aA
Maudie Julien tėvas norėjo padaryti iš dukters superžmogų ir ją augindamas vykdė žiaurius eksperimentus. Dabar jau 60 m. amžiaus moteris prisimena, kaip ištvėrė šiurpų auklėjimą ir pradėjo gyventi kitaip – laimingą, subalansuotą gyvenimą. Jos istorija aprašyta theguardian.com.
Maudie Julien
© Asmeninio albumo nuotr.

1936 m. prancūzų verslininkas Louisas Didier sudarė sandorį su neturtinga kalnakasių pora Lilyje – įtikino juos atiduoti jam savo šešerių metų dukterį Jeannine. Susitarimas buvo toks – L. Didier ją augins, vėliau suteiks universitetinį išsilavinimą, bet tėvai daugiau niekada jos nematys.

Šis sandoris L. Didier buvo pirmas žingsnis, įgyvendinant savo gyvenimo ambiciją – iš tiesų jis norėjo, kad Jeannine pagimdytų vaiką, kurį jis užaugintų superžmogumi. Jis įsivaizdavo, kad tas vaikas gebėtų išgyventi koncentracijos stovyklose, ištverti kankinimus per apklausą.

Keista ir atšiauri L. Didier pasaulėžiūra susiformavo laikotarpiu tarp Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo. Jis buvo įsitikinęs, kad nuo gimimo atitinkamai fiziškai, psichiškai ir emociškai lavinamas žmogus peržengtų įprastas žmogiškas ribas. Ir atsidėjo savo projektui.

Superžmogui – Maudie Julien dabar 60 metų, tai aukšta, skoningai apsirengusi moteris, šviesiais plaukais ir žydromis akimis.

Ji mandagių manierų, tačiau šilta, o pažvelgus į žydrus aukštakulnius ir prie jų derančias kelnes pamanytum, kad dailiai rengėsi visą gyvenimą. Didelis pasiekimas, turint omenyje, kad jos tėvas buvo Louisas Didier. Jis mirė, kai Maudie buvo 22 m., o jos motina Jeannine tebėra gyva.

Maudie – Paryžiuje gyvenanti psichoterapeutė, ja dirba jau 20 metų. Jos specializacija – traumos, fobijos ir proto kontrolė. Turint omenyje jos patirtį, nestebina pasirinkta profesija.

Svarbu paminėti, kad Maudie knyga „Vienintelė mergaitė pasaulyje“, kuri tapo bestseleriu Prancūzijoje, yra įkvepianti, žmonės dažnai jai rašo ir dėkoja. Kaip sako pati Maudie: „Dabar turiu tikrą gyvenimą, esu laimingai ištekėjusi, turiu vaikų. Noriu, kad ši knyga taptų vilties suteikiančia knyga.“

Knygoje pasakojama apie kultą iš trijų asmenų – Maudie ir jos tėvų. „Kultas ne visada reiškia barzdotą guru. Būna dviejų žmonių kultas – iš porų, kuriose vienas (partneris) naikina kitą, šeimos kultas, kuriame pabaisa būna motina ar tėvas, senelis ar senelė“, – aiškina Maudie.

Būdama 28-erių Jeannine nuo savo tėvo pagimdė dukterį Maude – vienintelį savo vaiką. Po trejų metų Didier pardavė turėtas akcijas, nusipirko namą netoli Kaselio, Šiaurės Prancūzijoje ir išvyko ten gyventi su šeima (ir įgyvendinti savo projekto). Telefonas buvo laikomas užrakintas dėžėje, raktas – Didier kišenėje. Didier šeimą laikė turtinga – jų namas buvo didelis, stovėjo nuošaly.

Maudie Julien su tėvu
Maudie Julien su tėvu
© Asmeninio albumo nuotr.

Pirmieji Maudie prisiminimai iš vaikystės susiję su tėvo psichopatologija – jis versdavo penkerių metų dukterį gerti alkoholį (iki pat šiol moteris dėl to turi problemų su kepenimis) ir liepdavo atlikti įvairias sudėtingas užduotis. „Tėvas manė, kad tie, kas sugeba įveikti savo apsvaigimą, nugalės“, – pasakojo Maudie.

Išprotėjęs alkoholikas tėvas versdavo dukrą kelis kartus per savaitę laikytis už tvoros, kuria tekėjo elektra ir nerodyti jokių emocijų, įsakydavo paskersti pačiai gyvulį, uždarydavo ją narve su žiurkėmis ir liepdavo medituoti apie mirtį.

Lyg to būtų maža, mergaitę nuo 3 iki 13 metų lytiškai išnaudojo tėvo ūkyje dirbęs darbininkas.

Mergaitė taip pat mokėsi groti pianinu, smuiku, saksofonu tenoru, trimitu, akordeonu ir bosu (žemo garso styginiu instrumentu), nes pasak jos tėvo, „koncentracijos stovykloje gali išgyventi tik muzikantai“.

Emocijos buvo smerktinas silpnumas. Jei ji parodydavo kokią nors emociją, sulaukdavo bausmės – pusantro mėnesio be akių kontakto su tėvais. Maudei buvo uždrausta net apkabinti savo mamą.

Maudie pasakojo: „Mano tėvas pasižymėjo trimis kulto lyderiams įprastomis savybėmis: stipriai mylėjo savo motiną (jo paties tėvas buvo siaubingas žmogus, nusikaltėlis), būdamas 10 metų neteko sesers, taigi gedėjo, trečias dalykas – buvo apsėstas savo idėjos. Tik vieną kartą jis kalbėjo apie savo praeitį su jausmu – pasakojo kaip tėvas įkalbėjo suvalgyti augintą triušį. Manau, tai nužudė jame jausmus bet kokiai gyvai būtybei.“

Šioje istorijoje auka yra ne tik Maudie, bet ir kitas vaikas – įvaikinta mergaitė, užaugusi ir tapusi savo tėvo žmona ir Maudie motina. Ji užima pilką plotą tarp aukos ir nusikaltėlio. Jeannine buvo įbauginta Didier sekėja. Maudie santykiai su motina, kaip ji pati sako, yra sudėtingi. Paskutinį kartą jos matėsi prieš 10 metų, Maudie sako sutingusi, kai motina į ją pažvelgė. Moteris vadina save optimiste, ji dedikavo savo knygą motinai. „Esu įsitikinusi, kad mano tėvas buvo bailys, kaip ir dauguma diktatorių. Visais atvejais sąsaja tarp aukos ir nusikaltėlio yra baimė“, – teigia Maudie.

Maudie Julien
Maudie Julien
© Asmeninio albumo nuotr.

Maudie vadavosi iš tėvo kulto palaipsniui, be didelio dramatizmo. Paauglystėje ji po truputį maištaudavo – vietoje vieno tualetinio popierius lapelio atsiplėšdavo du, buvo įsilaužusi į tėvo kabinetą. Vėliau jos muzikos mokytojas sugebėjo įtikinti Didier išsiųsti dukterį mokytis muzikos į griežtą mokyklą, kaip jis pats sakė. Tėvas jau buvo numatęs dukteriai vyrą (šeštą dešimtį baigiantį homoseksualą – kad padarytų iš jos padorią moterį), bet muzikos mokytojas pasiūlė alternatyvą – studentą Richardą. Tik ištekėjus už jo moteriai pavyko pabėgti nuo tėvo priespaudos.

Vėliau Maudie ištekėjo dar du kartus. Dabar ji turi 35 m. amžiaus dukterį, kurios susilaukė su antru vyru Marku, ir 27 m. dukterį – jos susilaukė su dabartiniu vyru.

Paskutinį kartą savo tėvą ji matė 1979 m., visai prieš jo mirtį. Jiedu sėdėjo tylėdami, o motina laukė jo priestate, pastatytame prieš kelerius metus, kuriame jis dažniausiai leisdavo dienas ir gerdavo.

„Ar matei filmą „Forrestas Gumpas“? – staiga paklausė ji. – Aš buvau lygiai tokia pati, kai išvykau iš tėvo namų. Buvau tikrai kvaila. Turėjau išmokti abėcėlę, nes mūsų namuose nebuvo žodynų. Niekada nebuvau kalbėjusi valgydama. Neišmokau eiti kartu su kitu žmogumi. Turėjau pratintis žiūrėti į žmones.“

Vyras Markas padėjo atsigriebti už prarastą laiką paauglystėje – jis pirmą kartą nusivedė ją į kiną, pirko komiksų žurnalų. „Jo motina buvo pirma moteris, palietusi mane su meile. Man buvo 25-eri. Ji uždėjo ranką man ant peties, ir aš pajutau visą savo kūną, kad jis gyvas. Ėmiau verkti ir verkiau, verkiau.“

Maudie Julien knyga
Maudie Julien knyga
© Asmeninio albumo nuotr.

Savo knygoje Maudie beveik nepasakoja apie gyvenimą, išėjus iš tėvų namų. Šiaip ar taip, dabar ji laiminga moteris. Būti motina ji mokėsi, eidama į žaidimų aikšteles, parkus ir stebėdama moteris su mažais vaikais. „Šalindavausi tų, kurių vaikai atrodydavo pernelyg paklusnūs“, – pasakoja moteris. Jos meilė vaikams būtų nuvylusi tėvą – vaiko gimimas buvo katalizatorius, panaikinęs jo įtaką. Maudie džiaugėsi motinyste ir lankė psichoterapiją.

Dabar Maudie dažnai rašo dviejų grupių atstovai: psichoterapeutai, kurie, kaip ir ji, mano, kad sunki vaikystė – ne kliūtis tapti jų profesijos atstovu. „Atsitiesusi po traumuojančios patirties dabar galiu padėti kitiems, – sako ji. – Man stipriai padėjo psichoanalizė – visų pirma, atsikratyti kaltės jausmo. Pajėgiau suprasti, kad jie (tėvai) buvo problema, o ne aš.“

Antroji kategorija – norintys išsivaduoti iš savo pačių vaikystės vaiduoklių. „Sakyčiau, svarbiausias mano patarimas – turėti vilties, – gyvenimas visada parodo kelią, mes turime kur kas daugiau psichologinių išteklių, nei numanome, – ir netikėti tais, kurie skelbia baugius verdiktus, kaip antai: „Po to, ką iškentei, niekada neatsitiesi.“ Tai netiesa. Galbūt neisite tiesiu keliu, tačiau įmanoma atrasti balansą.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tikrasis tuštėjančių Lietuvos regionų veidas: iš 300 eurų pensijos pragyvena dviese, emigracija naikina viską (363)

„Lietuvos regionai miršta“, – DELFI lankantis Utenos rajone sakė jo gyventojai. Pasak jų,...

Theresos May problema, vedanti į blogiausią scenarijų: ją išsprendus krizė baigtųsi akimirksniu (113)

Vienintelis būdas išsivaduoti iš krizės gniaužtų – sugebėti sutelkti parlamento daugumą,...

Naujausi prezidentiniai reitingai: lyderių trejetuke vienas pakilo, kitas leidžiasi (917)

Prezidento rinkimų reitinguose smuktelėjo pirmaujančio Gitano Nausėdos populiarumas, o jo...

Už mažamečių operacijas gydytojai ėmė kyšius: galėjo ir neduoti, visus vaikus mylėjau kaip savo (701)

Nors kvėpavimo takų ligomis sergančius vaikus gydytojas turėjo operuoti nemokamai, tačiau...

Užkalnis apie kvepalus, pagarsėjusius tik iš blogosios pusės (38)

Sovietiniais laikais, pasakysiu aš jums, su parfumerijos reikalais buvo ne kažkas. Lietuvoje...

Nufilmavo šiurpią avariją: kelio viduriu skridęs „Audi A6“ staiga rėžėsi į medį (60)

„Pavasarį parskrenda ne tik paukščiai“, – taip pareigūnai pavadino avariją, kuri įvyko...

25 kilogramų atsikračiusi Donalda Meiželytė papasakojo, kokie trys dalykai padėjo sulieknėti: sportuoti jau negaliu (92)

Žinoma televizijos laidų vedėja ir visuomenės veikėja Donalda Meiželytė puikiai žino, ką...

Valentinas Mitė. Aikštinga kaip vaikas Britanija nesugeba nei likti, nei išeiti iš ES (22)

Didžioji Britanija visada norėjo kažkokių ypatingų sau sąlygų Europos Sąjungoje, kažkokių...

Jūreiviams šis darbas buvo bausmė: ar žinote, kas vadinama varnos lizdu?

Šiuolaikiniai laivai turi radarus ir kitas modernias navigacijos sistemas. Anksčiau šią funkciją...