Praėjo jau ketveri metai nuo tos dienos, kai gražuolė iš Barbadoso užkariavo pasaulio muzikinį olimpą. R&B atlikėja Rihanna (23) garsėja ne tik atvirais dainų tekstais ir vaizdo klipais, bet ir noru padėti sergantiesiems kraujo vėžiu.
Rihanna
© Reuters/Scanpix

Per Pasaulinę limfomos dieną dainininkė visus ragino sekti jos pavyzdžiu ir nebijoti tapti kaulų čiulpų donorais.

Sujaudino penkiametė

Pasak dainininkės, žmonės savyje turi labai daug gėrio, tačiau kartais jiems pritrūksta drąsos jį parodyti. “Kai tau vos dvidešimt, tikrai negalvoji, esi sveikas ar ne. Kol nieko neskauda, nesuki galvos, tuo labiau nesidomi kokių baisių ligų yra. Suprantu, kad nuomonę dažniausiai pakeičiame tuomet, kai akis į akį tenka susidurti su diagnoze, kuri visai nedžiugina.

Artimai nepažinojau vėžiu sergančių žmonių. Nors mano šeimoje ne viskas buvo rožėmis klota. Kaip žinia, mano tėvas buvo priklausomas nuo narkotikų, augau skurde. Tačiau pamačiusi penkiametės, sergančios onkologine liga, vaizdo įrašą, persvarsčiau vertybių sistemą”, - pasakoja atlikėja, kuri nusprendė kuo nors padėti žmonėms, sergantiems leukemija.

“Tas vaizdo įrašas sudaužė man širdį. Skaudu, kad juodaodžiams pacientams sunkiau rasti kaulų čiulpų donorus”, - sakė Riana. Garsiai dainininkei paraginus į ligoninę, kurioje gulėjo mažoji pacientė, pasipylė savanoriai donorai.

Pradėjusi viešai kalbėti apie ligą, Riana išgelbėjo ir dviejų vaikų mamos gyvybę. Niujorke, tiesiog gatvėje, ji surengė koncertą, o visus atėjusius pasiklausyti ragino tapti donorais 41 metų Flynn. Medikų teigimu, dviejų vaikų mamos padėtis buvo beveik beviltiška, tačiau po dainininkės surengto koncerto tą pačią dieną atėjo per 5 tūkst. savanorių, norinčių padėti Flynn, ir tarp jų atsirado tas vienintelis, kuris išgelbėjo jos gyvybę.

Moterų gynėja

Nors scenoje dainininkė panaši į nepaklusnią, aikštingą mergiotę, paklausta, ar tokia yra ir gyvenime, plačiai nusišypso: “Scena - kūrybinės dirbtuvės, kur gali įkūnyti įvairiausius personažus. Bet nereiškia, kad realybėje esu tokia pati patrakėlė. Man skauda kaip ir visiems, kartais viena kamputyje verkiu, jaudina skausmingos ar laimingos istorijos. Tačiau svarbiausia, ko išmokau per dvidešimt trejus metus, - išlieti jausmus, net ir tada, kuomet labai skauda, gal net gėda”.

Tokiais žodžiais jauna mergina pradėjo interviu, pirmą kartą pasiryžusi atskleisti visas detales, kai mylimasis Chrisas Brownas jos veidą išmargino mėlynėmis. Nuo tos skaudžios istorijos praėjo dveji metai, tačiau, kaip teigia pati Rihanna, jai prireiks dar kelerių metų, kad galėtų be ašarų prisiminti tą istoriją.

Miniatiūrinė mergina Chrisą tiesiog dievino, o jis ją sumušė tiesiog mašinoje: žiauriai ir šaltakraujiškai. Vos nenukando ausies. Jaunuolio isterijos priežastis - jis neva pamatęs ant jos lūpos herpesą. Istorijos finalas - santykių žlugimas, penkeri metai lygtinai ir pusė metų pataisos darbų vietos bendruomenės labui.

Po šios istorijos Rihanna tapo kovotoja prieš moterų smurtą. Atvirai kalbėdama apie liūdną savo patirtį mergina norėjo priversti moteris, merginas atsidūrusias tokioje situacijoje nenusileisti ir kovoti.

