Negyvos moters kūnas buvo perpjautas pusiau. Pjūvis buvo atliktas po šonkauliais, iš kūno specialiai ir tiksliai buvo pašalintas kraujas, rašoma portale thevintagenews.com.

Žinia apie kraupų radinį žaibiškai atsidūrė visos šalies laikraščiuose. Buvo nustatyta, kad nužudytoji – 22 m. Elizabeth Short, kurią spauda praminė „Juoduoju Jurginu“ – šį vardą įkvėpė prieš pat žmogžudystę pasirodęs filmas „Mėlynasis Jurginas“.

Elizabeth Short buvo graži tamsiaplaukė moteris, ir jos mirtis per ilgus metus tapo kultine, buvo apipinta legendomis. Ji įkvėpė begalę straipsnių, knygų, filmų, ir netgi (kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų) vaizdo žaidimų. „Biltmore“ viešbutyje, kuriame E. Short buvo pastebėta likus dviem dienoms iki siaubingos žūties, net ir šiais laikais galima užsisakyti „Juodojo Jurgino“ kokteilį.

Po lemtingosios 1947 m. sausio 15 dienos tyrėjai daug dienų, mėnesių ir net metų bandė išsiaiškinti, kas iš tiesų nutiko jaunajai aktorei. Daugumą tyrėjų labai greit nusinešdavo informacijos, šimtų įtariamųjų, teisingų ir neteisingų prielaidų lavina.

Kraupus nusikaltimo pobūdis labai paveikė bendruomenę. „Negaliu įsivaizduoti, kad kažkas galėjo taip pasielgti su kita žmogiška būtybe“, – baisėjosi Brianas Carras – vienas iš Los Andželo policijos departamento detektyvų, tyrusių „Juodojo Jurgino“ bylą.

Elizabeth Short

Iš merginos kūno buvo pašalintas ne tik kraujas, bet ir žarnos, o burna perplėšta nuo vienos ausies iki kitos. Po tokio sunkiai protu suvokiamo nusikaltimo žudikas dar nuplovė aukos kūną benzinu, kad pašalintų bet kokius savo pėdsakus.

Kad ir kas buvo žudikas, tas žmogus siekė viešumo – siuntė leidiniams Elizabeth daiktus ir pašaipos kupinus laiškus, pasirašydamas „Juodojo Jurgino keršytojas“. Tai tęsėsi ne vienerius metus, o laikraščiai išsamiai aprašydavo kiekvieną tokį atvejį.

Vienu metu tyrėjai laikėsi versijos, kad mergina keliavo autostopu ir galiausiai pakliuvo į sadistinių polinkių turinčio žudiko automobilį. Vėliau iškilo teorija, kad ją nužudė žmogus, kurį ji pažinojo.

Dauguma laikėsi nuomonės, kad žudikas turėjo medicininių žinių ir puikiai išmanė žmogaus kūno anatomiją. Tai padėjo išgryninti vieną pavardę, kuri net praėjus septyniems dešimtmečiams po žmogžudystės vis dar išlieka įtariamųjų sąraše: daktaras George‘as Hodelis.

Prieš kelerius metus George‘o Hodelio sūnus Steve‘as Hodelis išsakė įtarimus, kad jo tėvas galėjo būti šaltakraujis žudikas. Jaunesnysis Hodelis – į atsargą išėjęs Los Andželo policijos detektyvas – tokias išvadas padarė tarp jau mirusio savo tėvo daiktų radę nuotraukas moters, kuri, jo manymu, buvo E. Short.

Elizabeth Short

Steve‘as Hodelis ėmė įtarti, kad jo tėvas pasinaudojo medicininėmis žiniomis, kad nužudytų E. Short ir kitas aukas, o po to, 1950 m. išvyko į Aziją.

1949 m. dr. George‘as Hodelis buvo pakliuvęs policijos akiratin – jo14-etė dukra apkaltino jį jos tvirkinimu. Šių kaltinimų pagrindu buvo iškelta byla dėl incesto.

