Moterų seksualumas seniai nebėra nepatogi tema. Tačiau praeities dogmos ir stereotipai mūsų sąmonėje gyvi iki šiol. Tuo tarpu nemažai intymios sferos problemų, pasak psichologų, dažnai kyla dėl iškreipto požiūrio į seksualumą. Portalas psychologies.ru įvardijo keletą dešimtmečių vyravusius mitus, kuriuos pavyko paneigti.
© Shutterstock nuotr.

Seksualinės traukos silpnėjimas dažniausiai susijęs ne su amžiumi, o su psichologinėmis problemomis. Brandžiame amžiuje atsisakydamos sekso moterys net neįtaria, koks jų potencialas lieka neatskleistas.

1 mitas. Moterys pagal prigimtį yra monogamiškos

Moterys (skirtingai nei vyrai) esą „užprogramuotos“ jausti seksualinę trauką tik vienam vyrui. Dažnai ši idėja fiziologiniu požiūri iškeliama kaip vienintelė teisinga. Kadangi moters biologinis tikslas – pagimdyti sveikus vaikus, ilgą laiką manyta, kad ji turi būti išranki ir visą gyvenimą saugoti ištikimybę vieninteliam vyrui. Deja, ne viskas taip jau akivaizdu...

Po kelerių metų santykių su tuo pačiu partneriu moters noras užsiimti seksu itin sumažėja. Apie tai knygoje „Ko nori moterys? Mokslas apie moters seksualumą“ rašo žurnalistas Daniel Berghner.

O visai neseniai Gvelfo (Kanada) universiteto mokslininkai patvirtino, kad moterų seksualinė trauka nuolatiniam partneriui silpnėja greičiau nei vyrams. Tyrimo autoriai teigia, kad tam įtakos gali turėti hormonų pusiausvyra, taip pat ir tai, kaip moteris jaučiasi: ar jos santykiai su partneriu artimi, ar ji jaučiasi geidžiama, saugi, mylima.

2 mitas. Moters seksualumas mąžta su amžiumi

Galbūt šis mitas susidarė dėl to, jog moterys su metais dėl fiziologinių priežasčių vis mažiau domisi seksu? Tačiau ir ši nuostata neturi rimto pagrindo. Teksaso universiteto tyrimo duomenys rodo, kad 30 ir 40 sulaukusios moterys yra seksualiai aktyvesnės nei buvo dvidešimties. Maža to, remiantis Harvardo universiteto tyrėjų parengtu pranešimu, keturiasdešimtmetės patiria daug stipresnį orgazmą nei jaunesnės moterys, daug didesni jų šansai „susipažinti“ ir su daugkartiniu orgazmu.
„Seksualinės traukos silpnėjimas dažniausiai susijęs ne su amžiumi, o su psichologinėmis problemomis, - teigia knygos „Naujasis sekso džiaugsmas“ autorė Susan Quilliam. – Brandžiame amžiuje atsisakydamos sekso moterys net neįtaria, koks jų potencialas lieka neatskleistas“.

3 mitas. Moterys apie seksą galvoja mažiau nei vyrai

Tarp „internautų“, kurie žiūri erotiką, kas trečias yra moteris (agentūros „Nielsen/Net“ 2012 m. duomenys). O pagal erotinės literatūros peržiūras ir parsisiuntimus moterys gerokai lenkia vyrus. „Moterų domėjimasis seksu yra ne toks ryškus, - teigia Karališkojo (D.Britanija) universiteto psichologijos profesorė Meredith Chivers. – Jų libido jautresnis didesniam stimulų spektrui (žodžiams, garsams, įvaizdžiams). Be to, pati moters seksualumo prigimtis yra sudėtingesnė. Ją veikia daugybė faktorių, ir pirmiausia - emocinė moters būsena.“

Mokslininkai teigia, kad seksualinio aktyvumo skirtumams tarp moterų ir vyrų, užfiksuotiems ankstesniųjų metų tyrimuose, įtakos galėjo turėti apklaustųjų kuklumas bei nenoras kalbėti šia tema.

