardavimo aukcionui, jį...

Skambina pavojaus varpais – paslapties šydu Seimas gali grįžti į Viduramžius (40)

Ketvirtadienį Seimas nepriėmė galutinio sprendimo dėl parlamentaro Povilo Urbšio pasiūlymo...

Prieš ypatingą bokso dvikovą – Maslobojevo patarimai Kavaliauskui (3)

Šį savaitgalį įvyks viena svarbiausių bokso kovų Lietuvos istorijoje. Naktį iš šeštadienio...

Ukrainos ir Rusijos ginčo dėl „Janukovyčiaus skolos“ sprendimas atidėtas (4)

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas, baigęs klausymus nagrinėjime bylos, kuria...