aA
Praėjo jau ketveri metai nuo tos dienos, kai gražuolė iš Barbadoso užkariavo pasaulio muzikinį olimpą. R&B atlikėja Rihanna (23) garsėja ne tik atvirais dainų tekstais ir vaizdo klipais, bet ir noru padėti sergantiesiems kraujo vėžiu.
Rihanna
© Reuters/Scanpix

Per Pasaulinę limfomos dieną dainininkė visus ragino sekti jos pavyzdžiu ir nebijoti tapti kaulų čiulpų donorais.

Sujaudino penkiametė

Pasak dainininkės, žmonės savyje turi labai daug gėrio, tačiau kartais jiems pritrūksta drąsos jį parodyti. “Kai tau vos dvidešimt, tikrai negalvoji, esi sveikas ar ne. Kol nieko neskauda, nesuki galvos, tuo labiau nesidomi kokių baisių ligų yra. Suprantu, kad nuomonę dažniausiai pakeičiame tuomet, kai akis į akį tenka susidurti su diagnoze, kuri visai nedžiugina.

Artimai nepažinojau vėžiu sergančių žmonių. Nors mano šeimoje ne viskas buvo rožėmis klota. Kaip žinia, mano tėvas buvo priklausomas nuo narkotikų, augau skurde. Tačiau pamačiusi penkiametės, sergančios onkologine liga, vaizdo įrašą, persvarsčiau vertybių sistemą”, - pasakoja atlikėja, kuri nusprendė kuo nors padėti žmonėms, sergantiems leukemija.

“Tas vaizdo įrašas sudaužė man širdį. Skaudu, kad juodaodžiams pacientams sunkiau rasti kaulų čiulpų donorus”, - sakė Riana. Garsiai dainininkei paraginus į ligoninę, kurioje gulėjo mažoji pacientė, pasipylė savanoriai donorai.

Pradėjusi viešai kalbėti apie ligą, Riana išgelbėjo ir dviejų vaikų mamos gyvybę. Niujorke, tiesiog gatvėje, ji surengė koncertą, o visus atėjusius pasiklausyti ragino tapti donorais 41 metų Flynn. Medikų teigimu, dviejų vaikų mamos padėtis buvo beveik beviltiška, tačiau po dainininkės surengto koncerto tą pačią dieną atėjo per 5 tūkst. savanorių, norinčių padėti Flynn, ir tarp jų atsirado tas vienintelis, kuris išgelbėjo jos gyvybę.

Moterų gynėja

Nors scenoje dainininkė panaši į nepaklusnią, aikštingą mergiotę, paklausta, ar tokia yra ir gyvenime, plačiai nusišypso: “Scena - kūrybinės dirbtuvės, kur gali įkūnyti įvairiausius personažus. Bet nereiškia, kad realybėje esu tokia pati patrakėlė. Man skauda kaip ir visiems, kartais viena kamputyje verkiu, jaudina skausmingos ar laimingos istorijos. Tačiau svarbiausia, ko išmokau per dvidešimt trejus metus, - išlieti jausmus, net ir tada, kuomet labai skauda, gal net gėda”.

Tokiais žodžiais jauna mergina pradėjo interviu, pirmą kartą pasiryžusi atskleisti visas detales, kai mylimasis Chrisas Brownas jos veidą išmargino mėlynėmis. Nuo tos skaudžios istorijos praėjo dveji metai, tačiau, kaip teigia pati Rihanna, jai prireiks dar kelerių metų, kad galėtų be ašarų prisiminti tą istoriją.

Miniatiūrinė mergina Chrisą tiesiog dievino, o jis ją sumušė tiesiog mašinoje: žiauriai ir šaltakraujiškai. Vos nenukando ausies. Jaunuolio isterijos priežastis - jis neva pamatęs ant jos lūpos herpesą. Istorijos finalas - santykių žlugimas, penkeri metai lygtinai ir pusė metų pataisos darbų vietos bendruomenės labui.

Po šios istorijos Rihanna tapo kovotoja prieš moterų smurtą. Atvirai kalbėdama apie liūdną savo patirtį mergina norėjo priversti moteris, merginas atsidūrusias tokioje situacijoje nenusileisti ir kovoti.

