Vis dar kasdien ruošiate vaikams priešpiečius, nes manote, kad „taip reikia“? Galbūt to ir nesuvokiate, tačiau jūsų elgesio priežastis gali būti pasenęs įsitikinimas, kad tai kažkodėl „jūsų darbas“.
© Shutterstock nuotr.

Nors griežti vaidmenys gali palengvinti gyvenimą, tačiau gali jį ir apriboti. Taigi pamirškite nebegaliojančias santuokos taisykles ir mėgaukitės laimingesne santuoka.

Kartą susituokę, nebegalite turėti atskiro gyvenimo

„Žmonoms buvo sakoma, kad pirmoje vietoje turi būti jų vyro ir vaikų poreikiai. Tačiau jei tai darysite, anksčiau ar vėliau ims kauptis nepasitenkinimas“, - sako santuokos terapeutas Dan Beaver. Tuomet jūsų nepasitenkinimas pasireikš skirtingais būdais - kils depresija, erzins žmonės, imsite piktnaudžiauti rūkymu ar gėrimu. Taigi pamirškite šią seną taisyklę ir kasdien padarykite ką nors, kas jums suteiks laimės - ar tai būtų vizitas į vietinį knygyną pasiklausyti mėgstamo rašytojo kalbos, ar rytinė meditacija, ar pabėgiojimas.

„Prieš rūpinantis kitais, reikia pasirūpinti savimi“, - sako D. Beaver.

Nepasitenkinimas - efektyvus būdas pareikšti savo nuomonę

Anksčiau sutuoktiniai dažnai susitapatindavo su savo vaidmenimis, retai stabtelėdami atskleisti savo tikruosius jausmus, baimindamiesi, kad partneriai jų nesupras ar tiesiog juos atstums. Tačiau dabar visa tai keičiasi.

„Mėginu padėti poroms išreikšti save, net jei jie jaudinasi, kad pasirodys per daug pažeidžiami“, - sako porų terapeutė Cheryl Gerson.

Kitaip tariant, jei bijote, taip ir pasakykite partneriui. Neturite visą laiką būti stiprus ir drąsus.

„Jūs žmogus. Priešingai nei manote, savo baimių ir abejonių prisipažinimas gali judu su partneriu suartinti“, - sako Ch. Gerson.

Seksualiniai norai neturėtų būti diskutuojami

Atradę seksualinę rutiną, kuri veikia gan neprastai, galite ir nesuvokti, kad kaip pora pasiekėte tik potencialaus seksualinio ledkalnio viršūnę. Prireiks nepatogių pokalbių ir daug praktikos, kad ištyrinėtumėte savo seksualumo ribas. Kad partneris nemanytų, jog kažką daro blogai ar jūsų nepatenkina, pavadinkite šią naują fazę „eksperimentu“ ir pasakykite: „šiąnakt norėčiau, kad išbandytume kažką visiškai naujo, tiesiog įdomumo dėlei“. Išbandykite tai, ko niekad nedarėte, išeikite iš savo komforto zonos.

Apsilankymas pas santuokos terapeutą - blogas ženklas

„Kai kurios poros mano, kad jei prisipažins, jog šiuo metu santykiai šlubuoja, jie pasmerkti“, - sako santykių terapeutė Gloria Spitalny.

Tačiau tiesa yra visai kitokia. Jei apie šias problemas nekalbate ir nesistengiate jų išspręsti, jos tik auga.

„Kuo anksčiau pora ieškos pagalbos, tuo lengviau išspręsti problemas“, - sako G. Spitalny. Didžiuma santykių problemų nėra susiję su nesuderinamumu - tai bendravimo problemos ir negebėjimas pasikalbėti apie tai, kas skaudina. Dažnai galima rasti būdų, kaip išsakyti savo poreikius ir norus neskaudinant kito žmogaus.

Vyrai turi būti šeimos maitintojai

Kai kurie vyrai atvirai ir išdidžiai remia žmonų karjeros ambicijas ir sveikina jų sėkmę. Kiti iš pažiūros gali jas palaikyti, tačiau vargiai suvokia, kad žmonų profesinė sėkmė užgauna jų pačių vyrišką ego.

Nesakome, kad žmonoms reikia mesti darbą, kad nekiltų konfliktų - šioje ekonominėje situacijoje tai ne išeitis, ir pasitenkinimas karjera yra labai svarbus dalykas. Tačiau reikia suprasti, kokius jausmus gali jausti vyras, ir būti jautriai jam bei išklausyti - tokiu būdu galima išlaviruoti šioje sudėtingoje situacijoje ir išsaugoti santykius.

Konfliktai reiškia, kad jūsų santuoka nelaiminga

Dauguma sutuoktinių konfliktuoja kasdien - ir dabar jau žinome, kad dėl to santuokos nebūtinai turi sužlugti. Tačiau ką daryti, kai sutuoktinis pasako sukrečiančių mus dalykų - tarkime, prisipažįsta, kad jo seksualiai nebetraukiate dėl priaugto svorio, ar kad įsimylėjo kolegę?

Naujos terapijos formos teigia, kad tai - pirmasis žingsnis link didžiulės santykių transformacijos, kuri gali porą dar labiau suartinti ir suteikti dar daugiau intymumo. Ne visus santykius įmanoma išgelbėti, tačiau ekspertai teigia, kad kai pagaliau galite su partneriu būti visiškai nuoširdūs ir kartu spręsti, ką daryti, priartėjate prie besąlygiškos meilės, kurios negali palaužti jokios kliūtys.

Prireiks daug abiejų pusių pastangų, tačiau jei elgsitės atsargiai, pagarbiai ir galbūt pasitelksite į pagalbą terapeutą, jūs galite sustiprėti ne tik kaip pora, bet ir kaip individai.

Jūsų santuoka turi suktis apie jūsų vaikus

Prieš dešimtmečius tėvai buvo linkę ignoruoti vaikus - „eik į kiemą ir žaisk. Grįžk už valandos“. Šiais laikais tėvai kur kas labiau dalyvauja vaikų gyvenimą, tačiau jei negalite atplėšti akių nuo kiekvieno vaiko judesio ir savotiškai gyvenate per juos, jūs išties persistengiate. Tai pajus ir vyras, ir vaikai, ir nukentėti gali visi.

„Sutikau daug vyrų, kurie žmonų jautėsi pamiršti. Santuoka visada turi būti pirmoje vietoje“, - sako porų terapeutė Irina Firstein.

Su sutuoktiniu negalima kalbėtis apie darbą

Žinoma, jūs nenorite skųstis dėl kiekvieno erzinančio vadovo laiško, tačiau kalbėtis apie darbą kartais yra sveika.

„Nepamirštate darbo vos tik išėję iš biuro. Jums reikia laiko persikelti iš buvimo biure į buvimą į namus, - sako D. Beaver. - Jei vengiate atvirauti apie darbą su sutuoktiniu, jūsų susierzinimas dėl darbo problemų gali paveikti tai, kaip jūs kalbatės ar elgiatės su partneriu“.

Tik sutrumpinkite skundimosi laiką iki penkių minučių ir paskatinkite vyrą padaryti tą patį. Taip nusimesite problemas nuo krūtinės ir labiau suartėsite su vyru.

Santuoka yra tik tarp dviejų žmonių

Šiandien santuokos apibrėžimas kinta. Vyrai ir moterys palaiko draugystes su buvusiais partneriais ir užmezga gerus santykius su naujų partnerių vaikais. Tačiau tai reiškia, kad gali kilti ir daugiau problemų bei iššūkių. Atminkite, kad niekad nereikėtų blogai atsiliepti apie vyro buvusiąją, kad ir kaip norėtųsi, ypač prie vaikų. Jei kyla konkrečių problemų, pasikalbėkite apie jas dviese su vyru, pateikite pavyzdžius ir mintis, kaip galima problemas išspręsti.

Skirtis gėdinga, ir jei skiriatės - vadinasi, pralaimėjote

Visiškai ne. Prieš šimtą metų skirdavosi tik keturi procentai. Dabar pusė visų susituokusiųjų išsiskiria. Žinoma, visi mes norime laimingos santuokos visam gyvenimui, tačiau realybė ta, kad gyvenimas sudėtingas ir žmonės keičiasi. Ir kai poros turi rimtų problemų, kurių negali išspręsti nei terapeutas, geriau gyventi atskirai nei kartu. Faktas, kad skyrybos dabar yra prieinamas pasirinkimas, yra neblogas dalykas, teigia dr. Becky Whetstone, santuokos terapeutė.

„Kai žinote, kad nepaisant visų gerų ketinimų, jūsų santuoka nėra šimtu procentų garantuota, tai gali jus motyvuoti dirbti santuokos vardan ir siekti gerų sprendimų“, - sako ji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Santuokos sakramento auka: už norą tuoktis prestižinėje bažnyčioje pakloja įspūdingas sumas (240)

Vienas iš didžiausių galvos skausmą keliančių klausimų jaunavedžiams – kiek aukoti...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (24)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Šuns apkandžiota kaunietė: jo šeimininkė net nemėgino sudrausminti keturkojo – spruko, palikusi vaikus (131)

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi svetimo šuns sužalota ir įbauginta...

Žaibo iškrova - vis dar už pažinimo ribų: gali nutrenkti ir mieste, ir net namuose (78)

Nidos kurorte praėjusį savaitgalį žaibas nutrenkė 1986 metais gimusią moterį. Pasak...

Putinas atvyko į Austrijos užsienio reikalų ministrės vestuves (234)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį atvyko į Gamlico kaimą Austrijoje, kur...

Eksperimentas pažinčių svetainėje: tinderio princų pasiūlymai ir gvazdikų pasimatymas (29)

Turbūt dažnas vyras turi draugę/kolegę/sesę, kuri yra ištarusi frazę panašią į „Tinderis...

9 klaidos, kurias kepdami šašlykus daro net patyrę šefai (9)

Šašlykų kokybei turi įtakos daug veiksnių – marinatas, mėsos rūšis ir t. t. Ir vis tik daug...

Žavi Izraelio karė pikantiškomis nuotraukomis užkariavo daugybės gerbėjų simpatijas

Savo nuotraukas su labai menkai kūną dengiančiu bikiniu ėmusi skelbti žavinga Izraelio karė tapo...

Kūdikiai, kurių šarmui atsispirti tiesiog neįmanoma (2)

Kai kuriems iš mūsų nepasisekė ir nepaisant įdėtų pastangų, galbūt niekada nebūsime kieti,...

Kaip rasti tinkamiausią vietą skalbimo mašinai? (1)

Didelė buitinė technika, pavyzdžiui, skalbimo mašina namuose turi turėti jai skirtą vietą. Tai...