aA
Atlikus apklausą, 42% internautų teigė, jog jiems sunku iš partnerio išpešti, ką šis jaučia. Moteris jaučiasi įskaudinta, o vyras – nesuprastas. Tačiau psichologai teigia, jog moterys kai ko nesuvokia... Vyrai nori šnekėtis! Jei aplinkybės tinkamos, vyras gali plepėti visą naktį… Tad kur ta paslaptis, kaip prakalbinti savo mylimąjį?
Pora, vyras ir moteris
© Corbis/Scanpix
1 paslaptis - Vyrai bijo kritikos. Tiesa!

Daugelis vyrų jaučia, kad moterys linkusios pakritikuoti. Jie bijo, jog jei atsivers, bus išjuokti, atstumti, pažeminti. Moterys turi suvokti, kad vyro ego yra jautresnis ir lengviau pažeidžiamas nei jų. Ypač jei tai meilės romano pradžia: jis trokšta pripažinimo, grįžtamojo ryšio ir žinojimo, kad jūs patenkina. Tad jei vyras jaučia, kad išsipasakojęs gali sulaukti nuosprendžio, jis nieku gyvu nepravers burnos.

Neteisti – tai tiesiog išklausyti jo mintis. Tai nereiškia, kad neturite turėti savo nuomonės ir negalite jos pateikti. Kad vyras atsivertų, jis turi jausti, jog bus priimtas toks, koks yra. Būkite kantri. Jei į jo užuominas atsiliepiate “Nesąmonė, aš su tuo nesutinku” ar “Iš kur čia ištraukei?”, jis paprasčiausiai nutils. Vyrai bijo, kad pasakydami ką nors asmeniško, “nepataikys” į jūsų susikurtą idealaus vyro įvaizdį ar į savo paties nuostatas, koks turėtų būti tikras vyras.

Vyro asmenybė susideda iš daugybės skirtingų dalelių – jis gali būti skirtingas net skirtingu paros ar savaitės metu. Nebijokite leisti jam atskleisti įvairias savo esybės dalis. Vyras pajus, jei savo lūkesčius paliksite nuošalėje ir norėsite jį artimiau pažinti. Jis bus dėkingas ir pradės šnekėti!

2 paslaptis - Atsiverkite pati

Abu partneriai turi vienodai atsiverti vienas kitam. Visi mes turime problemų ir baimių. Daugelis vaikinų galvoja – “Jei pasipasakočiau, iškart mane paliktų”. Paneikite tai, papasakodama ką nors asmeniško apie save; taip parodysite, kad pasitikite juo, o jis gali pasitikėti jumis.

Kai vyras pradės šnekėti, įdėmiai klausykitės. Tada pasiūlykite ką nors mainais. Jei išgirdote ką nors labai asmeniško, galite atsakyti: “Nėra taip jau blogai. Aš pasielgiau daug šlykščiau”. Arba “Šita istorija tikrai mane sužavėjo” ir pasakykite, kokia detalė jums labiausiai patiko. (Tik nemeluokite, nes pokalbis pavirs į manipuliaciją. Žmonės jaučia, kada jais manipuliuojama ir tai nepriveda prie gero.) Tegul žino, kad esate jo barikadų pusėje; kad jis ne vienas su savo jausmais.

Grįžtamasis ryšys turi reikšti, kad palaikote jo pusę. Daug moterų išklauso vyrus, o paskui lepteli, kad jis neteisingai žiūri į tam tikrą situaciją. Tai reiškia, kad jos palaiko ne jo pusę. Pavyzdžiui, jei vyras pasakoja apie darbą, o jūs patariate į konfliktą pažvelgti iš kitaip, vyras supras, kad palaikote kitą pusę. Svarbu, kad į situaciją pažvelgtumėte iš partnerio pusės. Dabar ne laikas mokyti vyrą, geriau pabandykite tapti artimesniais. Pasidalinkite savo jausmais, patirkite artumą. Turite pajusti, kad abu esate iš tos pačios planetos ir gyvenate panašiame pasaulyje.

Neįtikėtina, kiek daug vyrų jaučiasi vieniši. Jiems buvo užčiauptos burnos, nes “kalbėti apie savo jausmus – nevyriška”; jie iš niekieno nesulaukia atgalinio ryšio. Padėkite. Partneris norėtų jausti, kad yra žmogus, kuriam galima atsiverti ir kuris pats skatina išsikalbėti.

3 paslaptis - Pamirškite praeitį

Ar kada nutiko taip, kad graži diskusija išsigimė į kaltinimus praeities nuodėmėmis? Ką jis ne taip padarė, kaip įskaudino, ir kad turi jaustis skolingas… Tokių barnių kyla beveik visoms poroms, bet faktas lieka faktu: vyrai susigūžia vos pajutę - “prasideda”.

Jei vyras jaučia, kad vėliau žodžiai gali būti iškraipyti, kitaip interpretuoti, perpasakoti ir tėkšti jam atgal, jis tylės kaip žuvis. Todėl įsikalkite į galvą – kas benutiko praeityje, kas bebuvo pasakyta ar padaryta, jūs irgi buvote tos situacijos dalis. Poros santykiai – kaip šokis. Niekas nėra tobulas, bet niekas nėra ir visiškas nemokša. Neskirstykite žmonių į gerus ir blogus. Verčiau atkreipkite dėmesį į tai, kokius vaidmenis atliekate poroje ir kaip įstrigote į problemų spąstus, iš kurių norite ištrūkti.

Pavyzdžiui, kai kurios moterys mėgsta žaisti kankines ir aukas. Jos kaltina santykius, nes tik taip jų jausmai tampa pagrįsti ir jos gali jaustis viršesnės už partnerį. Po teisybei, kurį laiką tokiu būdu įmanoma prie savęs išlaikyti vyrą. Bet tai aiškus ženklas, kad bendravimas išsigimė, o santykiai susidūrė su rimtomis problemomis.

Jei norite išvengti tokio likimo, pakeisti susiklosčiusią padėtį, priversti vyrą atsiverti, išbandykite šiuos patarimus.

Prisiimkite atsakomybę už situaciją – ją sukūrė du žmonės. Nesiūlome pradėti savęs kaltinti. Tiesiog pažvelkite į situaciją naujomis akimis. Prisiminkite dalykus, kuriuos jis padarė gerai, o ne blogai. Galite išsitraukti sąsiuvinuką ir susirašyti, ką gero gavote iš santykių ir ką davėte atgal. Užrašykite situacijas, kada nesielgėte taip, kaip derėtų. Pagalvokite, kaip per tą laiką pasikeitėte pačios, kaip pakito jūsų požiūriai.

Atleisti nebus taip sunku, jei suvoksite, kad kai kurios jo ir jūsų savybės per tą laiką pasikeitė. Būkite dabartyje. Sveikas bendravimas galimas tik esant dabartyje ir užmiršus visus praeities baubus.

4 paslaptis - Tapkite gera ir patikima klausytoja

Ar įmanoma palaikyti skaidrius, garbingus santykius? Nebent tam pasiryžta abu istorijos dalyviai. Žmonės meluoja, nes bijo padarinių. Daug vyrų meluoja moterims, nes mano, kad jos nesugebės priimti tiesos. Psichologai teigia, jog kai kurie klientai nutyli ar meluoja, nes bijo nuliūdinti partnerį. Tiesą pasakius, daugelis moterų savo vyrus ir santykius kontroliuoja emocijomis. Jos reikalauja iš vyrų tam tikrų atsakymų ir pasipiktina, jei tokių neišgirsta. O paskui nustemba, kad vyrai užsičiaupia ir iš vis nustoja kalbėję.

Deja, nemažai moterų pasikliauja stereotipais, apibrėžiančiais, ką turėtų jausti ir galvoti vyrai. Dėl tokių fantazijų jos nebesugeba priimti tiesos ir nesąmoningai parodo vyrui, ko nenorėtų girdėti ir žinoti. Kažkur tai girdėjote? Kartais mes visi panašiai nusikalstame, tačiau brandžių santykių pradžia – tai gebėjimas ir noras išklausyti. Vyras pajus, kad turi rimtą partnerę, kuri kartu ištvers šilta ir šalta.

Jei pasiryžote išsivaduoti iš uždaro melo ir iliuzijų rato, paklauskite savęs keleto dalykų. Kiek tiesos jūs galite priimti? Kiek jos iš tiesų norite? Ar norite, kad jūsų vyras būtų jūsų fantazijos kūrinys, ar leisite jam būti tokiam, koks yra? Tai svarbūs klausimai. Gal iškart nepajėgsite atlaikyti visos tiesos, tačiau galite po truputį tobulėti. Keista – manome, kad fantazijos mus priverčia jaustis laimingais, bet, tiesą sakant, kuo geriau suvokiame realybę, tuo stipresni esame. Gebėjimas priimti nuoširdumą auga, kai suvokiame, kad saugūs esame ne tuomet, kai susilaukiame pripažinimo iš kitų, bet kai esame sąžiningi patys sau.

5 paslaptis - Nemeluokite sau

Senas, bet geras klausimas. Kaip galime būti sąžiningi su kitais, jei nesame sąžiningi patys sau? Jei norite atverti vyrą, atsiverkite pati. Būkite natūrali, tikra, spinduliuokite šiluma ir tolerancija. Tie, su kuriais susiduriame gyvenimo kelyje, yra mūsų skirtingų dalelių veidrodžiai; mes traukiame tuos žmones, kurie pastebi, kad mus žavi kažkurios jų dalelės.

Todėl šias penkias atskleistas paslaptis taikykite ne tik vyrams, bet ir sau. Pavyzdžiui, ar mokate neteisti savęs? Ar negraužiate savęs dėl praeities klaidų? Kaip elgiatės su savimi, taip elgiatės su partneriu. Jei praeityje jus kas nors plūdo, nesugebėjo įvertinti, gali būti, kad ir jūs taip elgsitės su savo partneriu.

Jei norite, kad jūsų santykiai taptų atviresni, dinamiškesni, atkreipkite dėmesį į tai, kaip elgiatės su savimi ir kaip praeityje buvo elgiamasi su jumis. Patyrėte daug nuoskaudų? Bet tai nereiškia, kad turite automatiškai taip elgtis su kitais. Pažadėkite sau būti geru, tolerantišku žmogumi tiek sau, tiek partneriui.

Kartais mes duodame, tikėdamiesi gauti atgal. Kai taip nenutinka, kaupiasi nuoskaudos. Vadinasi, plaukiate pasroviui, siunčiate neaiškias žinutes, nesate atvira sau ir kitiems. Kad nejustumėte nuoskaudos, įsidėkite į galvą, kad duodami gaunate tiek pat, kiek iš tiesų gaudami. Kai besąlygiškai gerbiate ir vertinate kitą, tą patį darote ir sau. Jūs elgiatės kaip galite geriau, ir jūsų elgesys turi padarinius. Jei jūsų partneris neįvertina jūsų triūso, tai ne jūsų pralaimėjimas. Apsidairykite – yra panašesnių į jus žmonių.

Pabaigai: būkite sąžininga sau – tai užkrečiama. Vyras, su kuriuo esate, pradės elgtis taip pat. Jis taps atviras ir natūralus, nes nesijaus, lyg norėtumėte juo manipuliuoti ar kontroliuoti. Jei vyras nesikeičia, jis natūraliai išnyks iš jūsų aplinkos – į ten, kur jam ir vieta.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (19)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (6)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (6)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (173)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (147)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (19)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...