aA
Vytenis Pauliukaitis, pirmosios TV režisierių laidos absolventas, per 28 darbo televizijoje metus sukūrė nemažai muzikinių filmų, laidų, nufilmavo pirmą tikrą miuziklą, režisavo daugybę baleto programų, šventinių renginių, pirmuosius grožio konkursus ir madų šou. Tačiau populiarumas jį užklupo visai kitur.
Vytenis Pauliukaitis
Vytenis Pauliukaitis
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Apie Naujuosius metus baigsis LNK projektas „Kviečiu šokti“, kurio komisijoje tradiciškai posėdžiauja Vytenis Pauliukaitis, o po to prasidės „Žvaigždžių duetai“, kurių komisijai taip pat vadovauja ponas Vytenis. Dar galima paminėti laidą „Būk mano meile“: čia V. Pauliukaitis – vienas iš vedėjų. Beje, puikiai tikęs komisijose, ilgainiui režisierius vedė net tokią jaunatvišką laidą kaip „2 minutės šlovės“, kur dainavo (jo vertinimu, nevykusiai), voliojosi ant grindų ir pasirodė publikai suodinu veidu...

Tiesa, pašnekovas mus pataisė tik tiek, kad apie „Žvaigždžių duetus“ dar nieko nežinąs, tad negalįs girtis, jog užims „šiltą komisijos nario kėdę“, o dėl viso kito – tikra tiesa. Pasak jo, net toks anekdotas yra: „Atidarai šaldytuvą, o ten – Vytenis Pauliukaitis šneka. Pasiimi laidynę, ir ten – Vytenio Pauliukaičio veidas...“

Visgi ponas Vytenis prisipažįsta, kad pats į eterį nesibrovė ir savo populiarumo iki šiol nesupranta.

„Galbūt jiems reikėjo vyresnio amžiaus žmogaus, galbūt įvertino, kad kažką televizijoje suprantu... Taip ir neišsiaiškinau“, – kalbėjo V. Pauliukaitis.

Vytenis – iš tikrųjų labai paslankus televizijos žmogus ir klauso režisierių, nes pats yra pratęs „engti“ savo laidų vedėjus. Tapęs vedėju, kartais net skatina režisierius pasakyti, kas yra ne taip, ir neatmeta galimybės kada nors eteryje pasirodyti kaip Merūnas – su sijonėliu.

„Galbūt kasytės mano amžiuje nelabai tiktų, bet viskas priklauso nuo režisūrinio sumanymo“, – šypsodamasis sakė jis.

Galėtume pridurti, kad galbūt buvo svarbi ir visuomet stilinga režisieriaus išvaizda, prie kurios TV stilistams vargu ar reikia pridėti bent pirštą. Juk ne paslaptis, kad daugelio jaunų vedėjų ir dalyvių išvaizda ir įvaizdis yra sukurti televizijų, o režisierius yra toks, koks yra gyvenime. Nors charakteriu jis teigia skiriasi nuo to, koks atrodo eteryje: darbe yra ypač užsispyręs, reiklus, kategoriškas, ir šios jo savybės įžeidė nemažai žmonių... Į kai kuriuos dalykus Vytenis turi nepajudinamą požiūrį – jo niekas neprivers pakeisti.

Kada tai baigsis?

Kad ir kaip ten būtų, V. Pauliukaičio dominavimas TV ekrane trunka jau septynerius metus, ir ne nuo pirmųjų „Žvaigždžių duetų“, kaip daugelis prisimename, o nuo pirmojo „Šokių dešimtuko“ per Lietuvos televiziją.

„Galbūt pamažu visa tai baigsis“, – apie savo populiarumą be jokio patoso ar apgailestavimo kalbėjo Vytenis, iš „paprasto“ režisieriaus tapęs garsenybe tada, kai kiti to amžiaus vyrai dažniausiai tik kritikuoja jaunimą ir kalba apie šildymo kainas bei būsimą pensiją. Tiesa, režisieriui kartais išsprūsta kritikos apie šių laikų bėdas, profesionalumo stygių, bet iškart ją pertaria savo juokais: „Štai dabar kalbu kaip senas „marazmatikas“.

Tačiau dėl savo vaidmens televizijoje V. Pauliukaitis nesuka galvos. Pasak jo, ar per daug Pauliukaičio, ar per mažai, turėtų skaudėti galvą laidų prodiuseriams ir televizijų vadovams, nors jų vietoje jis pakviestų į eterį įvairesnių žmonių. Mums atkreipus dėmesį, kad režisierius visur labai tinka, jis vėl pajuokavo: „Palaukit, sulauksit mano amžiaus, ir jūs visur tiksit.“

Nors darbų Vytenis vis dar turi nemažai – pastatė Eltono Džono ir Timo Raiso miuziklą „Aida“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, režisuoja dainininkės Nelės Paltinienės jubiliejinį koncertą, – televizija šiuo metu yra pagrindinis jo darbas ir uždarbis. Režisierius teigia esąs patenkintas net tuo darbu, kurio ėmėsi abejodamas, – laida „Būk mano meile“.

Prisipažįsta, kad daugelį metų sukęsis televizijos, muzikos ir baleto pasaulyje nelabai įsivaizdavo, koks yra tikrasis gyvenimas, kokios dramos vyksta kitų žmonių gyvenimuose.

