aA
Dešimt metų darbo televizijose patirtis vis dėlto neleidžia Rūtai Karčiauskienei, daugumai pažįstamai kaip ATV laidos „Labas rytas, Aukštaitija“ vedėja, jaustis savo srities profesionale. Gyvenimo džiaugsmo kupina moteris visur spėja, turi gausybę pomėgių, labai myli šunis, dirba mėgstamą darbą, randa laiko sau bei šeimai ir dar nė karto nėra pasiskundusi, kad pavargo ar norėtų keisti veiklą.
Televizijos kamera
Televizijos kamera
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

– Jus jau būtų galima drąsiai vadinti televizijos veidu. Tai – išsipildžiusi svajonė ar niekada neturėjote tokių ambicijų?

Sau tokios skambios etiketės kaip „televizijos veidas“ nė už ką neklijuočiau. Daug tų veidų. TV kaip rimtas mechanizmas, be vieno sraigtelio, savo darbą dirbančio žmogeliuko, nesisuktų kitas. Tokia ATV, kokia ji yra dabar – regiono lyderė, – manau, yra viso kolektyvo nuopelnas.

O būti TV darbuotoja iš tikrųjų nebuvo mano svajonė nuo mažų dienų. Mokydamasi apie žurnalistės profesiją iš viso niekada nebuvau susimąsčiusi. Tiesiog vieną dieną sulaukiau pasiūlymo išbandyti jėgas radijuje, taigi pirmoji mano darbovietė ir žurnalistikos mokykla – Aukštaitijos radijas. Jam esu dėkinga už galimybę dirbti darbą, kurį labai mėgstu.

– Kokia buvote mokyklos metais? Čiauškutė klasės lyderė ar tylenė svajoklė, pramogų organizatorė ar knygų graužikė?

Nebuvau nei klasės lyderė, nei super didelė čiauškutė anei moksliukė, deja... Tiesiog mergiotė ir tiek. Išskirtinio dėmesio man niekad nereikėjo.

– O dabar jau galėtumėte tvirtinti be televizijos neįsivaizduojanti savo gyvenimo?

Bandžiau ne kartą įsivaizduoti, ką veikčiau, jei nedirbčiau mėgstamo darbo. Buvau net ir darbą pakeitusi, bet va tada ir supratau, kad sėdėjau jau tokiose savose rogėse, kad vargu ar tinkamesnes rasiu. Man patinka darbas TV, čia daug žmonių, kasdien kažkas naujo, nebūna identiškų dienų ir tai tampa jau ne tik darbu, bet ir gyvenimo būdu. Manau, kad didelė laimė gyvenime veikti tai, kas tau be proto miela.

O išbandyt save ir ieškoti visada galima. Mėgstu sakyt, kad žuvis ieško kur giliau, o žmogus kur geriau. Taip turėtumėm kiekvienas ir elgtis, gyvenimas per trumpas švaistyt jį nemėgstamai veiklai.

- Vis dėlto Panevėžys – nemenkų ambicijų miestas: net trys televizijos, nekalbant apie dienraščius ir radijo stotis. Tai didybės manija ar kažkas kita?

Panevėžiui didybės manija ar žiniasklaidos savininkams? Oi, kad miestas turi šiek tiek didybės manijos, tai visai neblogai, juolab kad turime kuo didžiuotis. Išeikit į gatvę kur kitur ir Panevėžy. Man aukštaičiai patys mieliausi, nors kartais ir rūškanų veidų, bet geriečiai.

O kalbant apie žiniasklaidos priemonių gausą, tai nematau čia nieko bloga, jeigu visiem vietos po saule užtenka. Konkurencija skatina kokybę, taigi nuo to panevėžiečiai sulaukia tik objektyvesnių, įdomesnių straipsnių, TV ar radijo laidų.

– Ar juntama televizininkų konkurencija?

Aš jos nejaučiu. Nesu konfliktiškas žmogus, tikrai su visais sugyvenu, svekinuosi, bendrauju. Net įdomu būna pasižiūrėti, ką vieni, ką kiti rodo, kokias laidas paruošia, kokius pašnekovus pasirenka. Aišku, nesidalijame „darbine“ informacija per daug, bet visiems jiems linkiu kuo geriausios kloties. Už lango pavasaris, apie konkurenciją ir nedraugystę net nenoriu galvoti, brrrr...

Be to, jau minėjau, kad konkurencija skatina kokybę.

– Jums tiktų epitetas „pusaušrio žmogus“ – keliatės anksčiau už saulę, gulatės irgi anksti, pavakaroti ne visada išeina... Kaip praeina įprastinė jūsų darbo diena?

Dabar saulutė jau teka anksti, tuoj kelsimės kartu. Žiemą tai buvo liūdna, laida baigiasi, o rytas už lango tik brėkšta. Dabar visiems rekomenduoju keltis kartu bent jau su saule ir, žinoma, laida „Labas rytas, Aukštaitija“. Neįmanoma gailėtis anksti atsikėlus, kai tokią ilgą dieną matai (juokiasi).

Šiaip anksti keliuosi tik kas antrą savaitę. Tą savaitę, kai eteryje karaliauja ir aukštaičius žadina Dainius Ožalas, paprastai keliuosi tik apie 6.30 val. Kai dirbu – 4.00 skamba mano žadintuvas. Nemeluosiu, būna rytų, kai norisi jį stuktelti, persiversti ant kito šono ir dar šiek tiek pasnausti. Bet su tuo galima kovoti ir taip būna tikrai retai.

Tai štai pakeliame rytais visus besikeliančius, apžvelgiame laikraščių pagrindinius straipsnius, o ką dar veikiame ryto laidoje galite sužinoti, įsijungę mus kiekvieną darbo dieną nuo 6 iki 8 val. O po rytinės laidos laukia darbas žinių laidoje. Tada – temų ieškojimas, reportažų filmavimas ir jų gamyba.

O guluosi pakankamai anksti, kai dirbu ryte – 20 val. stengiuosi, o jei neišeina, tai 21 val. visada būnu lovoje.

– Ar niekada nekilo mintis palikti Panevėžį ir keltis, tarkime, į Vilnių? Sostinėje juk didesnės galimybės.

Galimybes žmogus atranda ten, kur nori jų rasti. Aš radau čia ir niekada net neturėjau minties išvažiuot iš šito miesto. Man čia gera. O sostinės šurmulio kai užsinori, sėdi į mašiną, nereikia nei pusantros valandos – ir prašau...

– Galite tvirtai sakyti esanti gimtojo miesto patriotė?

Visiškai, absoliučiai ir užtikrintai galiu sakyt, kad Panevėžio patriotė esu. Aišku, spjaudyti į šulinį negalima, kartais gyvenimas sudėlioja taškelius ne visai ten, kur norisi.

– O tarp visų tų darbų lieka laiko sau, šeimai, buičiai? Ar galite leisti sau tokią prabangą kaip liga, bloga nuotaika, ne ekrano išvaizda?

Kai nori rasti laiko, randi. Aišku, draugams jo lieka ne taip daug, kaip kartais gal ir norisi, bet užtenka. Svarbu susitikimo ir bendravimo kokybė, o ne kiekybė. Ar patenkintas Aidas (vyras), kad dirbu nuo ankstaus ryto iki vakaro, reikėtų klausti jo.

Bet mes atrandam laiko vienas kitam, o savaitgaliai visi tik mūsų, kartu ar be draugų. Gal tik namuose dulkių kiek pasirenka ar kieme rečiau pasitvarkau, bet kitiem buities darbam laiko randu.

– Matyt, jus atpažįsta ir turguje, ir gatvėje, o apie tai, kad išneštumėte šiukšles su chalatu, nė kalbos negali būti?

