Pasaulinis taikos indeksas (GPI) įvertina saugiausias ir taikiausias pasaulio šalis. Šią ataskaitą kasmet skelbia Ekonomikos ir Taikos institutas, kuris save apibrėžia kaip „nepriklausomą, nepartinę, pelno nesiekiančią organizaciją, kurios tikslas yra nukreipti pasaulio dėmesį į taiką kaip teigiamą, pasiekiamą ir apčiuopiamą žmonių gerovės ir pažangos priemonę“. Kaip rašoma tinklalapyje visionofhumanity.org, ataskaitoje tiriamos šalys, siekiant nustatyti, kurios yra saugiausios, o kurios – pavojingiausios.

Iš viso GPI ataskaitoje pateikiamos 163 šalys, kuriose kiekvienos šalies saugos ar pavojaus lygis reitinguojamas pagal 23 skirtingus rodiklius. GPI sudarymui naudojami šie rodikliai: vidinių ir išorinių smurtinių konfliktų skaičius, nepasitikėjimo lygis, politinis nestabilumas, teroro aktų tikimybė, žmogžudysčių skaičius ir karinės išlaidos BVP procentais. Šie rodikliai suskirstyti į tris dideles kategorijas – besitęsiantis tarptautinis konfliktas, visuomenės saugumas ir saugumas bei militarizacija. Kiekvienai iš 163 ataskaitoje nurodytų šalių skaičiuojamas balas. Kuo žemesnis balas, tuo aukščiau tauta vertinama pagal saugumą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)