Grupės “N.E.O.” lyderis bei įkūrėjas Raigardas Tautkus (28) nuo vaikystės dienas leido garso įrašų studijoje, o vos dvylikos save vadino rimtu verslininku, gyvenančiu iš muzikos. “Aš juk augau muzikantų šeimoje. Scenos užkulisiai man buvo gerai pažįstami nuo kūdikystės,
o klavišinių dėžė dažnai atstodavo lovą”, - prisimena Raigardas. Šiandien atlikėjas jėgas bando styguodamas chorą.
Raigardas Tautkus
© TV3

- Prasideda “Chorų karai”, kaip sekasi styguoti chorą?

Puikiai. Tai naujas vaidmuo mano gyvenime. Matyt, atėjo laikas keisti muzikinę aplinką (Raigardas vadovauja kauniečių chorui, aut.past.) Esu patenkintas, kad pavyko surinkti daug žavių, jaunų, gerai dainuojančių žmonių, kurie dega noru dirbti ir kol kas pasiryžę viskam. Jie tiki manim, o aš - jais.

- Ar tiesa, kad su naujaisiais choristais planuoji muzikinius turus ne tik Lietuvoje?

Tikiu, kad gimsta naujas gražus ir itin talentingas choras, kurį išgirs ne tik lietuvaičių ausys. Po šio projekto planuojam tęsti veiklą. Repertuarą, kurį pristatysime televizijoje, papildysime šou programa ir net planuojam pasibastyti po pasaulį. Visi dalyviai labai entuziastingi, dėl muzikos pasiryžę viską mesti į šoną. Ir man tai patinka.

- Beveik dešimtmetį gyvuojanti grupė N.E.O. neseniai prarado vieną narį. Kalbama, kad Tadas pašalintas dėl lėbavimų. Esi griežtas vadovas?

Tai nėra griežtumas, paprasčiausiai to reikia kolektyvui. Kiekvieno asmeninis reikalas, kaip jis gyvena, kol tai nedarko grupės. Mes esam kolegos, draugai, tačiau supratom, kad mums ne pakeliui. O priežastys pakankamai žmogiškos.

- Kada susidomėjai muzika?

Oi... Pirmus ženklus, kad būsiu muzikantas, pasak tėvų, parodžiau dar kūdikystėje. Penkerių įstojau į Juozo Naujalio muzikos mokyklą. Kiek pamenu, buvau darželinukas ir nuolatinis “Dainų dainelės” dalyvis. Tiesą sakant, dar tvirtai ant savų kojų nestovėjau, kai močiutė vesdavo dalyvauti į įvairius muzikinius koncertus. Kartais net dainuodavau jai ant rankų didelėje scenoje. Viskas susiklostė savaime, net nepajutau, kada muzika tapo kasdienybe. Viskas prasidėjo nuo mokyklos, važinėjimo po koncertus, bendravimo su šou verslo žmonėmis. Visa tai įtraukia, tampa tavo gyvenimo dalimi. Antra vertus, ar galėjo būti kitaip, kai dienas nuo ketverių leidau garso įrašų studijoje?

- Tėtis paskatino rinktis muzikos kelią?

Be abejo, jis mane “įprūdijo” į muzikos mokyklą. Nors aš visai nenorėjau ten mokytis. Muzikuoti norėjau, bet mokytis - ne. Ne dėl to, kad tai buvo muzikos mokykla. Aš apskritai nenorėjau eiti į mokyklą. Man buvo labai gerai ir kieme. Bet privertė. Dabar esu darboholikas, o meilę darbui perėmiau iš tėčio Alvydo (Alvydas Tautkus, grupės “Rondo” įkūrėjas - aut. past.).

- Muzika - Tautkų šeimos tradicija?

Tai ne tik tradicija, tai - šeimos gyvenimo būdas. Tautkų toks būdas - mes gyvenam muzika, idėja, darbais ir tuo džiaugiamės. Prisimenu, močiutė išeidavo į darbą, o mes su proseneliu brazdindavom gitaromis. Aplinkiniai juokaudavo, kad toks tokį surado.

- Kada uždirbai pirmą atlyginimą iš muzikos?

Kai buvau devynmetis. Buvo Kalėdinių dainų rinkinys, o viena daina - mano kūrybos. O jau rimtas verslininkas tapau dvylikos. Tiražai tuometinių kompaktinių plokštelių ar kasečių buvo tris kartus didesni nei dabar. Tiesa, su pinigais nelabai mokėdavau elgtis. Vėliau tėveliai ėmėsi priemonių.

Mano uždirbtus pinigus jie laikė man, bet pas save. Ir jau kai labai zyzdavau, duodavo. Nelabai gerai jie jautėsi dėl to, bet aš buvau beprotiškai išlaidus. Pirkdavau viską, ko įsigeisdavau. Kai buvau jaunas, norėjau apsikrauti daiktais, kurie nebuvo labai reikalingi. Tarkim, nusipirkau automobilį net neturėdamas teisių. Tą etapą išaugau ir leisti pinigus noras dingo, tačiau uždirbti - ne.

- Minėjai, kad esi darboholikas, kaip leidi laisvalaikį?

Jo daug nėra. Esu užsiėmęs žmogus, ne tik kūrybine prasme, bet ir prodiusavimu. Negaliu sėdėti vietoje, vis norisi ko nors naujo. Lekiu, skubu, nes esu perfekcionistas. Visa tai kainuoja saldų miegą, o jo trūkumas atsiliepia sveikatai. Kol kas dar nemoku su tuo susitvarkyti.

- O antroji pusė nesiskundžia dėmesio trūkumu?

Pasakysiu taip: tegul skundžiasi. Žanetai su manim nelengva, bet tai buvo jos pasirinkimas.
Antra vertus, mylimi žmonės dažniausiai visada būna kartu su manim. Drauge važiuojam į koncertus, chorų repeticijas, gastroles į užsienį.

- Prieš metus dalyvavai laidoje “Auksinė savaitės blykstė”, kurios metu bioenergetikė apčiupinėjo tave rankomis ir liepė atkreipti dėmesį į strėnas bei širdį. Ar tiki tokias dalykais?

Dėl didžiulio darbų krūvio nukenčia sveikata. Be to, labai daug rūkau, valgau velniai žino kada. O kur dar stresas. Nėra ko norėt. Bet visokiais “šamanais” aš netikiu. Pasakyti, kad turi problemų su širdimi ar nugara galima, manau, bet kuriam, ir galiu garantuoti, kad kiekvienas atsakys taip: “Na, tikrai jaučiu nugaros skausmą, o kartais permuša širdį”. Tikiu, kad reikia rasti savyje valios susidėlioti viską, kas padėtų išlaikyti sveikatą. Maistas, režimas, bet aš jų nesugebu tvarkyti.

- Bandai?

Po truputį stengiuosi. Pastarąsias dvi savaites bandau keltis rytais. Nežinau, kiek ilgai tai truks, bet kol kas sekasi. Seniau vargiai atsikeldavau ketvirtą ar penktą dienos. Nuo mažų dienų sėdėdavau studijoje iki išnaktų, todėl mano miego grafikas yra visiškai nenormalus. Esu įpratęs naktinėti. Net į pamokas eidavau nemiegojęs. Dvyliktoje klasėje net nesugebėjau atsikelti ir nueiti pasiimti atestato. Buvau tik paryčiais grįžęs iš koncerto, apsivilkau kostiumą ir koridoriuje “lūžau” besiaudamas batus. Jį atsiėmė tėvai.

- Ar nepikta, kad dabar kas antras nori būti žvaigžde ir plėšia dainas neturėdami nei balso, nei klausos?

Šiek tiek erzina, nors žinau, kad jie greitai išnyks. Antra vertus, gerai atsisijoja talentai. Noro gi nenuneigsi. Mano tėvo laikais muzikantu galėjo būti ne bet kas. Buvo specialios atrankos - ateini, tavęs paklauso ir pasako, ar gali dainuoti ar ne. O jei nori koncertuoti, galioja lygiais tas pats.

Žinoma, sovietų laikais tai buvo daroma labiau dėl saugumo, kad tarp eilučių nepridainuotum to, ko nereikia. Bet taip atrinkdavo gerą produktą. Tačiau šiandien, manau, muzika keičiasi į gera, platėja pasirinkimo ir žinojimo galimybės.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (17)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (407)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (21)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (95)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (241)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (132)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Gyvai / Už „Vytauto“ vairo stojęs LaVaras vadovauja ekipai draugiškame mače su „Dzūkija“ tiesioginė vaizdo transliacija (20)

Nuo 21 val. Prienų-Birštono „Vytautas“ su broliais Ballais žaidžia penktąsias draugiškų...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (113)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (3)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (1)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...