Dauguma žmonių, kurie jau nebe paaugliai, turi bent kelių nesusiklosčiusių santykių patirties. Nenusisekę santykiai yra gyvenimo dalis, o juose įgyta patirtis dažnai gali būti labai naudinga ir padėti išsaugoti būsimus santykius.
© Shutterstock

Tačiau visada sunku, kai santykiai – kokie jie bebūtų – griūva. Dažniausiai, jei ištveriame sunkumus ir nelengvą laikotarpį, mūsų santykiai tampa stipresni nei anksčiau. Štai keli dalykai, kurie gali padėti išsaugoti santykius, atsidūrusius kelyje link pabaigos, rašo lifehack.org.

Meilės kalba

Pastaruoju metu buvo atlikta daugybė tyrimų apie meilės kalbas ir tai, kokį vaidmenį jos vaidina santykiuose. Penkios meilės kalbos yra pripažinimas, kokybiškas laikas, dovanos, tarnystė ir fiziniai prisilietimai. Tai būdai, kurie padeda žmogui pasijusti mylimu.

Pavyzdžiui, kai kurie žmonės jaučiasi mylimi, kai jiems tarnaujama. Jiems patinka tokios staigmenos, kaip grįžus rasti švarius namus arba gauti pusryčius į lovą. O kitiems žmonėms svarbesni fiziniai prisilietimai.

Labai svarbu išsiaiškinti, kokia partnerio (-ės) meilės kalba ir savo meilę jam (jai) išreikšti būtent jo (jos), o ne savo kalba. Išsiaiškinti jo (jos) meilės kalbą galite bandymų ir klaidų metodu, bet greičiau bus jei susėsite ir nuoširdžiai pasikalbėsite.

Įžiebti kibirkštį

Paprastai žmonės sukuria santykius, nes pajunta kibirkštį. Jie jaučia trauką vienas kitam ir kuria santykį, pagrįstą šia trauka ir kitais dalykais. Laimei, šią kibirkštį, net jei ji užgęsta, galima įžiebti iš naujo. Dažnai kibirkštis užgęsta dėl nuoskaudų ar kitų dalykų, kurie sumažina potraukį vienas kitam. Taip gali nutikti ir dėl tokių paprastų dalykų, kaip pasikeitę higienos įpročiai arba kai nustojame stengtis atrodyti partneriui (-ei) patrauklūs.

Taip pat tai gali būti susiję su feromonais. Būtent feromonai paskatina žmonių tarpusavio potraukį. Jei tarp jūsų tiesiog išnyko meilė ir trauka, feromonų terapija gali padėti vėl įžiebti aistrą.

Prisiminkite tai, kas traukė santykių pradžioje

Kiekvienuose santykiuose buvo bent vienas etapas, kai viska atrodė puiku. Dažniausiai taip būna santykių pradžioje. Ir paprastai galima išsiaiškinti priežastis, kodėl viskas atrodė taip puikiai tada, o dabar nebeatrodo.

Skirkite laiko ir pasistenkite prisiminti, kas apskritai jus patraukė partneryje (-ėje), kas buvo jūsų santykių variklis. Pasistenkite parodyti bent dalį tų savybių, kurias rodėte santykių pradžioje. Jei jus vienas kitame patraukė nuotykių dvasia, tuomet leiskitės ieškoti nuotykių kartu! Kad ir kas jus žavėjo pačioje pradžioje, išbandykite tai dabar.

Tarnystė

Kai viskas išbandyta ir atrodo, kad niekas nėra veiksminga, pabandykite tiesiog sąmoningai mylėti vienas kitą ir tarnauti vienas kitam. Tai ne tik padės jausti abipusį dėkingumą, bet ir dažnai nutinka taip, kad žmonės pradeda jausti meilę tiems, kuriems tarnauja, kad ir kaip keistai taip beskambėtų.

Galbūt taip yra todėl, kad kai bandai padėti kitam žmogui, dažnai įsijauti į jo būseną ir pamatai, kaip jis (ji) mato pasaulį, kodėl jis (ji) yra toks (-ia), koks (-ia) yra. Tokiu būdu pajuntame artumą ir santykiai nebeatrodo tokie sudėtingi.

Tai jokiu būdu nėra vienintelis galimas būdas pagerinti santykius, bet jei pabandysite pritaikyti bent kelis iš paminėtų žingsnių, tikėtina, sugrąžinsite savo santykius į ankstesnes, optimistiškas vėžes. Atkurti santykius labai sunku, todėl nenustebkite, jei iš pradžių atrodys, kad niekas neveikia. Nenuleiskite rankų – jei būsite atkaklūs ir neprarasite vilties, ilgainiui viskas ims gerėti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Praėjus 13 metų po tėvo mirties – staigmena iš banko (435)

Prieš 13 metų tėvą palaidoję vaikai šį pavasarį gavo velioniui tėvui adresuotą banko...

Kaip sumokėta bauda virto skola Mokesčių inspekcijai (212)

Jeigu kelyje viršijote leistiną greitį, tačiau laiku sumokėjote baudą, tai dar nereiškia, kad...

Skvernelis kritikuoja opoziciją: nebuvo pasiruošusi ir atrodė apgailėtinai (212)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad opozicinės partijos, nesėkmingai inicijavusios pirmalaikius...

Iš Šiaulių į Vilnių atskraidinti donoro organai – viltį suteiks šešiems žmonėms (5)

Ketvirtadienį paryčiais pasieniečių sraigtasparnis iš Šiaulių į Vilnių per 45 minutes...

Chemikas išaiškino, kaip galima sužinoti „Novičiok“ gamintoją (50)

Iš nervus paralyžiuojančių nuodų sistemos „Novičiok“ medžiagų, kuriomis, kaip įtariama,...

Žiaurus išpuolis Kaune: būrys jaunuolių sumušė mažą mergaitę

Išpuolis prieš mažametę Kaune. Būrys jaunuolių mušė mažą mergaitę.

Skvernelis: „Sodros“ įmokų „grindys“ pasiteisino (80)

„Sodrai“ skelbiant, kad dėl nuo šių metų įvestų vadinamųjų „ Sodros “ įmokų...

Chodorkovskis: jei Putinas norės mano mirties, niekas manęs neišgelbės (332)

Londone gyvenantis buvęs Rusijos oligarchas Michailas Chodorkovskis sako nusprendęs nesamdyti...

Komanda-žvaigždė: „Žalgiris“ žengti pirmyn raginamas emocingu vaizdo klipu (1)

Link Eurolygos aštuoneto žengiantis Kauno „Žalgiris“ Lietuvoje sulaukia milžiniško palaikymo....

Spūstys – tik įžanga į vargus gatvėse (17)

Smėlynės gatve Panevėžyje važiuojantys vairuotojai priversti laikyti kantrybės egzaminą. Dėl...