Vienas jų – tuose pačiuose globos namuose augęs, o dabar nevyriausybinės organizacijos SOS vaikų kaimai Lietuvoje pusiau savarankiško gyvenimo programoje dalyvaujantis Danielius, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.

„Danielių mes prisimename nuo tada, kai jam buvo treji. Kartu augome Alytaus valstybiniuose globos namuose, o jo polinkį į dailę pastebėjome labai anksti. Jis išaugo į meniškos sielos, malonų jaunuolį, kurio potencialas – milžiniškas. Siekiame suformuoti jam tinkamą aplinką, apsupti jį tinkamais žmonėmis ir paskatinti nesustoti“, – apie pažintį su Danieliumi pasakoja broliai Remigijus ir Algirdas.

Visi trys – Remigijus, Algirdas ir Danielius – bendrauja iki šiol. Jie dažnai kalbasi apie kasdienybę, kartu kuria brolių piešimo studijoje, dalinasi gyvenimiška patirtimi. Menininkai džiaugiasi, kad viename judviejų projekte modeliu sutiko tapti būtent Danielius. Remigijus ir Algirdas piešia jaunuolio portretą – šis jų darbas reikalauja itin daug kantrybės.

„Norime įprasminti ilgos kūrybos procesą, užsispyrimą ir tikslo siekimą. Danieliaus portretą piešiame jau keletą metų, o kada baigsime šį darbą – nežinome. Iš pradžių Danielius tik pozavo mūsų darbui, o vėliau prisidėjo ir savo pastebėjimais ir komentarais, kurie buvo labai naudingi. Šiuo savo darbu Danieliui ir kitiems jaunuoliams siekiame parodyti, kad kruopštumas, profesiniai įgūdžiai ir atkaklus darbas gali į gyvenimą priversti žiūrėti pozityviai bei nenustoti siekti užsibrėžtų tikslų“.

Broliai Gataveckai

Paremkite jaunąjį menininką įsigydami jo kūrinius

Jaunasis menininkas Danielius džiaugiasi pirmiausiais savo darbais, kuriais norime pasidalinti ir su Jumis. Labai svarbu palaikyti jaunuolį ir parodyti jam, kad šie jo darbai svarbūs ne tik jam, bet ir plačiajai visuomenei. Tai ne tik užaugintų jo pasitikėjimą savimi, bet ir suteiktų galimybę sulaukti finansinės naudos, kuri palengvintų jo sunkią kasdienybę.

Kviečiame įsigyti Danieliaus darbus ir palaikyti talentingus SOS vaiku kaimo vaikus, suteikti galimybę mokytis, gauti reikiamą specialistų pagalbą ir toliau siekti savo svajonių.

Danieliaus darbai

SOS vaikų kaimų pusiau savarankiško gyvenimo programoje dalyvauja ir jaunasis menininkas Danielius

Pats Danielius labai kuklus ir nelinkęs didžiuotis savo pasiekimais. Jis mažai kalba apie save, tačiau džiaugiasi, kad šiuo metu dalyvauja SOS vaikų kaimų pusiau savarankiško gyvenimo programoje ir yra apsuptas profesionalių socialinių darbuotojų, kurie visuomet yra pasiruošę ne tik padėti ar patarti, bet ir išklausyti bei pastūmėti tikslo link.

„Šioje organizacijoje jaučiuosi saugus ir žinau, kad visada sulauksiu pagalbos. Neseniai čia atlikau praktiką, kurios metu turėjau galimybę sukurti keletą savo darbų, kuriuos galės įsigyti visi norintys. Tai tikras paskatinimas mano, kaip menininko kelyje. Be to, čia gaunu ir psichologinę paramą, kuri man yra labai svarbi ir reikalinga“, – pasakoja jaunuolis.

SOS vaikų kaimų jaunimo programų dalyviai – tai 18-os sulaukę arba savarankišką gyvenimą pradėti nusprendę jaunuoliai. Tie, kurie užaugo SOS vaikų kaime, sulaukę 16-os, gali persikelti į Jaunimo namus, kuriuose ruošiasi savarankiškam gyvenimui, pamažu gaudami vis daugiau laisvės už tai reikalaujant vis didesnės atsakomybės. Juose jiems padedama įgyti išsilavinimą, įsitvirtinti darbo rinkoje. Net ir išsikrausčius iš Jaunimo namų bei persikėlus gyventi savarankiškai, galima ir toliau dalyvauti jaunimo programose, kurių tikslas, kad jaunuolis gebėtų savimi pasirūpinti.

Nuo 2015 metų Jaunimo namuose gyventi ir programose dalyvauti gali ne tik SOS vaikų kaimuose užaugę vaikai. Tad, nors Danielius augo kituose vaikų globos namuose, po pilnametystės pagalbą ir paramą rado SOS vaikų kaimuose.

Norint tapti menininku vien talento neužtenka

Danielius, matydamas brolių Gataveckų pavyzdį, kantriai siekia savo tikslo ir tiki, kad gyvenimą galės sieti su menu. Jis ne tik baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, bet ir toliau žinių siekia Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, kurioje studijuoja grafikos dizainą. Vaikinas lankosi ir brolių piešimo studijoje.

„Daile susidomėjau dar vaikystėje, gyvendamas globos namuose. Berods, tuomet man buvo ketveri. Kiek vėliau įstojau į sostinėje įsikūrusią meno mokyklą, o dabar studijuoju. Vis dar ieškau savo savęs, tačiau savo kūrybą apibūdinčiau kaip atradimą kažką naujo ir begalybės suvokimą. Na, o įkvėpimo semiuosi iš tikrovės, kurioje gyvenime“, – teigia jis.

Remigijus ir Algirdas sako, kad norint tapti menininku vien talento nepakanka. Kasdien reikia daug dirbti, tobulinti savo techniką. Dar geriau – kai į savo kūrybą gali pažvelgti iš šono, išgirsti patarimų. Būtent todėl bendraudami su Danieliumi broliai noriai dalijasi kūrybiniais patarimais ir kartu ieško geriausių sprendimų savo kūriniams.

Norėdami įsigyti patikusius Danieliaus darbus susisiekite su SOS vaiku kaimu telefonu +370 60128753 arba el. paštu info@sos-org.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės