aA
„Jei nori tapti čempionu, privalai mąstyti kaip čempionas“, – karjeros pradžioje yra sakęs garsusis tenisininkas Roger Federerio (32 m.). Toks tvirtas vidinis apsisprendimas leido sportininkui ne tik laimėti daugelį teniso mačų, bet ir ne kartą lipti ant aukščiausios apdovanojimų pakylos. Sausio 22-ąją Melburne vykusiame atvirajame Australijos čempionate šveicaras nuskynė dar vieną pergalę.
Rogeris Federeris
© AFP/Scanpix

R.Federerio pamokos

Daugelis nori sužinoti, kokia yra R.Federerio sėkmės paslaptis. Jis neslepia, kad jo karjera tapo auksine tik tada, kai nustojo panikuoti ir sugebėjo nepalūžti lemiamais varžybų momentais.

„Niekada neverta pasiduoti ir visada tikėtis geriausio, nors reikalai klostosi ir ne per geriausiai“, – sako sportininkas.

2003-2006 metų kovos įrodė, kad galima laimėti sudėtingus, o kartais ir be galo beviltiškus mačus. Tereikia pasitikėti savimi. Tų metų mačai, teniso specialistų tikinimu, yra pati geriausia mokomoji medžiaga jauniems sportininkams.

Tenisas dažnai vadinamas vienišu sportu, net, pavyzdžiui, „Formulės–1“ vairuotojai turi radijo ryšį su komandos nariais. Profesionalūs teniso žaidėjai varžybų metu su treneriu gali bendrauti tik žvilgsniu, o visas dėmesys privalo būti sukoncentruotas į teniso kortą.

Reikia susitvarkyti ne tik su žaidimo įtampa ar priešininko spaudimu, bet ir žiūrovų – tiek aikštėje, tiek prie televizoriaus - gausa. Vidinė motyvacija, bet kokia kaina siekti pergalės, padeda įveikti visus sunkumus bei pasiekti labai gerų rezultatų.

Tarptautinis teniso ambasadorius

Iš pradžių R. Federeris buvo šveicarų, vėliau tapo Europos, dabar tarptautinis teniso virtuozas, pažįstamas jau visai pasaulio sporto bendruomenei.

Sporto žurnalistai mėgsta kalbinti tenisininką, nes jis visada mielai sutinka bendrauti, nevengia ir pats užduoti klausimus. Sportininkas sako, kad jam patinka būti mandagiam, ne tik teniso aikštelėje, bet ir už jos ribų.

Kartu su mama Lynette R.Federeris yra įkūręs paramos fondą, kuriuo siekia suteikti galimybę neturtingų šalių vaikams mokytis ir pažinti sporto pasaulį. Neretai į jo spaudos konferencijas yra kviečiami tokie vaikai, kad savo akimis išvystų vieną garsiausių teniso veidų bei išgirstų, kaip laisvai jis kalba keliomis skirtingomis kalbomis. R.Federeris bendrauja angliškai, prancūziškai ar vokiškai.

Paramos fondo idėja kilo sportininko mamai, kuri kilusi iš PAR, tad puikiai supranta, su kokiomis problemomis susiduria Afrikos žemyno gyventojai. Akivaizdu, kad Rogeris, būdamas sėkmingas žmogus, nori ne tik mėgautis laimėjimais, bet ir suteikti pagalbą vaikams. Jis ne sykį bendradarbiavo su UNICEF organizacija.

Buvo geros valios ambasadoriumi ir stengėsi atkreipti visuomenės dėmesį į sergančiuosius AIDS. Ne kartą organizavo ir dalyvavo labdaringuose teniso turnyruose. Labdaringa veikla leido susipažinti su vienu įtakingiausiu golfo žaidėju – Tiger Woods.

R.Federeris neslepia, kad žavisi šio golfo žaidėjo laimėjimais. Tyla ir rimtimi pasižymėjusiai sporto šakai jis suteikė energijos. Tiger Woods mano, kad golfas ir tenisas turi tam tikrų panašumų. Šioms sporto šakoms reikia skirti daug valandų sunkaus darbo bei turėti tvirtą valią ir begalinį norą tapti geriausiu.

Mados ikona

Mados pasaulis - dar vienas „kortas“, kuriame sėkmingai pavyko pasižymėti R.Federeriui. Jo išvaizdos pokyčiai sulaukia nemažo mados industrijos dėmesio. Per varžybas gerbėjai dažnai aptaria ne tik teniso žvaigždės žaidimą, bet ir išvaizdą.

Paauglystėje vilkėjęs tik sportinius rūbus, dabar R.Federeris tapo mados ikona. Iš pradžių, kaip pats prisipažįsta, jam buvo keista nešioti kostiumus. Viskas pasikeitė, kai per Sidnėjaus olimpines žaidynes susipažino su dabartine žmona Mirka.

Netikėtai įsižiebusi meilė privertė sportininką keisti ir aprangos stilių. Po kelių nesėkmingų bandymų, jis rado sau tinkantį garderobą. Dabar Rogeris savo išvaizda stebina ne tik teniso korte, bet ir už jo ribų.

Neblėstanti sporto šlovė

Dauguma žmonių, kurie akylai stebi R.Federerio pasirodymus, dažnai vartoja vieną žodį – tobulas. Gera technika, puikus kamuoliuko matymas, gracingi judesiai - tai Rogerio vizitinė kortelė.

Šveicaras sako dar neketinąs pasiduoti ir tikisi karjerą sėkmingai tęsti dar bent trejus metus. Jo gerbėjai viliasi šį tenisininką išvysią ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Patys šveicarai nori, kad jų tenisininko karjera dar greitai nesibaigtų. Šalis nėra didelė ir tikėtis, kad joje išaugs dar vienas toks talentas kaip Rogeris Federeris, gana naivu. Tad protestantiškai šaliai, kuri visada vertino sunkų darbą ir niekada nemėgo tuščių pagyrų, belieka viltis, kad sportininkas dar negreit baigs karjeros ir džiugins būsimomis pergalėmis.

Tarp kitko:

2013 m. sezonas nebuvo sėkmingas Rogeriui Federeriui. Atsinaujinę nugaros skausmai, praleisti turnyrai ir netikėti pralaimėjimai. Sportininkas dabar varžosi Australijos atvirajame teniso čempionate, kur sėkmingai iškopė į pusfinalį.

Melburno prizų fondą sudaro 30 mln. JAV dolerių, o vyrų bei moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,43 mln. dolerių čekiai ir po 2000 ATP ar WTA reitingo taškų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į amžinojo poilsio vietą Šiluvoje išlydėtas Eimuntas Nekrošius (70)

Ketvirtadienį garsus teatro režisierius Eimuntas Nekrošius išlydimas į Šiluvą, kur amžinojo...

Žiniasklaida: „Barclays“ padalinyje Vilniuje gali subręsti daugiau pokyčių (18)

„ Barclays “ banko padalinyje galimai bręsta dar didesni pokyčiai, nei vyko iki šiol, skelbia...

Tautvydas Marčiulaitis. Kas mokytojus mylėjo labiausiai? (6)

Augantis ažiotažas dėl mokytojų atlyginimų pastaruoju metu tapo viena pagrindinių temų. Visi...

Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių (205)

Daugiau nei penktadalis šalies gyventojų valdančiosios frakcijos lyderį Ramūną Karbauskį (21,6...

Sala, kur nužudoma vos tik įžengus: sugrįžti išdrįsę žvejai rado amerikiečio palaikus (69)

Keliautojas iš Jungtinių Valstijų mirė pašautas strėlių, paleistų saugomos genties vyrų iš...

Remontui uždarys Akropolio „Maximą“ (1)

„ Maxima “ skelbia, kad kitų metų pradžioje atnaujinimui laikinai duris užvers didžiausia...

Lietuvos oro uostai dėl skolų prašo sulaikyti „Small Planet Airlines“ lėktuvus (8)

Dėl oro vežėjo „ Small Planet Airlines “ susidariusios skolos už aviacines paslaugas valstybei...

Daržovė, kurią atrado dar ne visi: ji tikra sveikatos bomba (1)

Valgomieji batatai (populiariai vadinami „saldžiosiomis bulvėmis“) yra tikra maistinių...

Slušnys: nemažai tėvų gulsis po traukiniu, kad išlaikytų savo teisę mušti vaikus (207)

Prie Seimo vykusiame mitinge juvelyrė Jurga Lago pasisakė apie masinį vaikų atiminėjimą...