Kas rytą einu laikraščių su chalatu (juokiasi). Ir visiškai nejaučiu aplinkinių žvilgsnių ar kokių į pažinimą panašių ženklų. Esu tokia kaip ir visi, juk TV mano darbovietė, o dirbančių žmonių dabar tikrai jau dauguma. Kiekvienas, kuris gerai atlieka savo darbą, vertas pagarbos.

– Ar eteryje niekada nesate padariusi jokių nusižengimų – ne taip ką pasakiusi, ne ten pažiūrėjusi, bandžiusi nusikeikti (čia jau chrestomatiniu tapęs atvejis...).

Štai šitas klausimas tai turėtų būti adresuotas kolegai ir programų direktoriui Dainiui Ožalui. Jis atsakingas už laidų kokybę ir pastabų nuolat turi. Vadinasi, būna, kad ir pasižiūriu ne ten, ir, kaip jis sako, per daug kalbu (juokiasi). Kiekvienas turim savo kalbos stilių, manieras, kurias tobulinti ne tik reikia, bet ir būtina.

– Galėtumėte tvirtinti esanti tikra savo srities profesionalė ar tobulumui ribų nėra?

Tobulumui tikrai ribų nėra, ir tai ne tuščia frazė. Dar reikia daug daug ko mokytis ir niekada visko neišmoksi. Tuo ir žavus gyvenimas, kad visada gali jaustis jo universiteto studentu.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Feisbuke plinta #metoo liudijimai apie garsų fotografą: dalijamasi šokiruojančia patirtimi „Delfi“ prabilo dar viena galimai nukentėjusioji (86)

Pastarąsias dienas socialiniuose tinkluose netyla tema, kurioje šmėžuoja fotografo Iridijaus...

Atostogų pabaiga Turkijoje sukrėtė: iki šiol nesupranta, kokia chemine medžiaga buvo apnuodyti (35)

Praėjusių metų rugsėjį prasidėjusį istorija, kai kelionių agentūros „Tui Baltics“...

Vaiko teisės papasakojo apie vizitą Zuokų namuose: stengsimės padėti šeimai (132)

Trečiadienį žiniasklaidą pasiekė žinia, kad su buvusiu sostinės meru Artūru Zuoku...

Pakitimai ant kojų gresia baisiomis pasekmėmis: operacijos išvengia tik anksti kreipęsi į gydytojus (1)

Išsiplėtusios kojų venos ir iššokę kapiliarai iš pradžių gali atrodyti tik kaip estetinė...

Maldeikienė apie ES lėšų mažėjimą Lietuvai: tai tikrai ne šoko terapija (16)

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė , feisbuke darydama savaitės apžvalgą, aptarė ES...

Auklėtojos bausmė: už neklausymą darželinukams uždraudė dalyvauti valstybinėje šventėje teigia, kad Vasario 16-oji – ne Kalėdos

Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos valdomo Vilniaus rajono darželyje –...

Po skandalingos pareigūno replikos galimai išžagintai merginai prabilo ekspertai: problema kur kas rimtesnė (399)

Po to, kai vienas policijos pareigūnas savo instagramo paskyroje apkaltino Vilniaus naktiniame klube...

Sostinė, kurios jau nebėra: geriausia gide pripažinta Gabija pasidalijo itin asmeniškomis Vilniaus istorijomis (1)

Tarpukariu katedros varpinės languose pasirodydavo trimitininkas ir į keturias pasaulio puses...

Kėdainiuose pacientė sužalojo gydytoją: puolė muštis ir rovė plaukus (98)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre – neeilinis įvykis. Medikais ir gydymu...

PSO skelbia apie „milžinišką pažangą“ kovoje su koronavirusu (2)

Pasaulio sveikatos organizacija ( PSO ) trečiadienį sveikino „milžinišką pažangą“...

|Maža didelių žinių kaina