aA
Rašytojo Arthuro Conano Doyle apsakyme „Skandalas Bohemijoje“ Šerlokas Holmsas akivaizdžiai žavisi moterimi, sugebėjusia apvynioti aplink pirštą sosto paveldėtoją, Bohemijos princą. Ji sugebėjo apsukti galvą ir pačiam anglų sekliui – Irene Adler visam gyvenimui liko jam moters idealu.
Vokietijos princas Wilhelmas
Vokietijos princas Wilhelmas
© Wikimedia Commons

Šiame apsakyme aprašomi įvykiai yra realūs, tik juose dalyvavo Vokietijos princas Wilhelmas ir jo meilužė Emily Klopp, kurią rašytojas savo kūrinyje apdovanojo jai nebūdingomis charakterio savybėmis.

Būsimasis Vokietijos imperatorius

Princas Wilhelmas gimė 1859 metų sausį. Jis buvo Frydricho III ir Didžiosios Britanijos bei Airijos princesės Viktorijos pirmagimis. Princas nuo vaikystės nepasižymėjo stipria sveikata, turėjo įvairių fizinių negalių. Jo kairioji ranka nuo gimimo buvo kiek paralyžiuota, vystėsi prasčiau už dešiniąją, todėl ją mėgino prievarta ištiesinti, ištempti, taikė elektrokonvulsinę terapiją.

Įgimtą kaklo kreivumą taisė specialiu aparatu, kad berniukas tiesiai laikytų galvą. Vėliau atliko operaciją, kurios metu tiesiog įpjovė sukamąjį kaklo raumenį. Berniukas kantriai ištverdavo visas skausmingas procedūras, pats stropiai mankštinosi, stengėsi ištaisyti savo fizinius trūkumus.

Nuo septynerių metų tėvai ėmė rūpintis sūnaus švietimu – jie tikėjosi, kad jis taps vienu iš labiausiai išsilavinusių Europos monarchų. Iš pradžių princą mokė namuose, nuo 15 metų išsiuntė į atvirą gimnaziją, o po pamokų jo laukdavo papildomi užsiėmimai su pedagogais.

Vokietijos princas Wilhelmas
Vokietijos princas Wilhelmas
© Wikimedia Commons

Berniukui nelikdavo laiko žaidimams, vaikiškoms linksmybėms – jis keldavosi 5 val. ryto, eidavo miegoti 22 val., praktiškai visas laikas buvo skirtas įvairiems užsiėmimams.

Visiška laisvė

Princą Wilhelmą augino griežtai, todėl tapęs studentu jis aistringai pasinėrė į gyvenimo pažinimą. Mokydamasis Bonos universitete, jis intensyviai stengėsi atsigriebti už viską, ko negalėjo turėti anksčiau, ir audringą jaunystę laikė atlygiu už sunkią vaikystę, kupiną draudimų ir rėmų.

Jis su malonumu leido laiką aludėse, daug rūkė, nevengė laisvo elgesio moterų, flirtavo su aktorėmis, dalyvavo įvairiausiose studentų pramogose ir pasilinksminimuose. Nepaisant to, mokėsi jis sėkmingai – palyginus su mokymosi programa vaikystėje, paskaitos universitete jam buvo tarsi šventė.

Po universiteto princas Wilhelmas grįžo į karinę tarnybą, kurią buvo nutraukęs dėl mokslų.

Vokietijos princas Wilhelmas
Vokietijos princas Wilhelmas
© Wikimedia Commons

Klastinga meilužė

Emily Klopp už būsimąjį Vokietijos kaizerį buvo vyresnė 15 metų ir už princą buvo labiau patyrusi ne tik kūniškų malonumų sferoje, bet ir rezgant intrigas. Šiai prancūzų kurtizanei, pravarde „Miss Love“, princas padovanojo savo nuotrauką. Jos rankose taip pat atsidūrė keli kompromituojantys laiškeliai, kuriuos Wilhelmas neapdairiai buvo parašęs tuo metu, kai jų santykiai buvo pasiekę patį įkarštį.

Šiuose laiškuose buvo minimi gana nepadorūs žaidimai, į kuriuos princas Wilhelmas leidosi prancūzės glėbyje. Šių laiškų paviešinimas galėjo sugadinti ne tik paties princo reputaciją, bet ir pakenkti Prūsijos karūnos autoritetui.

1879 metais E. Klopp pagrasino paskelbti turimus laiškelius, jei princas Wilhelmas jai nesumokės padorios sumelės. Iš pradžių princas šių grasinimų nevertino rimtai ir net mėgino įrodyti, jog tai ne jis rašė laiškus kurtizanei „Miss Love“. Nepaisant to, jai buvo išmokėti 25 tūkst. markių, tačiau E. Klopp neatlyžo.

