Dauguma žmonių, kurie jau nebe paaugliai, turi bent kelių nesusiklosčiusių santykių patirties. Nenusisekę santykiai yra gyvenimo dalis, o juose įgyta patirtis dažnai gali būti labai naudinga ir padėti išsaugoti būsimus santykius.
© Shutterstock

Tačiau visada sunku, kai santykiai – kokie jie bebūtų – griūva. Dažniausiai, jei ištveriame sunkumus ir nelengvą laikotarpį, mūsų santykiai tampa stipresni nei anksčiau. Štai keli dalykai, kurie gali padėti išsaugoti santykius, atsidūrusius kelyje link pabaigos, rašo lifehack.org.

Meilės kalba

Pastaruoju metu buvo atlikta daugybė tyrimų apie meilės kalbas ir tai, kokį vaidmenį jos vaidina santykiuose. Penkios meilės kalbos yra pripažinimas, kokybiškas laikas, dovanos, tarnystė ir fiziniai prisilietimai. Tai būdai, kurie padeda žmogui pasijusti mylimu.

Pavyzdžiui, kai kurie žmonės jaučiasi mylimi, kai jiems tarnaujama. Jiems patinka tokios staigmenos, kaip grįžus rasti švarius namus arba gauti pusryčius į lovą. O kitiems žmonėms svarbesni fiziniai prisilietimai.

Labai svarbu išsiaiškinti, kokia partnerio (-ės) meilės kalba ir savo meilę jam (jai) išreikšti būtent jo (jos), o ne savo kalba. Išsiaiškinti jo (jos) meilės kalbą galite bandymų ir klaidų metodu, bet greičiau bus jei susėsite ir nuoširdžiai pasikalbėsite.

Įžiebti kibirkštį

Paprastai žmonės sukuria santykius, nes pajunta kibirkštį. Jie jaučia trauką vienas kitam ir kuria santykį, pagrįstą šia trauka ir kitais dalykais. Laimei, šią kibirkštį, net jei ji užgęsta, galima įžiebti iš naujo. Dažnai kibirkštis užgęsta dėl nuoskaudų ar kitų dalykų, kurie sumažina potraukį vienas kitam. Taip gali nutikti ir dėl tokių paprastų dalykų, kaip pasikeitę higienos įpročiai arba kai nustojame stengtis atrodyti partneriui (-ei) patrauklūs.

Taip pat tai gali būti susiję su feromonais. Būtent feromonai paskatina žmonių tarpusavio potraukį. Jei tarp jūsų tiesiog išnyko meilė ir trauka, feromonų terapija gali padėti vėl įžiebti aistrą.

Prisiminkite tai, kas traukė santykių pradžioje

Kiekvienuose santykiuose buvo bent vienas etapas, kai viska atrodė puiku. Dažniausiai taip būna santykių pradžioje. Ir paprastai galima išsiaiškinti priežastis, kodėl viskas atrodė taip puikiai tada, o dabar nebeatrodo.

Skirkite laiko ir pasistenkite prisiminti, kas apskritai jus patraukė partneryje (-ėje), kas buvo jūsų santykių variklis. Pasistenkite parodyti bent dalį tų savybių, kurias rodėte santykių pradžioje. Jei jus vienas kitame patraukė nuotykių dvasia, tuomet leiskitės ieškoti nuotykių kartu! Kad ir kas jus žavėjo pačioje pradžioje, išbandykite tai dabar.

Tarnystė

Kai viskas išbandyta ir atrodo, kad niekas nėra veiksminga, pabandykite tiesiog sąmoningai mylėti vienas kitą ir tarnauti vienas kitam. Tai ne tik padės jausti abipusį dėkingumą, bet ir dažnai nutinka taip, kad žmonės pradeda jausti meilę tiems, kuriems tarnauja, kad ir kaip keistai taip beskambėtų.

Galbūt taip yra todėl, kad kai bandai padėti kitam žmogui, dažnai įsijauti į jo būseną ir pamatai, kaip jis (ji) mato pasaulį, kodėl jis (ji) yra toks (-ia), koks (-ia) yra. Tokiu būdu pajuntame artumą ir santykiai nebeatrodo tokie sudėtingi.

Tai jokiu būdu nėra vienintelis galimas būdas pagerinti santykius, bet jei pabandysite pritaikyti bent kelis iš paminėtų žingsnių, tikėtina, sugrąžinsite savo santykius į ankstesnes, optimistiškas vėžes. Atkurti santykius labai sunku, todėl nenustebkite, jei iš pradžių atrodys, kad niekas neveikia. Nenuleiskite rankų – jei būsite atkaklūs ir neprarasite vilties, ilgainiui viskas ims gerėti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Viskas pasikeitė per naktį: oro uoste – „turistai“ su automatais, gatvėse pasirodė tankai (131)

„Sugedus lėktuvui“ nusileidę „turistai“ ir „ Aeroflot darbuotojai“ atstato automatų...

Baltarusės vyksta gimdyti į Vilnių ir moka tūkstančius: Olga papasakojo esminius skirtumus (91)

Tarp Baltarusijos moterų, besiruošiančių tapti motinomis, populiarūs gimdymai Vilniuje. Žinoma,...

Lietuvių atostogas Lenkijoje apkartino grėsmę sveikatai keliantis jūros vanduo (18)

Praeitame pasakojime apie Lenkijos pajūrį išsiaiškinome, kad sąvoka “pasijausti ponais” gal...

Bandė emigruoti į Norvegiją, bet nepasisekė: nuo to laiko savo šeimos gyvenimą pavertė pragaru (54)

„Sugyventinis sakė, kad neužsikoduos. Sakė: ką, aš nesveikas, kad negersiu? Vaikų teisių...

„Žiurkikių“ kebabais prekiaujantis verslininkas: nėra ko piktintis, pavadinimas – žmonos garbei (113)

„Žiurkikių“ kebabas. Tokį maisto patiekalą galite nusipirkti dviejose Molėtuose...

Tikriems lietuviškiems lašiniams iškilo rimtas pavojus (56)

Naujas kovos su afrikiniu kiaulių maru (AKM) planas grasina tautinio paveldo mėsos produktų gamybai...

Doveika įvertino Vėlyvio provokaciją bažnyčioje: ar nusišlapinti ant artimo žmogaus kapo taip pat būtų labai meniška? (441)

„Čia nieko originalaus. Nieko. Tuščia. Čia garbėtroškos priemonė“, – apie Emilio Vėlyvo...

Dvylika efektyviausių būdų, kaip sujaudinti moterį (3)

Mokslininkai išsiaiškino, kad norint susijaudinti prieš seksą, moterims reikia daugiau laiko nei...

Mama pasibaisėjo kitų patarimais: motinos pieną ragino keisti ryžių nuoviru (6)

Konkursui „Mano istorija – esu kitokia mama negu visos“ savo pasakojimą atsiuntusi Justina...

Niekšai bites išmetė į šiukšlių konteinerį

Klaipėdoje, Mokyklos gatvėje, prie šiukšlių konteinerio žmonės pastebėjo besisukantį bičių...