Išsiskyrė, ir gerai

Žinoma, Vytenį Pauliukaitį labiausiai išgarsino jo žodžių dvikovos su Jurijumi Smoriginu. Režisierius sako, kad jokios asmeninės antipatijos jam nejunta. Beje, nė 50 gramų konjako nėra kartu išgėrę, tik susitikdavo bendruose projektuose.

„Kartą Lietuvos televizijos baleto spektaklyje šoko užpakalinę arklio dalį“, – senu papratimu oponentui neužmiršta elegantiškai įgelti ponas Vytenis ir pabrėžia, kad jam nepatinka tik tai, kaip J. Smoriginas elgiasi kadre.

„Viskas buvo pasakyta, pakankamai „išsikoliota“, ir ačiū Dievui, kad vienas televizijos sezonas mus išskyrė, – džiaugėsi pašnekovas. – Girdėjau, kad buvo nueita gana toli – aš nebūčiau kartu suspėjęs...“

Dėkingas mamai

Iš Marijampolės kilęs (iš čia – taisyklinga tartis) V. Pauliukaitis prisipažino, kad negęstantį energijos motorą paveldėjo iš šviesaus atminimo mamos ir kuo toliau, tuo labiau įvertina šią jos suteiktą dovaną. Ji buvo stipri moteris, iš esmės viena užaugino du sūnus.

Tėvas buvo politinis kalinys, po karo jį ištrėmė. Grįžo po septynerių metų labai suluošintas ir visai kitas žmogus... Galiausiai jie išsiskyrė.

Mamos gyvenimas per šeimos rūpesčius, vaikų auginimą nesusiklostė. Ji turėjo savo šokių būrelį, kuris pelnė apdovanojimų dainų ir šokių šventėse. Buvo kviesta dirbti į ansamblį „Lietuva“, tačiau į Vilnių jos neišleido tėvas. Vėliau savo kūrybiškumą išliejo dirbdama grimuotoja dramos teatre, tapo profesionalia kirpėja, pelnė ne vieną apdovanojimą.

Iki paskutinių gyvenimo dienų skaitė laikraščius, stebėjo aktualijas ir aktyviai komentavo visuomeninį gyvenimą. „Mama visada buvo aktyvi, energinga, nesitaikstė su neteisybe“, – prisimena Vytenis.

Amžiaus nesureikšmina

Kartais juokais pavadindamas „senu diedu“ V. Pauliukaitis savęs tokiu anaiptol nelaiko ir savo amžiaus, kaip ir artėjančios pensijos, kuriai jau surinko dokumentus, nesureikšmina.

„Žiūrėsiu, jei pensija bus visai maža, ką nors sugalvosiu. Gal badu nemirsiu“, – juokavo režisierius ir prisipažino, kad tai jam tikriausiai negresia, nes turguje pirkdamas produktus dažnai ką nors gauna dovanų.

Penkiasdešimtmetį atšventęs kaip pridera, savo šešiasdešimtojo jubiliejaus Vytenis net nešventė. Visų pirma dėl to, jog yra vedęs tiek švenčių, kad visos jos lenda per ausis... Be to, jam nereikia iškilmingoje aplinkoje klausytis kalbų, koks jis yra nuostabus žmogus ir režisierius.

„Pats tai žinau“, – su jam būdingu humoru išpyškina V. Pauliukaitis.

„Savaitė“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dalia Plikūnė | D+

Danų pulkininkas: už uždarų durų Lukašenka žino – amžinai nebus savo šalies lyderiu išskirtinis interviu (2)

Lietuvoje, kalbant apie saugumo situaciją, įvyko daug gerų pokyčių, sako šešerius metus NATO...

Artėja pokyčiai dėl siuntų: muitinė leis patiems jas deklaruoti, o melagiams grės bauda (146)

Ilgą laiką Lietuvoje gyventojai neturėjo praktinės galimybės patys deklaruoti siuntas, gautas iš...

BBC: Sofijai Sapegai ir Ramanui Pratasevičiui pritaikytas namų areštas Sapegos tėvai: mums šokas (28)

Prieš mėnesį Minske sulaikytai Rusijos pilietei Sofijai Sapegai pritaikytas namų areštas,...

Koronavirusas Lietuvoje: užfiksuota vos 18 naujų atvejų, 3 žmonės mirė

Praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota vos 18 naujų koronaviruso atvejų. Dėl šios ligos mirė 3...

Sprogstančios pajūrio kainos lietuvių neišgąsdino: ko tikėtis tiems, kas dar nebuvo Palygino su Turkija ir Graikija (100)

Pastarųjų dienų vasariškais karščiais lietuviai plūsta mėgautis savame pajūryje ar ieško...

ES šalių lyderiai atmetė Vokietijos ir Prancūzijos idėją susitikti su Putinu Nausėda: tai siųstų blogą žinią Lietuvos visuomenei (284)

Europos Sąjungos ( ES ) šalių lyderiai penktadienį paryčiais atmetė Vokietijos ir Prancūzijos...

Nausėda užstojo Vengriją ES dėl kontroversiško įstatymo LGBTQ tema: per anksti imtis teisėjo vaidmens (438)

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda užstojo Vengriją, sulaukusią aršios dalies...

PSO: pandeminio koronaviruso delta atmaina – dukart užkrečiamesnė (1)

Pandeminio koronaviruso atmaina „Delta“, pirmą kartą išaiškinta Indijoje, yra dukart...

Netektis buvusio krepšininko Ginevičiaus šeimoje (12)

Utenos „Juventus“ klubas pranešė apie netektį komandos trenerio asistento Vido Ginevičiaus...