Medikas dr. G. Hodelis, kurio specializacija buvo visuomenės sveikata ir lytiškai plintančios ligos, kaip pranešama, būdamas policijos akiratyje padarė keletą kompromituojančių pareiškimų, tokių kaip: „Tarkim, aš nužudžiau „Juodąjį Jurginą“. Dabar šito niekas negali įrodyti. Niekas negali pasikalbėti su mano sekretore, nes ir ji jau mirusi.“

Hodelis jaunesnysis nenurimo, ir kelerius metus tęsė tyrimą – jam netgi pavyko rasti dirvos mėginių, kuriuose, kaip buvo patvirtinta laboratoriniu būdu, buvo suirusių žmogaus liekanų. Nors George‘as Hodelis ir atrodo labai tikėtinas įtariamasis „Juodojo Jurgino“ nužudymo byloje, pareigūnai vis dar negali patvirtinti, kad būtent jis nužudė aktorę. Jis mirė 1999 m.

Viena iš gerokai pritemptų versijų teigia, kad šią žmogžudystę galėjo įvykdyti kino kūrėjas Orsonas Wellesas. Bent jau taip rašoma vienoje 1999 m. publikacijoje. Straipsnį parašė Mary Pacios, kuri gyveno šalia Shortų šeimos Masačiusetse (iš kur Elizabeth yra kilusi).

Elizabeth Short nužudymo įkalčiai

Kita versija aprašyta 2017 m. išleistoje britų rašytojos Piu Eatwell knygoje. P. Eatwell rašo, kad į Elizabeth nužudymą buvo įsipainiojusi grupuotė, klestėjusi Los Andžele penktajame dešimtmetyje. Anot rašytojos, grupuotę sudarė nusikaltėliai, korumpuoti policijos pareigūnai ir turtingas verslininkas Markas Hansenas, su kuriuo, manoma, E. Short susitikinėjo tuo metu, kai buvo nužudyta. Šioje versijoje teigiama, kad E. Short buvo šio nuodėmingo rato išnaudojama, ir iš tiesų buvo bejėgė auka – visiškai nepanaši į spaudoje pateiktą fatališkos moters įvaizdį.

E. Short kaip labai daug jos amžiaus merginų svajojo tapti aktore – būtent todėl ir atvyko į Los Andželą. Tačiau, kaip dauguma Holivudo spindesiu susižavėjusių moterų, ji nieko nepasiekė kino pasaulyje. Los Andžele ji neturėjo nei giminaičių, nei draugų, todėl dažnai būdavo be skatiko kišenėje, neturėdavo net kur nakvoti. Būtent dėl to ji susidėdavo su įvairiais vyrais, tokiais kaip M. Hansenas. Danų kilmės M. Hansenui priklausė klubas Los Andželo centre, ir Elizabeth buvo bent du kartus pas jį apsistojusi. Manoma, kad jų santykiai tapo įtempti, ir kartą neapsikentęs M. Hansenas ją išmetė.

Elizabeth, greičiausiai, supykdė toks M. Hanseno sprendimas. Pagal P. Eatwell versiją, M. Hansenas tuomet nusiuntė vieną iš savo sėbrų jos atsikratyti. Tai buvo Leslie Dillonas, kuris, manoma, prieš nužudydamas E. Short dirbo laidojimo biure. Greičiausiai, todėl jis galėjo turėti anatominių žinių, pravertusių jam mėsinėjant merginos kūną.

Elizabeth Short nužudymo įkalčiai

Nėra aišku, ar M. Hansenas žinojo, jog L. Dillonas turėjo psichozinių sutrikimų. Be to, jei ši versija teisinga, M. Hansenas neabejotinai būtų galėjęs pasinaudoti turimais ryšiais ir nukreipęs tyrėjų dėmesį nuo savęs ir susijusių asmenų, įskaitant L. Dilloną.

Kaip rašo P. Eatwell knygoje, toliau plėtodama šią teoriją, L. Dillonas taip pat yra pateikęs inkriminuojančių detalių, pavyzdžiui, atskleidęs, kad Elizabeth ant šlaunies turėjo tatuiruotę su rože, kuri pasibaisėtino mėsinėjimo metu buvo panaikinta. Taip pat L. Dillonas yra sakęs, kad norėtų parašyti knygą apie šią žmogžudystę.

George‘as Hodelis, Markas Hansenas ir Leslie Dillonas yra tik trys iš vienuolikos asmenų, kurie yra įtariami prieš septynis dešimtmečius įvykdę šią žmogžudystę.

Bėgant metams tampa vis sunkiau ir sunkiau užbaigti šią bylą ir išaiškinti tikrąjį žudiką, kad Elizabeth Short bent po mirties sulauktų teisingumo ir galėtų ilsėtis ramybėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės