Tėvo Stanislovo numylėtoji Paberžė – tikras Dievo užantis, kurį Lietuvos ryškiausioms scenos žvaigždėms surasti ne visuomet būna lengva ir paprasta.
V. Noreika koncertuoja Paberžėje
© A. Barzdžiaus nuotr.

Štai sekmadienį į čia surengtą antrąjį festivalio nuo „Paberžės iki Pažaislio“ koncertą maestro Virgilijus Noreika atvyko net suplukęs: „Važiavau į koncertą, vėlavau, nervinausi, atvažiavau visas įkaitęs – jokių užrašų nėra, nieko nėra, net navigatorius apie Paberžę nieko nesako... Atvažiavau pripampęs nervų, kad vėluoju, bet kai pradėjau koncertą, viskas atlėgo. Šventoj vietoj negalima pykt, tai didelė nuodėmė, tai aš ir bijojau čia pykt“.

Nustebino ir klausytojai

Tiesa, V. Noreiką Paberžė nustebino ne tik savo nuošalumu, bet ir klausytojų gausa bei jų kantrybe. Po šv. Mišių Paberžės bažnytėlėje, kurias aukojo dekanas Gintaras Pūras, į V. Noreikos ir A. Vizbaro koncertą Paberžės dvaro nedidelėje koncertų salėje susirinkę klausytojai daugiau kaip pusvalandį kantriai laukė vėluojančio maestro. Kad laikas neprailgtų, žmonės klausėsi Paberžės muziejininkės Reginos Galvanauskienės prisiminimų apie Tėvą Stanislovą.

Atvykęs operos solistas buvo pasitiktas karštais plojimais. Salėn netilpę žiūrovai kantriai klausėsi geriausius savo sukurtus personažus įkūnijusio atlikėjo atliekamų kūrinių net ir stovėdami jos prieigose ant laiptų.

Dalijo autografus

V. Noreika klausytojus nustebino scenon pakvietęs ir du savo mokinius – Emilę Eleną Dačinskaitę ir Martyną Kindurį. Jaunuoliai taip pat atliko įspūdingus solo kūrinius.

Po koncerto prie V. Noreikos nusidriekė gerbėjų eilė. Visiems atsinešusiems jo monografiją, maestro rašė palinkėjimus ir dalino autografus.

„Paberžėje esu buvęs tik prieš kokius 30 ar 40 metų. Nustebau, kad čia susirinko tiek muziką mylinčių žmonių“, – prieš išvykdamas į koncertą Pažaislyje sakė V. Noreika.

Šventė gimtadienį

Tądien Paberžėje buvo švenčiamas ir šį renginį organizavusio labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ 20-asis gimtadienis. Kiekvienas šventės dalyvis buvo vaišinamas tortu ir arbata, o tuoj po šventės į miestelius ir kaimelius išriedėjo fondo gerumo autobusiukas.

„Iki pat Kalėdų šis autobusėlis važinės po Kėdainių kraštą. Dalinsimės su žmonėmis gėriu, kurį turime – vienus nuvešime į ligoninę, kitiems atvešime maisto ar vaistų, gal kokia jauna mama prieš šventes norės pakeisti savo išvaizdą, tad nuvešime ją pas kirpėją ar kosmetologą.

Gal kokia senutė seniai matė savo vaikus ar anūkus – surengsime jiems susitikimą, o gal kažkam reiks papuošti Kalėdų eglę ar sutvarkyti namus? Kartu su fondo savanoriais būsime pasiruošę padėti visiems, kuriems reikia pagalbos“, – apie gerumo autobusiuko misiją pasakojo fondo vadovė Irena Staliorienė.

Susitikimas ir gruodžio mėnesį

Festivalis „Nuo Paberžės iki Pažaislio“ kol kas dar neatsisveikina su savo klausytojais. Gruodžio 6-ąją bus rengiamas paskutinis šio festivalio renginys, kuriame koncertuos Vladimiras Prudnikovas ir Nijolė Ralytė. Šie atlikėjai 13 valandą savo programą pristatys Paberžėje, o 17 valandą klausytojų lauks Pažaislyje.

„Tėvo Stanislovo durys buvo atvertos kiekvienam žmogui ne tik tuomet kai Paberžėje šilta ir jauku, bet ir tuomet, kai atslenka žvarba. Todėl organizuodami muzikinį festivalį norime, kad ir pasibaigus vasarai Paberžėje nestigtų gyvasties, kad iškilaus vienuolio atminimas būtų prisimenamas visus metus“, – sako kartu su fondu festivalį organizuojantis operos solistas Liudas Mikalauskas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Puotos Daktarų irštvoje: sumušta Džordana, Valinsko šou ir šūviai vietoj fejerverkų (98)

Alkoholiu ir maistu nukrauti stalai, garsiausi Lietuvos nusikaltėliai, pusnuogės moterys, žymiausi...

Gyvai / Čempionų lygos kulminacija: „Real“ ir „Liverpool“ kaktomuša (106)

Jau šį šeštadienį paaiškės 2017/2018 metų sezono stipriausia Čempionų lygos ekipa. Trofėjų...

Įtakingos Lietuvos didikės istorija: kodėl ją pamilę vyrai atleisdavo net išdavystę (1)

Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorijoje moterų reikšmė politinėje arenoje vis dar...

Tėvų išmonė beribė: tarp rečiausių vardų Vaidrius, Džema ir Ripsimėja (79)

Tuo metu, kai vieni tėvai vaikams renka vardą iš giminėje esančių ar šalies populiariausiųjų...

Visi žino Kembridžo kunigaikštienę, bet ar esate matę pirmąją Argentinos ponią? politinio pasaulio stiliaus ikona (4)

Kai į Argentinos prezidento postą buvo išrinktas Mauricio Macri , ši pergalė reiškė...

Skanusis Italijos regionas: tik čia paragausite Paskutinės vakarienės sriubos ir teisingiausių makaronų

Tai nepavyko Romos imperijos legionams, užtat tai padarė italų virtuvės karvedžiai. Jie...

Garsenybės tiesiog apsėstos šios dietos: kodėl neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu? (16)

Pastaruoju metu ne viena garsenybė ėmė laikytis vadinamosios ketoninės dietos , kurios pagrindą...

Lietuvoje nauja technologija – mobilios paukštidės (24)

Vienoje iš labiausiai Lietuvoje paplitusių žemės ūkio šakų bręsta permainos. Ilgą laiką...

Kraupi žmogžudystė Tauragės rajone: vyras nušovė du žmones ir nusižudė pats (30)

Taugarės rajone esantį Eidintų kaimą sukrėtė kraupi tragedija. Vyras nužudė du žmones, po to...

Vonios remontas: kaip neišleisti daug pinigų ir mėgautis rezultatu (14)

Atrodytų, visiškai nesudėtinga atlikti remontą vonios kambaryje, bet iš tiesų šios patalpos...