aA
Šios teorijos autorius Johnas Kimas bendradarbiavo su labdaros organizacijomis, dirbančiomis su nuo narkotikų priklausomais paaugliais, ir suprato, kad praktiškai visi jie turi vieną bendrą biografijos įrašą – jie augo be tėvo šeimoje.
© Shutterstock nuotr.

Tėvo arba apskritai nebuvo šalia, arba jis buvo emociškai neprieinamas ir nedalyvavo auklėjime. Dėl to visi šie paaugliai aiškiai nesuvokdavo, kas leistina, o kas ne, visų jų savivertė buvo žema ir visiems jiems akivaizdžiai trūko psichologinio atsparumo. Jiems buvo būdingi pykčio priepuoliai, o emocinę tuštumą jie bandydavo užpildyti žalingais įpročiais.

Savo praktikoje J. Kimas kasdien girdėdavo moterų pacienčių skundus, kaip su jomis elgiasi vyrai, ir kaip tai jas veikia. Tad jis padarė išvadą, kad dauguma vyrų paprasčiausiai neįvertina savo poveikio aplinkiniam pasauliui, Portale Mindbodygreen.com jis pasidalijo savo pastebėjimais, kokiomis, jo manymu, savybėmis turi pasižymėti tikras vyras.

1. Tikras vyras atsako už savo žodžius ir poelgius

Per 40 šioje planetoje praleistų metų padariau išvadą, kad dažniausiai dauguma vyrų (būtent „dauguma“, nes ne visi jie tokie) paprasčiausiai negalvoja apie tai, kaip jų žodžiai ir elgesys veikia aplinkinius, rašo J. Kimas. Kad ir vyras, šaltakraujiškai žudantis savo žmonos asmenybę, arba tėvas, kuris nuolat žodžiais vemia ant savo vaikų. Tas, kuris savo tiesą priešininkui įrodinėja kumščiais. Tas, kuris klauso savo ego, o ne savo širdies. Tam, kad filtruotume savo žodžius ir elgesį, kad veikdami nepamirštume tų, kurie mus supa, būtina savidisciplina, kantrybė, gebėjimas pagalvoti prieš imantis veiksmų. Kiekvienas atsakymas turi būti būtent atsakymas, sąmoningas ir apgalvotas. Instinktyviai reaguoja tik berniukai, o vyrai galvoja, ką sako ir daro.

2. Tikras vyras nelaiko savęs idealiu

Jis pripažįsta savo trūkumus. Jis propaguoja atvirumą ir nesišiaušia prieš kiekvieną bandymą suartėti. Jis atvirai reiškia savo jausmus, nesistengdamas būti tuo, kas nėra. Jis stengiasi nesivelti į beprasmiškus ginčus pakeltu tonu. Jei kyla konfliktų, jis pripažįsta, kad jie egzistuoja, prisiima atsakomybę ir daro viską, kad jie būtų kuo greičiau išspręsti. Jis sąmoningai renkasi, keičiasi ir juda pirmyn.

3. Tikras vyras turi gyvenimo tikslą

Tikslas, siekis, svajonė. Kažkas, dėl ko verta kovoti. Tai nebūtinai turi būti siekis išgelbėti pasaulį, tai gali būti tikrosios meilės paieškos ar siekis išsaugoti santuoką, rasti savo vietą gyvenime, išreikšti save mene, pagalba vargšams. Savirealizacija ir tobulėjimas. Bet kas, kuo jis tiki, nors kitiems tai gali atrodyti visiškai kvaila. Tikras vyras – kūrėjas, ir nesvarbu, ką jis stato – imperiją ar kuklų namą savo šeimai. O berniūkščiai sugeba tik griauti.

4. Tikras vyras – ryžtingas

Berniukas skundžiasi, o vyras imasi veiksmų. Autorius prisipažįsta, kad tik neseniai priėmė sąmoningą sprendimą nebedejuoti, kai kažkas klostosi ne taip, kaip jam norėtųsi. Daugelį žalingų įpročių, tokių kaip amžinas dejavimas ir nuolatiniai pykčio protrūkiai, nulemia nedisciplinuotas mąstymas ir negebėjimas kontroliuoti savo emocijų. Autorius pasakoja pažinojęs nemažai vyrų, kurie nuolat pasakodavo apie tai, kad labai nori pasikeisti, kad nori išgelbėti savo santuoką, numesti svorio, tapti geru tėvu, mažiau gerti, meluoti, lošti, mažiau išlaidauti. 

Bet tik nedaugeliui jų pakako kantrybės ir ryžto diena iš dienos stengtis įgyvendinti savo žodžius realybėje. Tik nedaugelis realybėje sugeba įveikti kaskart iškylančias kliūtis, o suklupę, vėl pakilti ir eiti toliau. Tik nedaugelio jų žodžiai ir veiksmai sutampa.
Pagalvokite apie vyrus savo gyvenime. Draugus. Tėvus. Senelius. Brolius. Trenerius. Vaikinus. Sutuoktinius. Kiek jų pasižymi visomis keturiomis išvardytomis savybėmis? Jei tokių yra, vertinkite juos, nes pasauliui reikia tokių kaip jie.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Etikos sargų darbo užkulisiuose – politikų šantažas, slapta įrašyti pokalbiai ir kiti nešvarūs skalbiniai (64)

„ Moli , tu savo noru rašysi“, – taip iš darbo siūloma išeiti Vyriausioje tarnybinės etikos...

Oro uoste suniokoto „Audi“ savininkai šokiruoti: tikėjosi saugumo, gavo 40 tūkst. eurų nuostolių (110)

Vilniečių šeimynos atostogos netikėtai apkarto. Iš Kauno oro uosto pailsėti į užsienį...

Suskaičiavo, kiek kartų mėginta supirkti daugiau kaip 500 hektarų žemės (62)

Nacionalinė žemės tarnyba suskaičiavo, kiek šiemet buvo atvejų, kai fiziniai ir juridiniai...

Sunku patikėti, bet Vokietija švenčia geriausią pralaimėjimą šiais metais Lowas abejoja 11 m baudiniu (1)

„Gaila, tai buvo geriausias pralaimėjimas šiais metais“, – tokiomis antraštėmis Vokietijos...

Produktai, kurie negenda metų metus (2)

Druska, žvakės ir degtukai – šių būtiniausių dalykų yra visuose namuose, nes jie ilgai...

CNN: Saudo Arabijos žurnalistas po nužudymo buvo sukapotas papildyta (13)

Saudo Arabijos žurnalistas Jamalas Khashoggi buvo nužudytas ir po to sukapotas Saudo Arabijos...

Pataria treneris Česnauskas: kodėl niekaip nekrenta svoris? (19)

Įvairiomis priemonėmis bandote atsikratyti svorio , tačiau jis niekur nedingsta? Asmeninis...

Systromas: „Instagram“ sėkmė – „Facebook“ rankose (1)

Vienas „ Instagram “ įkūrėjų Kevinas Systromas , pirmą kartą pasirodęs viešumoje po to,...

Patarimas pamotėms ir patėviams: nejuodinkite tikrųjų vaiko tėvų

Jei pamotė ar patėvis vaikui pasakys, kad jo mama ar tėtis blogi, vaikas visada stos į...

Prieš dešimtmetį šlovės spinduliuose maudęsis Vitalijus Autukas: nežinau, kas būtų, jei būčiau likęs Lietuvoje (82)

Vitalijus Autukas – atrodytų, tokia girdėta ir taip gerai pažįstama pavardė, tačiau mintyse...