aA
Savaitgalį Ukmergėje vyko nepaprastos vestuvės. Savo meilę sutuoktuvėmis nusprendę įtvirtinti ukmergiškiai Karolina Spalgėnaitė ir Sergej Kornejev vienai didžiausių gyvenimo švenčių pasirinko devynioliktojo amžiaus temą.

19-o amžiaus nuotaika ir drabužiai – taip nutarė pasipuošti ne tik jaunavedžiai, bet ir pageidavo būti sumanius savo šventės svečius. 35 metų S. Kornejev vestuvių išvakarėse džiaugėsi laukiančia nekasdiene proga ir prisipažino, jog ši tema – būsimos žmonos Karolinos sumanymas ir rūpestis.

Abu priklauso ne vien Ukmergėje gerai žinomam karo istorijos klubui, pavadintam Pirmuoju LDK Didžiojo Etmono pėstininkų regimentu. Karolina pasakojo šio klubo veikloje dalyvaujanti apie penkmetį.

„Kiek mes priklausom šiam karo istorijos klubui, tiek gyva ir idėja neįprastai susituokti. Norisi savo vestuves būtent taip gražiai atšvęsti“, – penktadienį kalbėjo būsima nuotaka.

Klube, anot jos, yra keturios moterys ir daugiau nei 10 vyrų. Nariai domisi istorija, rūpinasi jos puoselėjimu. „Deltuvoje vykstanti mūšio inscenizacija – šventas mūsų reikalas. Kaip ir respublikinis Deltuvos mūšio žygis, kiti renginiai, susiję su karybos istorija“, – pasakojo Karolina.

„Turim dvejopą uniformą. Pirmojo pėstininkų pulko – lietuviška apranga. Ir 18 amžiaus karo įvykiuose dar dalyvaujam su Napoleono žygiais. Mums gražus būtent šis laikotarpis, jo rūbai, tradicijos. Todėl ir vestuves pasirinkome šia tema“, – atskleidė ukmergiškė.

Atviravo, savo vestuvinei aprangai būtent pati skyrusi ypač daug laiko ir dėmesio: „Nuotakos suknelės kūryba ir gamyba užtruko ketverius metus. Dariau tai ne vienu prisėdimu – po truputį visą šį laiką. O vyrui kostiumą suradome internetu.“

Karolinai gera, kad visas jos idėjas palaikė mama, Ukmergėje puikiai žinoma menininkė, iš žolynų kurianti grožybes, Laima Dzigaitė. „Ji viską priėmė su dideliu džiaugsmu“, – mamai dėkinga pašnekovė.

Gražių žodžių prieš vestuves negailėjo ir savo mylimajam, užkariavusiam jos širdį. „Jis neprieštaravo sprendimui rengti tokias vestuves. Tačiau iš tikrųjų taip sutarėme abu. Pas mus apskritai nėra to, ką darytume po vieną: pas mus viskas kartu“, – atviravo Karolina, po vestuvių pasirinkusi vyro pavardę.

Gyvenime moteris, kaip ir jos sutuoktiniu ką tik tapęs Sergej, – teatralė. Vaidina ukmergiškių žinomame ir vertinamame „Kambario teatre“.

Teatrinių idėjų jaunavedžiams netrūko ir šį šeštadienį. Kaip ir staigmenų iš karo istorijos klubo bičiulių, artimųjų, kolegų. Pastarieji nekasdienėms vestuvėms ruošėsi, pirkdami ar skolindamiesi frakus, grafų kostiumus, aksesuarus ir netgi repetuodami kankaną.

Šeštadienio vidurdienį į vestuvių iškilmes svečiai rinkosi Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Vėliau visi puotavo sodyboje šalia Ukmergės.

Širdies draugai, o dabar jau ir teisėti sutuoktiniai Karolina ir Sergej kartu jau septinti metai. Sergej, kurio veikla susijusi su kompiuteriais, yra grafinio dizaino specialistas. Karolina jam padeda ir šiame darbe.

„Pirmiausia tegul praeina mūsų vestuvės. Joms tiek ruoštasi, kad net nesitiki. O po savaitės mes šoksim dar kitose vestuvėse, taigi poilsį po savųjų kol kas atidedam“, – kalbėdama apie medaus mėnesį, šypsojosi nuotaka.

"Ukmergės žinios"
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai (91)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (340)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (94)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „valstiečiams“ nepavyko nukopijuoti Lenkijos valdančiųjų sėkmės? (13)

Jei kitą savaitę Seimo nariai nuspręstų išsilaisvinti nuo tarnystės Lietuvai ir paskelbtų...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (151)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Sprendžiant dėl Britanijos ateities Londone minios „Brexit“ priešininkų renkasi į protestą (8)

Tūkstančiai „Brexit“ priešininkų šeštadienį renkasi Londono centre raginti Jungtinės...

Obuolių šaldymas žiemai: 5 patikrinti ir ypač paprasti būdai

Galbūt galvojate, kad neįmanoma bet kuriuo metų laiku išsivirti kompoto arba išsikepti pyrago su...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (65)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Išskirtinis interviu su „Vaikštančių numirėlių“ žvaigžde Normanu Reedusu - apie Darylo fenomeną ir filmavimų užkulisius

Pirmą kartą „ Vaikštančių numirėlių “ scenarijų perskaitęs Normanas Reedusas sako iškart...