aA
Labas, aš esu Skausmas. Fizinis ir Emocinis. Visų labai nemėgstamas ir vengiamas. Tačiau būtinas ir svarbus Jums, nes:
© Shutterstock nuotr.

○ Aš apsaugau nuo dar didesnių blogybių. Kaip? Pvz. kai Jums skauda galvą, nugarą ir Jus jau nebegalite dirbti, tokiu būdu aš apsaugau Jus nuo dar didesnio išsekimo, nes Jūs esate toks užsispyręs ir „nepakeičiamas“, kad neatsižvelgiate visai į savo organizmo poreikius ir galimybes.

○ Aš apsaugau nuo dar didesnės kančios. Kaip? Pvz. kai Jus tam tikru poelgiu labai įskaudina kitas žmogus ir Jūsų širdį apima didžiulis skausmas, jis praneša Jums, kad laikas sustoti ir paklausti savęs „Ar tikrai Jus norite gyventi taip, kaip gyvenate? Ar tikrai norite leisti kitam žmogui elgtis taip, kaip jis elgiasi?“. Taip, Jums dabar skauda. Bet jei, atsakymas bus „NE, aš noriu gyventi kitaip ir leisti sau būti laimingam. Gerbti save: savo vertybes, savo jausmus.“ Gal ateity pažinę šį skausmą, Jus elgsitės jau kitaip ir tokiu būdu manęs, skausmo, Jūsų gyvenime bus mažiau, o laimės ir vidinio pasitenkinimo daugiau…

○ Aš suteikiu galimybę tapti dėkingiems už tai, ką turite ir išmokti džiaugtis gyvenimu čia ir dabar su tuo, ką turite. Žinau, kaip stipriai skauda, kai prarandi mylimą žmogų ar mėgstamą darbą, savo sveikatą ar savo vertybes. Tuo metu nesinori girdėti jokių skambių frazių „viskas į gerą“ ir pan. Tuo metu labai stipriai skauda. Labai. Tačiau praėjus tam tikram laikus ir atsigręžus atgal, daugelis iš Jūsų tyliai ar garsiai, prisipažįsta sau, kad šis skausmas tapo vienu iš svarbiausių dalykų gyvenime, leidžiusių atskirti tikrovę nuo iliuzijų; iš tiesų mylinčius tave žmones nuo tų, su kuriais tiesiog smagu; atskleisti tavo stipriąsias savybes ir vidinę jėgą, kuri tau padeda išgyventi šį skausmą. Aš žinau, kad tuo metu labai skauda, bet deja kartais nėra kito būdo parodyti Jums kiek Jus daug turite nuostabių dalykų ir žmonių savo gyvenime, kol to nepamatysite iš kitos – netekties – pusės.

○ Aš leidžiu pažinti Jums savo silpnąsias puses ir jas sustiprinti. Pvz. Jums gali skaudėti, kai matote, kad kitam žmogui rūpi tik jo interesai ir jis pats, o Jūs vis bandote jam įtikti/patikti, norėdami pelnyti jo pagarbą ar meilę ir kaskart aš ateinu į Jūsų gyvenimą ir tyliai ar garsiai pasakau: „STOP. Pagalvok, ar verta aukoti savo gyvenimą dėl kito žmogaus, kuris nenori eiti link tavęs, nes jei norėtų, tai ir eitų… Juk eina valgyti, kai nori ir suranda tam laiko, pinigų ir pan.. Gal verta pasakyti sau ir gal kitam: Aš nenoriu taip gyventi. Man skauda, o aš nenoriu, kad man skaudėtų. Aš gerbiu save ir savo gyvenimą. Ir nors šiandien man labai skauda, kai tai sakau, bet žinau kad ateity jei aš elgsiuos kitaip, man mažiau skaudės ir aš turėsiu šansą tapti laimingesniu. Tu gali eiti kartu su manim, bet aš negali eiti už mus abu“.

○ Aš… Galiu šitą sąrašą tęsti ir tęsti, bet man labai skauda… Man nepatinka, kai žmonės kenčia, liūdi, nerimauja, pyksta. Aš negerai jaučiuosi matant ir jaučiant tai. Tačiau, aš priimu tai, kad kartais tam, kad tapti laimingesniu, labiau mylinčiu ir gerbiančiu save ir kitus, labiau dėkingu gyvenimui už tai, ką turi – turiu Jus aplankyti ir pabūti su Jumis. Su vienais trumpiau, su kitais ilgiau, kiek kas leidžia… O paskui aš išeinu ir netyčia užsukęs vėliau pas Jus, man smagu jausti, kad manęs čia niekas nelaukia:)Jūsų skausmas.

Emocinės sveikatos konsultantė Kamila Golod | GeruEmocijuNamai.lt

http://psichika.eu
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Teisėjavimu nusistebėjęs Adomaitis po pergalės laukia žinių iš ligoninės specialiai Krepšinis.lt iš Seulo (16)

Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis su visu komandos trenerių štabu po pergalės prieš...

„Brexit“ gali privesti prie Jungtinės Karalystės subyrėjimo (50)

Vienas iš pirmųjų darbų, kuriuos tapęs ministru pirmininku nuveikė Borisas Johnsonas , buvo...

Pirmas Azijos skonis: miego stygius, publikos aikčiojimai ir užtarnautos Seibučio minutės specialiai Krepšinis.lt iš Seulo (1)

Lietuvos rinktinė snūduriavo ne vien perkeltine prasme. Pustrečio kėlinio turėję vargo su kuklia...

Priminė vairuotojams, kada ir kur reikia „žaliosios kortelės“

Sėdant prie automobilio vairo užsienio šalyje ar savarankiškai keliaujant po Europą būtina...

Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu (1174)

„Daugiau tikrai niekada ten nevažiuosiu“, – tikino savaitgalį Kaliningrade praleidęs...

Prieš 30 metų Baltijos šalys ryžosi prabilti: tai buvo viena didžiųjų SSRS paslapčių (118)

Lietuva ir kitos Baltijos šalys iškilmingai mini Baltijos kelio 30-metį, tačiau dažnai į...

Po pertraukos įsibėgėjusi rinktinė sutriuškino nervus patampiusią Pietų Korėją (249)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šeštadienį pergale pradėjo pasirodymą draugiškame keturių...

Gyvai / „Laisvės piknikas 2019“. Tiesioginė transliacija iš Kauno Nemuno salos (17)

„Mūsų valstybė DELFI | Laisvės Piknikas 2019 | Diskusijos 10:30 Valstybė 2020: naujos...

Į G7 susitikimą vykstantis Trumpas pažėrė grasinimų Prancūzijai (73)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pagrasino apmuitinti prancūziškus vynus, vykdamas...

Užkalnis. Norite kvepėti pašalpomis, sovietų nostalgija ir požemine perėja? (69)

Kodėl aš rašau apie kvepalus, kurių net nesiruošiu jums rekomenduoti? Kurie kvepia senatve,...