aA
Iš karto įspėsime, kad vadinamojo ghosting’o tema – itin prieštaringa. Tačiau ji taip pat turi teisę gyvuoti.
4 priežastys, kodėl galima nutraukti santykius nieko nepaaiškinus antrajai pusei
© Fotolia nuotr.

Paaiškiname: iš angliško žodžio „ghost“ (liet. vaiduoklis) kilęs ghostingas reiškia tarpusavio (arba darbo) santykių nutraukimo būdą be jokio perspėjimo. Lietuviškai šį reiškinį būtų galima skambiai pavadinti vaiduokliavimu arba tiesiog ignoravimu.

Jeigu ghosting’as egzistuoja, vadinasi, jo kažkam reikia

Toks vaiduokliavimas, kai vienas iš partnerių pradingsta be jokio paaiškinimo ar įspėjimo, paprastai yra smerkiamas, rašo psychologies.ru. Reikia pripažinti, kad išties menkas malonumas, kai žmogus, su kuriuo planavote ilgai ir laimingai gyventi (na, ar bent jau nueiti į trečią pasimatymą), staiga ima ir jus užblokuoja visuose įmanomuose socialiniuose tinkluose bei ignoruoja visus jūsų bandymus su juo susisiekti.

Tačiau iš Australijos kilęs šeimos santykių ugdytojas Jake’as Maddockas tvirtina, kad išsiauklėjimo ir empatijos stoka – blogoji savybė, dėl kurios dažnai tokie vaiduokliaujantys asmenys yra apkaltinami – iš tiesų neturi nieko bendra su tikrąja problema. Anot jo, nėra jokios prasmės vilkinti išsiskyrimą ir vis tęsti santykius, kurie, jūsų nuomone, yra visiškai pasmerkti. Nors nemažai žmonių piktinasi tuo, ką kalba J. Maddockas, visgi eksperto samprotavimuose yra dalis tiesos.

„Antrosios pusės paieškos – tai istorija, kuri gali užtrukti labai ilgai. O likti su nemylimu žmogumi tik dėl to, kad nenorite sudaužyti jo ar jos širdies, yra neteisinga“, – tvirtina Jake’as Maddockas.

Pasak šio šeimos santykių ugdytojo, daugelis žmonių vilkina išsiskyrimą būtent todėl, kad nenori ilgai ir nuobodžiai aiškintis santykių, aptarinėti trūkumų sąrašo ir t.t. Anot eksperto, tokiu atveju ghosting’as yra „geresnė“ išeitis. Tai tarsi pleistras, kurį galima ilgai ir nuobodžiai pamažėle plėšti nuo odos, prailginant nemalonaus jausmo laiką, arba galima jį nuplėšti staigiai ir greitai bei patirti aštrų, bet greitai praeinantį skausmą.

J. Maddockas pateikia keturias priežastis, kodėl galima imtis vaiduokliavimo strategijos.

4 priežastys, kodėl galima nutraukti santykius nieko nepaaiškinus antrajai pusei
© Shutterstock

1. Jūs neprivalote niekam nieko pasiaiškinti

Jeigu nuėjote vos į du ar tris pasimatymus ir suvokėte, kad tai – ne jūsų žmogus, neprivalote jam pranešti, kad daugiau nebenorite su juo matytis. Toks ignoravimas leis išvengti nepatogumo kupinų akimirkų, kurių neabejotinai kils besiaiškinant, nors ir nebuvote partneriui nieko žadėję ar jam įsipareigoję.

„Nuėjote į vieną vienintelį pasimatymą. Tai joks pažadas, kad bus kažko daugiau. Tai tik viso labo procesas, kurio metu susipažįstame vienas su kitu. Šiame santykių etape galite drąsiai ir neskausmingai juos nutraukti“, – teigia psichologas.

2. Jums nereikia išsigalvoti priežasčių

„Jeigu kitas žmogus yra toks jautrus, kad negali pakęsti fakto, jog jis kam nors nepatiko, vadinasi, toks žmogus turi asmeninių problemų, kurias jam būtina išspręsti“, – sako Jake’as Maddockas.

Vaiduokliautojams šiuo požiūriu lengviau, mat jiems nebūtina išsigalvoti gražių žodelių, ieškoti subtilių frazių ar klausytis kito žmogaus isterijų. Jie paprasčiausiai pranyksta iš tokio žmogaus gyvenimo.

3. Nereikia veltui gaišti laiko

Kol rasite savo idealą, prireiks nueiti į penkis, o gal ir į visus penkiasdešimt pasimatymų.

„Vargu, ar tai nutiks greitai ir lengvai. Jeigu su kiekvienu jums iš tiesų nepatinkančiu vaikinu ar mergina leisitės į ilgus, užuojautos kupinus pokalbius, tai bus beprasmiškas laiko švaistymas. Kiekviena minutė, praleista su tokiu žmogumi, yra minutė, pavogta iš jūsų idealaus partnerio. O tai savo ruožtu yra veltui iššvaistytas laikas“, – tvirtina ekspertas.

4. Laikas žmonėms suaugti

Garsiojo šeimos santykių ugdytojo nuomone, žmonės privalo išsiugdyti savo emocinę brandą ir atsparumą. O tai reiškia, kad reikia nustoti įsižeidinėti dėl ignoruojančio elgesio.

„Man klientai dažnai sako, kad jiems nesinori įžeisti kito žmogaus jausmų. Bet tik pagalvokite: jeigu toks jautruolis ar jautruolė nesugeba susitvarkyti su faktu, kad nepatiko kitam žmogui, tuomet toks asmuo tikrai nėra jūsų idealas. O jiems atėjo metas suaugti“, – sako J. Maddockas.

Anot santykių eksperto, daugelis žmonių susiduria problema, kad jie niekaip neišmoksta pasakyti „ne“. Jiems stinga drąsos padaryti tai, kas, jų supratimu, būtų teisinga. Būtent dėl šios priežasties tokie asmenys atsiduria toksiškuose santykiuose ir niekaip nesugeba pastarųjų nutraukti.

„Esu įsitikinęs, kad jūsų gyvenime netrūksta žmonių, kurių iš tiesų daugiau niekada nenorėtumėte matyti ar girdėti: gal tai koks bjaurus draugas, toksiškas buvęs partneris ir pan. Iš tokių santykių galite pasitraukti čia ir dabar. O tuomet sukurti tokius santykius, kurie į jūsų gyvenimą įneštų teigiamų, o ne neigiamų dalykų“, – apibendrina šeimos santykių ugdytojas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(51 žmogus įvertino)
3.2353

Top naujienos

Ką reiškia Ukrainos užuominos apie atsaką, kokio dar nebuvo: Kremlius turi priežasčių baimintis (32)

Rusija keičia taktiką. Ši frazė nuo karo Ukrainoje pradžios vartota dažnai, nes prisitaikyti...

Prekybos centro kasininkė įkliuvo dėl sukčiavimo: norėjau praturtėti (11)

Dėl sukčiavimo ir kasos kvitų klastojimo bei jų panaudojimo įkliuvusi ilgametė prekybos centro...

Dailius Dargis

Iki šiol negirdėti Kaune nužudyto nusikaltėlio gyvenimo faktai: Henytė ne be priežasties ant jo griežė dantį

Didžiausias Kauno kriminalinio pasaulio senbuvių paslaptis pravėrusio Virginijaus...

Į streiką prisijungė daugiau autobusų vairuotojų nei planuota: vilniečių prašo dirbti iš namų (5)

Pirmadienį Vilniuje prasideda viešojo transporto vairuotojų streikas . Sekmadienio vakarą...

Anglai privertė Terangos liūtus miaukti iš apmaudo – triuškinanti pergalė suvedė su čempionais

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate paaiškėjo antroji ketvirtfinalio pora. Su...

Nuo kitų metų atvykti į Europos Sąjungą ne ES piliečiams bus sudėtingiau: kas keisis?

Nuo kitų metų atvykti į Europos Sąjungą ne ES piliečiams bus sudėtingiau. Nauja atvykimo ir...

Toma Miknevičienė

Psichologas paaiškino, kuo vyrui svarbi kitų vyrų draugija: po tokio pasibuvimo džiaugsis ir žmona (3)

Šiais laikais vyrams verktinai trūksta kitų vyrų bendrijos. Daugelis, jei ir turi kam artimiau...

Kas vienija moteris, kurios nebegali atsispirti alkoholiui: priklausomybės simptomai gali būti ir netikėti

Vyro ir moters priklausomybės nuo alkoholio , pasak psichologių, atrodo skirtingai. Ką geriančios...

Kaupimas pensijai ėmė ristis žemyn: ar atsiras galimybė pabėgti (17)

Galvosūkis, kuri aktualus daugeliui – kaupti ar nekaupti pensijai. Tačiau dalis Seimo opozicijos...

Perpjovė į Žemę nukritusį 15 tonų meteoritą, jo viduje – visko mačiusius mokslininkus apstulbinę dariniai

Itin dideliame meteorite rasti mineralai gali atskleisti užuominų apie asteroidų susidarymą.