Gėda, depresija ir meilė

“Kad sutraukytum visus saitus, reikia daug vidinės jėgos. Tai tas pats, kas persikelti į kitą planetą - planetą, pavadinimu “tavo privatus pasaulis”. Visada bus žmonių, kurie jus mylės, ir žmonių, kurie norės įskaudinti. Neretai tai būna tie patys žmonės. Visus tuometinius išgyvenimus sudėjau į naująjį albumą. Kai viską išliejau, pasidarė lengviau. Man jau buvo pabodę, kad minint mano vardą žmonės dažniau prisimindavo ne dainas, o tai, kad buvęs vaikinas mane sudaužė kaip bokso kriaušę”, - pasakoja dainininkė.

Gydytojas psichoterapeutas, kuris po šio incidento stengėsi padėti išsikapstyti jaunai merginai iš duobės, teigia, kad dabartinis dainininkės įvaizdis yra potrauminio streso pasekmė. Anot jo, šokiruojančiu elgesiu Rihanna nori pasauliui įrodyti, kad ji stipri ir niekas jos nepalauš. Tačiau medikas pripažįsta, kad dėl patirto smurto, moteris vengia bendravimo su vyrais ir nenori jų prisileisti per arti.

“Ji nori mylėti, tačiau bijo. Kas, jei istorija pasikartos? Todėl man visiškai nenuostabu, kad vos prieš mėnesį ji pareiškė ketinanti įsivaikinti vaiką iš Haičio. Tai jai būtų it jos pačios saugus pasaulis, kurį galėtų valdyti”, - samprotauja gydytojas.

Tarp kitko

“Padėti sergantiesiems yra sveikųjų šventa pareiga. Man tikrai negaila - nei kraujo, nei kaulų čiulpų. Vienam mano bičiuliui reikėjo kaulų čiulpų, tuomet ir pats, ir visus pažįstamus raginau prisidėti. Aišku, prieš tai mane medikai perspėjo, kad procedūra sudėtinga ir kokios gali būti pasekmės. Bet nesu bailus, nebijau nei kraujo, nei skausmo. Esu smalsus žmogus. O procedūra buvo įdomi ir neskausminga, tik labai ilga.

Kai pamatai, kad iš tavęs “išeina” į trynį panašus geltonas skystis, pasidaro smalsu. Tuomet mintyse pamaniau: “Žiūrėk, tu ne tik kraują savyje nešioji, bet dar ir trynį”, - sako aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

37 mln. per 18 min. surinkęs „Monetha“ įkūrėjas: juokuose apie „Lamborghini“ yra tiesos (63)

Godumo ir tuštybės varomi žmonės yra didžiausias kriptovaliutų rinkos vėžys, sako vienas iš...

Lyderį praradęs „Liverpool“ krito nuo Bale'o dublio: vėl Čempionų lygos taurę kėlė „Real“ ekipa (346)

Antro kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Garethas Bale'as po kelių minučių iš savo vietų...

Tragedija, parodžiusi visą Šaltojo karo baisumą: kaip sovietai numušė keleivinį lainerį (148)

Mintis, kad sovietų naikintuvai galėjo numušti lainerį „Boeing 747“, atrodo šokiruojančiai...

Puotos Daktarų irštvoje: sumušta Džordana, Valinsko šou ir šūviai vietoj fejerverkų (145)

Alkoholiu ir maistu nukrauti stalai, garsiausi Lietuvos nusikaltėliai, pusnuogės moterys, žymiausi...

Įtakingos Lietuvos didikės istorija: kodėl ją pamilę vyrai atleisdavo net išdavystę (12)

Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorijoje moterų reikšmė politinėje arenoje vis dar...

Tėvų išmonė beribė: tarp rečiausių vardų Vaidrius, Džema ir Ripsimėja (156)

Tuo metu, kai vieni tėvai vaikams renka vardą iš giminėje esančių ar šalies populiariausiųjų...

Visi žino Kembridžo kunigaikštienę, bet ar esate matę pirmąją Argentinos ponią? politinio pasaulio stiliaus ikona (23)

Kai į Argentinos prezidento postą buvo išrinktas Mauricio Macri , ši pergalė reiškė...

Skanusis Italijos regionas: tik čia paragausite Paskutinės vakarienės sriubos ir teisingiausių makaronų (5)

Tai nepavyko Romos imperijos legionams, užtat tai padarė italų virtuvės karvedžiai. Jie...

Scenos karalienei „Lietuvos balse“ surado pamainą: ateinu suteikti daugiau spalvų ir aistros (15)

Muzikinis TV projektas „Lietuvos balsas“ atsinaujina. Šiemet šou gerbėjai savo ekranuose...

Garsenybės tiesiog apsėstos šios dietos: kodėl neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu? (25)

Pastaruoju metu ne viena garsenybė ėmė laikytis vadinamosios ketoninės dietos , kurios pagrindą...