Vokietijos princas Wilhelmas su žmona
Vokietijos princas Wilhelmas su žmona
© Wikimedia Commons

Ji dar kelis kartus grasino paskelbsianti šiuos laiškus ir už tylėjimą gavo stambias sumas pinigų. Tik 1893 metais, beveik prieš pat E. Klopp mirtį, Wilhelmui von Bismarckui, jauniausiam Otto von Bismarcko sūnui, pavyko iš kurtizanės atgauti pavojų Vokietijos imperatoriui ir Prūsijos karaliui kėlusią medžiagą. Susipažinęs su laiškų turiniu, W. von Bismarckas vėliau savo broliui rašė, jog taip pat veikiausiai būtų neigęs, jog rašė tokius laiškus.

„Skandalas Bohemijoje“

Vokietijos princas Wilhelmas
Vokietijos princas Wilhelmas
© Wikimedia Commons


Aprašydamas šiuos įvykius viename iš apsakymų apie Šerloką Holmsą, rašytojas Arthuras Conanas Doyle išsaugojo nukentėjusiojo vardą – Wilhelmą, tačiau įvardijo jį kaip Bohemijos karaliaus įpėdinį ir Kaselio – Felšteino didįjį kunigaikštį. Nepaisant to, iš literatūrinio personažo bruožų nesunkiai galima atspėti realų jo prototipą.

Tuo tarpu Irene Adler yra visiškai nepanaši į prancūzų kurtizanę E. Klopp. A. Conano Doyle apsakyme ji virsta įsimylėjusia moterimi su įžeistais jausmais.

Buvusi aktorė neketina šantažuoti karaliaus – kompromituojančius laiškus ji saugo tik dėl savo pačios saugumo. Irene Adler išteka už padoraus vyro ir netrokšta turėti ką nors bendra su buvusiu mylimuoju, kad nesulauktų iš jo kokių nors pretenzijų.

Deja, pačiai E. Klopp kilnūs ketinimai ir geranoriški poelgiai buvo svetimi. Ji sugebėjo pasiekti tik savo pačios pagrindinį tikslą – iš senų ryšių su kilmingu asmeniu išpešti apčiuopiamos naudos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
4.3158

Top naujienos

Landsbergis – apie jam suteiktą statusą: Lietuva galų gale susitvarkė (14)

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė valstybės vadovo statuso suteikimui Aukščiausiosios...

Ukrainos turizmo atstovė: kol kas sunkiai įsivaizduoju ukrainiečius ir rusus viename viešbutyje

Karas Ukrainoje tapo dar vienu žiauriu smūgiu po pandemijos mėginančiam atsitiesti šios šalies...

Šaltasis frontas išstums tropinį orą iš Lietuvos: liūčių išvengs tik viena Lietuvos dalis

Šeštadienį per Lietuvą lėtai slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris jau išstums karštą...

JAV žvalgyba praneša: Putinas vis dar nori užimti didžiąją dalį Ukrainos (3)

JAV žvalgyba mano, jos Rusijos vadovo artimiausio metu tikslas – sustiprinti pozicijas Donbase...

Delfi PliusVytenis Miškinis

Po košmariškos mirties – netikėta atomazga: dalis žmogaus suvalgyta, o kaltų nėra

Po beveik metus trukusio tyrimo dėl kraupios vyro mirties Šalčininkų rajone, Šaulių kaime,...

Festivalyje Lenkijoje kilo milžiniška audra: raginama nepanikuoti, evakuojami tūkstančiai žmonių, tarp jų – begalė lietuvių

Penktadienio vakarą Gdynioje vykstančio festivalio „ Open'er “ erdvę užklupo didžiulė...

Puolimo akcentais suabejojęs Maksvytis: kritiniu momentu galima pasitikėti Brazdeikiu

Ketvirtame kėlinyje dviženkliu skirtumu atsilikusi Lietuvos krepšinio rinktinė grėsmingai krypo...

Delfi PliusGintarė Bakūnaitė

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą

2011 metų rugpjūtį Didžiojoje Britanijoje netikėtai dingusios lietuvės Vitalijos istorija...

Pavyzdinės lietuvių serijos vos nesugadino Eurolygos žvaigždės siautulys Bulgarijoje (2)

Lietuvos krepšinio rinktinė toliau žygiuoja be kluptelėjimų pirmame pasaulio čempionato atrankos...

Karas Ukrainoje. Rusijos naikintuvai apšaudė Gyvatės salą uždraustomis bombomis (1)

Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus ketvirtadienį pareiškė, kad padėtis...