aA
Kai santykiai nutrūksta, abiems tenka patirti sunkių išgyvenimų. Gali būti itin skausminga,nes kamuoja ne tik praradimo jausmas, bet ir netikrumas dėl ateities, likusi tuštuma dėl nutrūkusių santykių.
© Shutterstock nuotr.

Šiuo skausmingu laikotarpiu jūs stengiatės numalšinti praradimo skausmą ir bandote pertvarkyti kasdieninio gyvenimo rutiną, kai joje nebelieka buvusio mylimojo. Tai sunkus laikas, kai jūs jaučiatės ypač emociškai pažeidžiami.

Nėra vienintelio patarimo, kuris gali palengvinti praradimo skausmą, padėti užsimiršti. Tačiau atkreipkite dėmesį, ko ypač reikėtų vengti. Keletas mitų,kaip elgtis po skyrybų, suvokimas ir nepaisymas padės jums išgyventi šį sunkų procesą.

1 Mitas: jei išsiskyrimas tik į gera, jūs neturėtumėte liūdėti

Kaip jūs benorėtumėt, kad jūsų emocijos būtų logiškos ir racionalios, taip nebus. Tai smegenų daliai, kuri atsakinga už emocines reakcijas, nerūpi, ar skyrybos jums naudingos, ar ne. Jos tik suvokia praradimą. Jos, atsimindamos buvusius praradimus, reaguoja neigiamai, net jeigu jūs žinote, kad išsiskyrimas būtinas. Ypač tai aktualu, jei išsiskyrimo momentu šalia nėra paguodžiančio asmens, kuris padėtų susitaikyti su praradimu.

2 Mitas: jei jūsų buvusysis buvo nevykėlis, jūs jo nesiilgėsite

Daugybę kartų psichologai girdi pacientus sakant, kad nors ir aišku, kad buvusysis niekam tikęs žmogus, vis tiek jo ilgimasi. Taigi, kai mes patiriame bet kokį pasikeitimą mūsų gyvenime, kažką prarandame ,mes reaguojame emocionaliai, mes ilgimės. Jei kažkas jus patraukė prie šio asmens, vadinasi,jis nebuvo 100 % blogas žmogus. Jei jūs jo ilgitės, jūs ilgitės to, kas buvo gera jūsų santykiuose, jūs ilgitės to žmogaus, kurį jūs mylėjote, ir tai natūralu. Jūs taip pat galite ilgėtis idealaus partnerio, to žmogaus,apie kurį svajojote,ir kokiu, tikėjotės, taps jūsų partneris.

3 Mitas: jei jūs jo ilgitės, vadinasi, jūs turite būti kartu

Vien dėl to, kad jūs kažko ilgitės, net jei jau praėjo nemažai laiko, dar nereiškia,kad jūs turite būti kartu. Taip, čia išryškėja konfliktas tarp emocinės ir loginės jūsų smegenų pusių. Jei jūs prie ko nors pripratote, nesvarbu, ar tai gera, ar bloga, jūs to ilgėsitės. Tai normalu, bet nereiškia, kad turėtumėte nepaisyti savo apsisprendimo dėl santykių. Ir buvę alkoholikai ar narkomanai ilgisi svaigalų, tačiau tai dar nereiškia, kad jie vėl turi juos vartoti.

4 Mitas: jūs neturite liūdėti, reikia iškart susitaikyti su išsiskyrimu

Tai ypač svarbu – daugelis žmonių labai išgyvena, kad negali susitaikyti su praradimu, liūdi dėl to. Svarbu suvokti, kad liūdesys (netgi itin stiprus) – normali reakcija į išsiskyrimą ir nereikia stengtis jo nuslopinti. Tiesiog natūraliai reikia išgyventi šį periodą. Nekovokite su liūdesiu. Jei neslopinsite savo jausmų, greičiau atsigausite po praradimo. Ir atminkite, kad taip, kaip jūs dabar jaučiatės, nebus amžinai.

5 Mitas: jūs greitai atsigausite po praradimo

Gal jūs labai nekantrus, galbūt jums nusibodo gailėtis savęs? Nekaltinkite savęs. Lėčiau ar greičiau, jūs užsimiršite. Neslopinkite emocijų,procesas pasibaigs natūraliai. Būkite kantrus, žinokite, kad partnerio praradimas – ne vienintelis dalykas,kurio jūs gedite, tai gali būti ir praeitis, jos gražiausi momentai, kurių jūs ilgitės.

Išsiskyrimai, atstūmimas, praradimas, liūdesys – visi šie šie įvykiai ar jausmai nemalonūs. Niekas iš mūsų jų nemėgsta, bet visi tai turi išgyventi. Jei jums reikia tai iškęsti dabar, atkreipkite dėmesį į šiuos mitus, gal tai padės jums išgyventi šį procesą. Prisiminkite,kad nevaržydami savo emocijų jūs greičiau atsigausite po praradimo ir pradėsite kurti naują gyvenimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujausi orų modeliai parodė, koks bus likęs gruodis: ar dar verta tikėtis šalčio (32)

Laidoje „DELFI diena“ sinoptikė Izolda Marcinonienė tikino, kad artimiausios dienos bus...

Europos plieno industrija išgyvena krizę: patiria nuostolius, atleidžia darbuotojus (14)

Europos plieno pramonė patiria dar vieną krizę: finansiniams nuostoliams ir darbo vietų mažinimui...

Palanga kaip reikiant pasistengė: sužibusi kalėdinė eglutė nutvieskė visą kurortą (10)

Švenčių laukimu pradedanti gyventi Palanga prieš pat eglutės įžiebimą pakvietė kurorto...

Naujas mokestis gresia šimtams tūkstančių: labiausiai pajus dyzelininių automobilių savininkai

Valdantieji nepasiduoda ir ketina naująjį taršių automobilių mokestį įvesti kartu su 2020 metų...

Iš dviejų Europos čempionato pusfinaliuose dalyvavusių lietuvių į finalą prasibrovė tik vienas

Jungtinės Karalystės Glazgo mieste vykstančiame Europos trumpo (25 m) baseino plaukimo čempionate...

Landsbergienė traukiasi nuo savo verslo vairo – dirbs samdytas vadovas (386)

Privačių mokyklų UAB „ Karalienės Mortos mokykla “ bei darželių UAB „ Vaikystės sodas “...

Unikalios Kauno vietos – jų istorijos privers atkeliauti čia iš kitų miestų

Seniai buvote išvykę už savo miesto ribų? Galbūt pasiilgote kvapą gniaužiančio Lietuvos...

Vaikai ir dovanos: psichologė pasakė, kiek yra per daug ir kodėl nereikėtų gąsdinti, kad Kalėdų Senelis nieko neatneš

Ar jau pasirūpinote kalėdinėmis dovanomis? Jei dar ne, bent dalis jūsų jau apie jas galvoja....

Šaltam penktadienio vakarui – karštas itališkas užkandis

DELFI TV laidų vedėjas Arnas Mazėtis specialiame projekte „Italija namuose“ tęsia kulinarines...

Kaip nepalūžti metus rūkyti? Vaistininkė įspėjo dėl pakaitinių priemonių (11)

Mesti rūkyti tikrai nėra lengva, sako vaistininkė Kristina Staivė . Bet žmogus turi nuspręsti...