aA
Su žmona Živile du mažus vaikus auginantis muzikantas bei muzikos klubo „Loftas“ Vilniuje savininkas Viktoras Diawara (35) yra įsitikinęs – vaikų santykiai su tėvais gali būti artimi tik tada, kai jie tavęs nebijo.
Viktoras Diawara
© DELFI / Tomas Vinickas

- Jauni tėvai neretai stengiasi apsaugoti vaikus „nuo viso pasaulio“, tuo tarpu Jūs skatinate juos pažinti supančią aplinką. Šiuo metu su šeima leidžiate laiką pajūryje, tačiau ten išvykote ne tik ilsėtis, bet ir koncertuoti. Ar visada stengiatės suderinti darbą su poilsiu?

Yra tėvų, kurie linkę perdėtai visko bijoti, saugoti vaikus nuo galimų mikrobų, bakterijų, visko, kas supa. Mano nuomone, kuo greičiau vaikai pripranta prie juos supančios aplinkos ir išmoksta joje gyventi, tuo geriau jiems patiems, o kartu ir tėvams. Kai tenka koncertuoti kituose miestuose, grįžti namo naktį arba ryte, šeimos nesivežu. Tuo tarpu važiuodamas į festivalį žinau, jog ten laukia daug linksmybių, užsiėmimų vaikams, todėl pasiimu juos kartu - daug smagiau, kai šeima yra šalia.

Kai su mama ir seserim atvykau gyventi į Afriką, man buvo devyni mėnesiai. Mamos pažįstama jai pasakė: „Jei planuoji čia gyventi, tavo vaikai turi adaptuotis - duok jiems vietinio maisto, vandens iš šulinio“. Taip ir užaugau: pirkome maisto produktus turguje, lankiausi pas afrikiečius draugus, valgiau ledus gatvėje ir niekada nesiskundžiau sveikata. Atvirkščiai, mano imuninė sistema stipri, vaikystėje sirgau ne daugiau nei kiti vaikai. Dabar susergu retai. Manau, organizmas tapo atsparus bakterijoms, todėl ligos manęs taip paprastai nepalaužia.

Aišku, yra vaikų, kurių sveikata nuo gimimo prastesnė arba būna alergiški, tokiu atveju bet ko jiems neduosi, turi būt atidesnis. Mums su Živile pasisekė - vaikų sveikata gera, todėl auginu juos taip pat, kaip mane augino tėvai.

- Ne kartą esate sakęs, jog Jūsų mama Jums – geriausia draugė. Ar savo vaikams taip pat sieksite tapti artimu bičiuliu?

Labai svarbu tapti vaikams autoritetu. Būti jo draugu nereiškia, kad vaikas gali pradėti „lipti tau ant galvos“. Reikia ugdyti mažųjų pagarbą tėvams, aplinkiniams. Tačiau santykiai su jais gali būti artimi tik tada, kai tavęs nebijo, nenori visko nuslėpti. Mano manymu, kuo daugiau žinai apie savo vaiką, tuo ramesnis esi.

Su mama galėjau kalbėti apie viską: drauges, narkotikus ar paauglystės problemas. Jei mano vaikas taptų kokios nors subkultūros atstovu, neišsigąsčiau. Bandyčiau sužinoti, kuo daugiau apie tą žmonių grupę, jų pomėgius, užsiėmimus, muziką. Jei būsi nutolęs nuo vaiko, niekada ir nesužinosi, kas vyksta jo pasaulyje.

- Neseniai savo klube rengėte muzikos festivalį „Loftas Fest 2013“, kuris sulaukė itin didelio žiūrovų dėmesio. Pradėdamas šeimyninį verslą nebijojote nesėkmės?

Kai prieš penkiolika sukūrėme grupę „Skamp“ net mano draugai sakė, jog nesulauksime populiarumo, niekas nenorės klausytis mūsų muzikos. Nuo pirmos dainos daugelio nuomonė pasikeitė.

Tokia pati situacija susiklostė ir atidarant menų fabriką „Loftas“. Krizės metu kilusi idėja visiems atrodė beprotiška. Toks požiūris suteikė man papildomos motyvacijos. Jei turėsi daug jėgų, noro, sąžiningai dirbsi, tau tikrai pasiseks. Po koncertų prie mūsų prieina lankytojai ir padėkoja už atliktą darbą – tai geriausias įvertinimas.

Atidaryti klubo su žmona nebijojau. Šiame versle esu seniai, dirbau su daug žmonių, bet Živilė - savo srities profesionalė, geriausia vadybininkė, puikiai išmano marketingo subtilybes. Drįsčiau pasakyti, kad ji yra „visa galva aukštesnė“ už mane.

