Islamabado moterų prieglaudos adresas laikomas paslaptyje, o teritoriją saugo spygliuota viela. 21-erių metų Sharzia negali sulaikyti ašarų, pasakodama apie savo santuoką per prievartą.
Musulmonės moterys
© Corbis/Scanpix
Tai buvo vyras, kurio ji niekada nematė. Vyras, kuris fiziškai ir dvasiškai kankino nuo pirmos vestuvių dienos. Ant moters kojos šviečia 10 cm ilgio randas, primenantis dieną, kai vyras ją puolė su molinio puodo šuke.

Dvejus metus trukusi santuoka išliko jos atmintyje kaip nesibaigianti kančia ir nuolatinė baimė būti nužudytai. Ištikus astmos priepuoliui vyras paslėpdavo jos vaistus. Dūstančią moterį jis grasindavo sukapoti į gabalus ir sumaitinti laukiniams šunims. Žalodamas kūną, vyras troško palaužti dvasią.

Santuoka per prievartą

Sharzia gimė ir užaugo Britanijoje. Prieš dvejus metus tėvas apgaulės būdu išvežė ją į Pakistaną. Vietoj žadėtų giminaičių vestuvių mergina pateko į savas.

Sharzia teigia, kad, nors būdama maištinga iš prigimties (tai labai nepatiko tėvui), ji niekada neprieštaravo suplanuotai santuokai ir buvo pasiruošusi tekėti už tėvų surasto jaunikio. Tačiau pirmąją vestuvių dieną, vos prasidėjus iškilmėms, merginą apniko abejonės.

“Prieš pat vestuves pamačiau jo nuotrauką ir labai nusiminiau,” – sakė ji. “Jis nebuvo mano bendraamžis, jis buvo daug vyresnis ir aš nenorėjau tekėti. Nebuvau nusiteikusi prieš suplanuotą santuoką, bet už jo tekėti tikrai nenorėjau.”

“Pradėjau verkti,” – tęsė ji. “Norėjau išnykti nuo žemės paviršiaus, kad tik nereikėtų būti to vyro žmona. Norėjau pabėgti per vestuves. Bet negalėjau – būčiau užtraukusi tėvui mirtiną gėdą.” Suplanuota santuoka virto prievartine santuoka. “Vyras ėmė netinkamai elgtis nuo pat pirmųjų santuokos dienų,” – pasakoja Sharzia. - “Mušė, nes nesutikau mylėtis. Sužeidė koją, praskėlė lūpą, metė į galvą molio šukę. Jis tampė mane už plaukų, stumdė ir daužė. Maniau, kad nepavyks likti gyvai.”

Nepaisant skundų ir ašarų, Sharziai buvo liepta likti su vyru.

Kartą važiuodama su tėvu automobiliu ji ėmė maldauti leisti palikti vyrą. Tačiau tėvas pagrasino rėžtis į medį ir žūti kartu, jei dukra nesiliaus.

“Tėvas sakydavo, kad kenčiu už savo nuodėmes - už tai, kad netinkamai gyvenime elgiausi, liūdinau tėvus, sukėliau jiems skausmo ir stresų”, -pasakoja jauna moteris.

Teismų vaidmuo

Prieš mėnesį Sharzią išgelbėjo Britų Aukščiausioji Komisija. Jai pavyko išsiaiškinti vietą, kurioje buvo įkalinta moteris ir sukurti išlaisvinimo planą. Sharzia pabėgo, sumigus visiems namuose buvusiems vyrams.

Lagaminą grįžimui į Britaniją Sharzia susipakavo per kelias minutes. Ji turėjo keletą drabužių, mobilųjį telefoną ir keletą centų kišenėje. Kada nors ateityje mergina tikisi susitaikyti su tėvais, nors dabar smerkia juos už suteiktą skausmą.

“Jie nekovojo už mane,” – sako ji kūkčiodama. “Jų nebuvo šalia, kai man labiausiai reikėjo.” Vien šiais metais Britų Aukščiausiajai Komisijai ir Islamabadui teko susidurti su beveik 100 priverstinių santuokų atvejų. Tai penktadaliu daugiau nei praėjusiais metais. Dauguma nukentėjusių – moterys, tačiau kas penktas – vyras.

Pirmiausiai britų instancijos bando derėtis su aukų šeimomis ir vietine valdžia. Jei tai neduoda rezultatų, kreipiamasi net į teismo instancijas.

Daugeliu atveju Britanijoje gyvenančios azijiečių šeimos ištekina dukteris Pakistane, kadangi trokšta sustiprinti tradicines regionines kultūros vertybes.

Tiesa, dažnai svarbiausia priežastimi tampa pinigai – Pakistano vyras, vedęs Britanijoje augusią merginą, turi teisę gauti UK vizą – bilietą į geriau mokamą darbą ir geresnę gyvenimo kokybę. Kartais tėvai tiesiogine to žodžio prasme parduoda dukteris. Santuoka tėra tik pirkimo-pardavimo aktas, kadangi vizų paklausa didžiulė.

Kad padėtų per prievartą supirštiems jaunuoliams, britų ministrai svarsto galimybę tokias santuokas prilyginti kriminaliniams nusikaltimams.

Kiti planai – leisti į šalį įvažiuoti ne jaunesniam nei 18 metų sutuoktiniui. Dabar šis cenzas yra 16 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Saugojosi, bet pastojo: apie gyvybei pavojingą negimdinį nėštumą įspėjo ne vienas simptomas (19)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti savo istorija. Ji viliasi, kad kitoms...

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (59)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Prabilo dar viena su „Alfa vyru“ pasimatyme buvusi mergina: bandė bėgti, bet jis ją sekė (248)

„Ėjau į troleibusą, jis iš paskos“, – apie bandymą pasprukti nuo „Alfa vyro“ Airino...

Atkakliose 1006 km lenktynėse Palangoje – trigubas „Porsche“ triumfas ir rekordas (54)

Šeštadienį Palangoje vyko didžiausias lenktynių festivalis Rytų Europoje – „Aurum 1006 km...

Visa tiesa apie nuolaidų korteles: kam jos iš tiesų naudingos? (102)

Lojalumo kortelės Lietuvoje atsirado prieš gerus 11 metų ir šiandien jau nieko nebestebina, kad...

Klaipėdą drebina įspūdingas cirko šou su Donatu Montvydu: per „Žiūrėk, ką padarei“ dainą arena pašėlo (37)

Šeštadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje įvyko ilgai lauktas vienintelis dainininko...

Išskyrė 9 akivaizdžiausius partnerių neištikimybės ženklus: juos pajutus, reiktų sunerimti (4)

Vyrus ir moteris į neištikimybę pastūmėja skirtingos priežastys, tačiau ir vieni, ir kiti...

Palangoje skamba vienintelis solinis Jazzu koncertas pajūryje: žiauriai jaudinuosi, vos gaudau kvapą (30)

Palanga šį savaitgalį tapo Lietuvos centru – čia ne tik vyksta „Aurum 1006 km“ lenktynės,...

Užsiima seksu su klientais, tačiau nėra prostitutė (18)

Kendra Holliday padeda žmonėms išspręsti jų seksualines problemas ir patobulinti seksualinį...

DELFI eksperimentas Palangoje atskleidė tikrąją situaciją: nepilnamečių tėvai turėtų sunerimti rezultatai šokiruoja (131)

Prieš pusę metų pradėjo galioti įstatymas, kuris numato, kad alkoholį vartoti gali asmenys nuo...