aA
Yra dalykų, su kuriais esame susiję visi, bet daug apie juos nežinome. Seksas neabejotinai yra vienas iš jų.
© Shutterstock

Mokslininkai taip pat domisi žmonių dauginimosi ritualais ir procesais, todėl savo tyrimuose atskleidžia nemažai keistų ar net juokingų faktų. Pateikiame dešimt iš jų.

1. Kai kurie žmonės natūraliai nori daugiau sekso, o mokslininkai nežino kodėl. Tai – nieko nestebinantis faktas. Mokslininkai kurį laiką manė, kad kai kurie žmonės nori dažniau mylėtis dėl jų charakterio bruožų, gyvenamosios aplinkos ar hormonų pusiausvyros. Tačiau tyrimai parodė, kad priežastys yra „kietos“ – jos priklauso nuo fizinių neuronų jungčių smegenyse, o ne nuo cheminių reakcijų. Esminis klausimas – kodėl taip yra? Kodėl evoliucija taip surėdė, kad kai kurie žmonės, būdami sveiki, sekso nori mažiau? Mokslininkai tikslaus atsakymo neturi.

2. Seksas degina kalorijas, bet labiau vyrams. Per lytinį aktą galima sudeginti daugiau nei 144 kalorijas per pusvalandį. Galima sudeginti ir gerokai daugiau, priklausomai nuo to, kaip viskas atliekama. Tačiau mokslininkai pastebi, kad dauguma vyrų juda daugiau, todėl moterys sekso metu sudegina 40 % kalorijų mažiau nei vyrai. Tiesa, tai tik vidutinė statistika, realiai viskas priklauso nuo kiekvienos moters ir vyro veiksmų.

3. Masturbacija mažina depresijos simptomus. Mokslininkai pastebėjo, kad masturbacija dažnai padeda kovoti su depresija, tačiau poveikis nėra toks stiprus kaip kitų metodų ar vaistų. Taip yra dėl to, kad palengvėjimas ir geresnė nuotaika neišlieka labai ilgai.

4. Čiaudulys ir orgazmas turi šį tą bendro. Abu šie veiksmai yra fiziologiniai atsakai į tam tikrą stimulą, todėl sustabdyti prasidėjusio orgazmo ar čiaudulio nebeįmanoma.

5. Susijaudinimo metu išsiplečia ir audiniai nosyje. Jokios funkcijos tai neatlieka, tai tiesiog įvyksta dėl kraujotakos pagyvėjimo.

6. Kas bendro tarp žmonių ir vilkų, lokių ir šikšnosparnių? Visi jie mėgaujasi oraliniu seksu. Sąrašą dar būtų galima plėsti, tačiau būtent šių gyvūnų tyrimai pakeitė mokslininkų požiūrį į tai, kaip seksas naudojamas malonumui ar socialinėms funkcijoms atlikti. Tai – ne tik įprastas dauginimosi būdas.

7. Sekse nieko nereikalingo nėra. Dažnai manoma, kad gaktos plaukai nėra reikalingi ir tai tik evoliucijos pėdsakai mūsų kūne. Kitaip tariant, likučiai iš tų laikų, kuomet mūsų protėviai buvo padengti kailiu. Tačiau mokslininkai tai neigia. Jie pasakoja, kad plaukai sumažina trintį ir suteikia patogumo bei saugo nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų. Moterų orgazmas taip pat turi funkciją. Teigiama (nors su tuo sutinka ne visi), kad jis padeda pastoti.

8. Seksualinių malonumų žaislai draudžiami pačiose neįtikėčiausiose vietose. Ar nustebtumėte sužinoję, kad sekso žaislai uždrausti Saudo Arabijoje? O Jungtiniuose Arabų Emyratuose? Tikriausiai ne. O kaip dėl JAV? Alabamos valstijoje draudžiama pardavinėti seksualinių malonumų žaislus nuo 1998 metų, nors prieš šį įstatymą protestuoja nemažai žmonių ir organizacijų.

9. Girdėjote gandų apie vietinius kunigus? Turite išgirsti ir apie popiežius. Kiek popiežių nesilaikė celibato? Pakankamai, nes keli iš jų mirė lytinių santykių metu. Tiesa, bažnyčia nemėgsta šių istorijų ir dažnai jas neigia, todėl jos dabar gyvuoja kaip legendos, o ne patvirtinti faktai.

10. Kalbant apie istoriją... Yra įrodymų, kad senovės egiptiečiai kontracepcijai naudojo sudžiovintas krokodilų išmatas. Apie senovės egiptiečių išradingumą ir technologijas kalbama ilgai, tačiau šio atradimo kilmė yra visiškai nežinoma. Pasirodo, krokodilo išmatos turi spermicidinių savybių (ir kaip jie tai sužinojo?), todėl jų tereikia reikiamose vietose patepti. Tiesa, mokslininkai abejoja, kad tokia kontracepcija buvo labai patikima.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (343)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (40)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (555)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (78)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

„Tinginių“ uogos: miestiečių pora įsitikino, kad ne viskas paprasta, bet ūkio nemeta (3)

Užkietėjęs miestietis su sutuoktine susigundė vadinamomis „tinginių“ uogomis ir ėmė...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (169)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

Kodėl prieš einant miegoti visada reikia užsidaryti miegamojo duris? (3)

Prieš miegą mes visi išsivalome dantis, nusiprausiame veidą ir apsirengiame patogią pižamą...

5 elementų teorija – kokia stichija jus valdo? (4)

Penkių asmenybės tipų arba elementų teorija paplito Kinijoje prieš 2000 metų – manyta, kad...

Mados auka: kaip noras būti gražia 27 m. grafienei baigėsi mirtimi (1)

Moterys visais laikais norėjo atrodyti gražiai, madingai ir neretai ryždavosi bet kokiems...

Kada reikėtų atlikti nėštumo testą: 10 ankstyvų pastojimo ženklų

Daug ankstyvo n ėštumo ženklų nėra specifiniai ir juos galima lengvai sumaišyti su kitomis...