Turiu pripažinti, jei kas nors man būtų pasakęs, kad į savo renginių erdvę prisikviesime tiek atlikėjų, surengsime tokią galybę pasirodymų, nebūčiau patikėjęs. Tačiau su Živile esame partneriai ir papildome vienas kitą. „Loftas“ nebūtų toks sėkmingas, jei dirbtume atskirai. Aišku, visą laiką leidžiant kartu gali atsirasti trintis, bet šeimoje visa tai išsprendžiama.

- Nuosavas verslas sukelia daug streso, kas Jums padeda nurimti ir atgauti jėgas?

Laikas praleistas su šeima. Sugrįžęs namo po darbo kartais būnu suirzęs dėl darbe patiriamo streso, problemų, nesėkmių, tačiau kai būnu su vaikais, apie viską pamirštu. Jei tavo mintys suksis tik apie darbus, vaikai trukdys. Šeimoje esame griežtai nusprendę - kai esame su Kipru ir Izabele, visas mūsų dėmesys skiriamas tik jiems. Vaikai mus prajuokina, iškrečia kvailysčių ir iškart pamirštame bėdas.

Be to, nemoku mąstyti vien tik kaip verslininkas. „Lofto“ dėka susipažinau su daugybe žmonių iš įvairių šalių -tai suteikia papildomo noro judėti pirmyn.

- Pastaruoju metu daug dėmesio skiriate ne tik savo šeimai, klubui bet ir vis dažniau kalbate tolerancijos tema..

Kelionės nuo pat mažens, kalbos, kurias išmokau, labai pakeitė mano pasaulėžiūrą. Dabar turiu vaikų, vieną dieną jie lankys mokyklą, todėl man rūpi, kokioje aplinkoje augs. Nemanau, kad Lietuva yra netolerantiška šalis, ji yra svetinga, čia įprasta maloniai priimti svečius, bet yra dalykų, kurie turėtų keistis. Pokyčiams reikia laiko, juk prieš kiek daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje dar „nebuvo“ seksualinių mažumų, neįgaliųjų ar kitaip išsiskiriančiųjų iš visuomenės. Nemanau, kad keičiu šalies gyventojų požiūrį iš esmės, bet man svarbu, kad situacija judėtų gerąja linkme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Landsbergis perspėjo Karbauskį: mūsų laukia katastrofa (599)

Besibaigiant Seimo rudens sesijai ir prasidedant rinkimų maratonui laidoje „DELFI Diena“...

Nusivylę, susierzinę ir pikti: „Brexit“ įvarė JK į kampą (94)

Jungtinė Karalystė atsidūrė pavojingiausioje kryžkelėje per kelis dešimtmečius po to, kai...

Gyvai / Dakare tarp lietuvių užvirė kova sekundę į sekundę: priekyje Vanagas, iš paskos – Juknevičius atnaujinta 16.20 val. (73)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Parduoda ypatingą butą Vilniuje už beveik milijoną eurų: kodėl už jį verta tiek pakloti? (4)

Užupyje, ant Vilnelės kranto parduodamas butas, užimantis net 267 kv. metrus ir išsitenkantis...

Anglijoje gyvenanti lietuvė nusprendė neleisti vaikų į mokyklą: netenkino, kad jie privalės daryti tai, kas pasakyta (56)

Dizainerę Mildą Juškaitytę ko gero būtų galima pavadinti ne visai tipine mama – jos mažyliai...

Teismas paskelbė verdiktą dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją: visuomenė jo nesužinos (710)

Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą dėl tarptautinio įvaikinimo, kuriame devynmetės...

„Linkomanija“ bus užblokuota šią savaitę, „piratai“ atsakė instrukcijomis, kaip apeiti draudimus (303)

Interneto tiekėjai, vykdydami teismo sprendimą, ruošiasi blokuoti failų dalijimosi svetainę...

Iš viešumos dingęs keistuolis Antanas Nedzinskas: aš tikrai gyvenu geriau negu Radži (35)

„Aš tikrai gyvenu geriau negu Radži. Turiu daug daugiau laisvės, daug daugiau vietos, galiu ir...

Turto banko vadovas: turime galvoti, kaip valstybės pastatus užpildyti institucijomis (24)

Naujasis valstybės nekilnojamąjį turtą centralizuojančio Turto banko vadovas Mindaugas...

„Facebook“ prieš 2019 m. rinkimus pasaulyje sugriežtins politinės reklamos taisykles (2)

„Facebook“ pranešė pirmąjį metų pusmetį sugriežtinsiantis politinės reklamos socialiniame...