Tyrėjai, ieškantys gudraus suvedžiotojo, keliaujančio po SSRS platybes ir persekiojančio pažeidžiamas širdis, pavadino Jurijų Ladžuną „Alainu Delonu“. Šis vardas atsirado dėl to, kad prancūzų aktorius vaidino filme „Juodoji tulpė“, kurio pasirodymo laikas sutapo su sukčiaus Ladžuno pasirodymu. Teigiama, kad Ladžunas buvo stulbinamai panašus į užsienio aktorių ir išvaizda, ir žavesiu, nors kiti to panašumo neįžvelgia ir mano, kad sukčius galėjo naudoti įtaigą ir priversdavo visus manyti, kad jis neva aktoriaus antrininkas.

XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje santuokinio sukčiaus Jurijaus Ladžuno atvejis atsidūrė visos SSRS laikraščių antraštėse. Jo istorija unikali ne tik dėl jo kriminalinių nuotykių. Iš šios kriminalinės istorijos sovietų dokumentinio kino kūrėjai tyrimo metu sukūrė dviejų dalių filmą „Ypatingų bylų tyrėjas“, kuris 1970 m. buvo parodytas per Centrinę televiziją. Istorijos centre – SSRS vidaus reikalų ministerijos ypatingai svarbių bylų tyrėjas, pulkininkas leitenantas Michailas Petrovičius Daineko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)