„Moterys labai jautriai reaguoja į visuomenės priimtas seksualinės elgsenos normas, todėl gali ne visai sąžiningai atsakyti į klausimus apie tai“, - įsitikinusi tyrimo bendraautorė Terri Fisher.

4 mitas. Moteriai reikia daug laiko, kad susijaudintų

Kad seksualiai susijaudintų, vyrui ir moteriai reikia maždaug tiek pat laiko. Prie tokios išvados priėjo Makgillo (Kanada) universiteto psichologai. Tyrimo autorių nuomone, pagrindinė priežastis, kodėl seksualiai susijaudinti moteriai reikia ilgiau, yra ta, kad intymių santykių psichologinė atmosfera ne visuomet jai yra komfortabili.

„Mūsų kultūroje visuomet labiau akcentuojamas vyrų orgazmas ir būdai jam pasiekti, - teigia sociologė Lisa Wade. – Besirūpindamos intymių santykių metu suteikti vyrui malonumo, moterys apie savąjį dažnai net negalvoja. O išmokusi imituoti orgazmą moteris rizikuoja apskritai nebeatpažinti savo pojūčių, kas ateityje gali turėti įtakos net ir seksualinės disfunkcijos susiformavimui.

5 mitas. Seksas priverčia moteris įsimylėti

Viena šio mito variacijų skamba taip: „Vyrų emocijos nesusijusios su seksualine sfera, todėl jis gali užsiimti seksu tik siekdamas fiziologinio malonumo, tuo tarpu moterims sekso metu pasigamina didelis kiekis emocionalųjį foną keičiančių hormonų.“
Iš tikrųjų, aiškina psichologijos profesorius Barry Komisaruk, orgazmo metu tiek vyrų, tiek moterų organizme gaminasi didesnis kiekis „meilės“ hormono – oksitocino. Nėra jokių duomenų, kad šis hormonas kaip nors ypatingai veiktų moteris. Neįrodyta ir tai, kad oksitocinas gali sukelti įsimylėjimo jausmą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Skvernelis nesirengia stoti į Karbauskio partiją (61)

„Valstiečių“ į premjerus deleguotas Seimo narys Saulius Skvernelis nėra jį į politikos...

Gavusi sąskaitą nustebo – restoranas įtraukė dar nematytą mokestį (201)

Restorane gautoje sąskaitoje – 20 –ties centų mokestis. Tiek už vandens buteliukus buvo...

„Ryanair“ paskelbė apie dvi naujas kryptis vasaros sezonui (1)

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ paskelbė, kad nuo lapkričio 21 d. skraidins dar dviemis...

Skvernelio pažadas: kada ir kiek didės gydytojų atlyginimai pildoma (265)

Premjeras Saulius Skvernelis po susitikimo su Lietuvos medikų sąjūdžio atstovais patikino, kad...

Pasiūlė išeitį regionams: už 6 valandas gauna 30 eurų (70)

Netylant debatams apie dviejų greičių Lietuvas, vienas iš būdų regionuose sukurti daugiau darbo...

Nuopuolis iš viršūnės: fatališka krizė užsitęsė jau dešimtmetį

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nesėkmingai pradėjo savo žygį 2019 metų Europos čempionato...

Kretinga skęsta: antrą parą iš namų vandenį žmonės semia kibirais (29)

Patvinusią Danės upę toliau maitina iš Kretingos pusės slūgstanti Akmena. Keliaujant paupiu,...

R.I.T.A. Kur tūkstančiais byra valstybės pinigai: vien už ryšio su savimi atkūrimą – 36 tūkst. eurų (241)

Valdininkai įvairiems mokymams ir viešinimui leidžia tūkstančius eurų. Socialinės apsaugos ir...

Pėdkelnės – ar jos būtinos ir kokias pasirinkti? (4)

Kokias pėdkelnes pasirinkti – juodas, o gal kūno spalvos? Matines ar blizgias? Plonytes 10-ies ar...

Iš eksperto lūpų – šiurpą keliantis pasakojimas: į burną įgrūdo bulvę, nes auka priešinosi (45)

Garbaus amžiaus kaimynės tyčiniu nužudymu, siekiant paslėpti kitą nusikaltimą –...