Gėda, depresija ir meilė

“Kad sutraukytum visus saitus, reikia daug vidinės jėgos. Tai tas pats, kas persikelti į kitą planetą - planetą, pavadinimu “tavo privatus pasaulis”. Visada bus žmonių, kurie jus mylės, ir žmonių, kurie norės įskaudinti. Neretai tai būna tie patys žmonės. Visus tuometinius išgyvenimus sudėjau į naująjį albumą. Kai viską išliejau, pasidarė lengviau. Man jau buvo pabodę, kad minint mano vardą žmonės dažniau prisimindavo ne dainas, o tai, kad buvęs vaikinas mane sudaužė kaip bokso kriaušę”, - pasakoja dainininkė.

Gydytojas psichoterapeutas, kuris po šio incidento stengėsi padėti išsikapstyti jaunai merginai iš duobės, teigia, kad dabartinis dainininkės įvaizdis yra potrauminio streso pasekmė. Anot jo, šokiruojančiu elgesiu Rihanna nori pasauliui įrodyti, kad ji stipri ir niekas jos nepalauš. Tačiau medikas pripažįsta, kad dėl patirto smurto, moteris vengia bendravimo su vyrais ir nenori jų prisileisti per arti.

“Ji nori mylėti, tačiau bijo. Kas, jei istorija pasikartos? Todėl man visiškai nenuostabu, kad vos prieš mėnesį ji pareiškė ketinanti įsivaikinti vaiką iš Haičio. Tai jai būtų it jos pačios saugus pasaulis, kurį galėtų valdyti”, - samprotauja gydytojas.

Tarp kitko

“Padėti sergantiesiems yra sveikųjų šventa pareiga. Man tikrai negaila - nei kraujo, nei kaulų čiulpų. Vienam mano bičiuliui reikėjo kaulų čiulpų, tuomet ir pats, ir visus pažįstamus raginau prisidėti. Aišku, prieš tai mane medikai perspėjo, kad procedūra sudėtinga ir kokios gali būti pasekmės. Bet nesu bailus, nebijau nei kraujo, nei skausmo. Esu smalsus žmogus. O procedūra buvo įdomi ir neskausminga, tik labai ilga.

Kai pamatai, kad iš tavęs “išeina” į trynį panašus geltonas skystis, pasidaro smalsu. Tuomet mintyse pamaniau: “Žiūrėk, tu ne tik kraują savyje nešioji, bet dar ir trynį”, - sako aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausias metų sprendimas: valstiečiai savo valdžią pastatė ant kortos (214)

Seime valdantieji antradienį tikisi priimti rekordinį kitų metų biudžetą. Nuo pirminių...

Britanija, pripažink. Vokiškos maisto prekių parduotuvės tau prie širdies (20)

Maisto prekių parduotuvėje „ Aldi “, žvelgiančioje į gruoblėtą Kento pakrantę...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (47)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

Nauja mįslė Grafininos dingimo byloje: artimieji sulaukė keisto ženklo iš pačios Sandros? (44)

Mįslingomis aplinkybėmis dingusi Sandra Grafinina iki šiol nėra rasta. Kol kas vieninteliu...

Lietuvoje parduodamą „Volkswagen“ apžiūrėję ukrainiečiai pakraupo – tokiu nevažinėtų nė už ką (52)

Tai, kad Ukrainos ir aplinkinių Rytų šalių vairuotojai mielai superka Lietuvoje esančius...

Švietimui skiria milijonus, bet moksleivių rezultatai liūdina: pirštu beda į mažas mokyklas (75)

Pinigų skiriama vis daugiau, tačiau moksleivių pasiekimai – nė iš vietos. Taip galima...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (1259)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Emocinga eros pabaiga: LeBronas ir Wade‘as Los Andžele stojo į paskutinę tarpusavio dvikovą

NBA pirmenybėse šią naktį buvo užfiksuota istorinė akimirka. Dukart čempionų titulą Majamio...

Dėl pūslelinės paralyžiavo veidą: gydytojos patarė, kaip gydant nesuklysti (8)

DELFI skaitytoja pasidalijo patirtimi, norėdama įspėti kitus: burnoje išdygusios puslelinės ji...