aA
Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė (41) prieš bene du dešimtmečius įsiveržė į pramogų ir žiniasklaidos pasaulį debiutuodama kaip BTV laidos „VRS kamera“ vedėja. Ryški ir ekstravertiška moteris sparčiai kilo karjeros laiptais realizuodama save skirtingose kūrybinėse ir sceninėse veiklose.
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Ne mažiau „už kadro“ nei prieš kamerą dirbanti Rūta sako, jog dabar kiekviena diena - tarsi menas. Nors nepriklausomos ir savarankiškos moters įvaizdis atlikėją lydėjo daugelį metų, šiandien ji teigia atradusi gyvenimo meilę ir šeimyninę laimę.

- Pradėjote vesti kulinarines „Virtuvės istorijas“, be to, esate ir šios laidos vykdančioji prodiuserė. Nors prie kūrybinės komandos prisijungėte tik šį, ketvirtąjį, sezoną, akivaizdu, jog tai jums ne nauja patirtis. Kaip jaučiatės šį kartą?

- Daug kas įsivaizduoja: jei nevedi kokios nors laidos, vadinasi, užsiimi kita veikla, nesusijusia su televizija. Mano atveju yra kitaip. Nuo pat karjeros pradžios dirbu prie skirtingų televizijos projektų „už kadro“. Ir, patikėkite manimi, tai ne mažiau įdomios ir atsakingos pareigos, nei būti TV laidos vedėja.

Štai, pavyzdžiui, dabar su dideliu džiaugsmu važiuoju į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidos filmavimą. Šio projekto vykdančiąja prodiusere dirbu jau antrus metus iš eilės. Prodiuserinis darbas man suteikia tiek pat džiaugsmo, kiek ir buvimas „kadre“ su keptuve rankoje „Virtuvės istorijose“. Jaučiuosi puikiai.
- Panašu, jog šie metai jums prasidėjo intensyviai.

- Šiuo metu tos veiklos tikrai yra daug, tačiau stengiuosi viską suderinti. Ypač dabar, kai pirmą sykį tapau oficialia žmona. Laviruoju tarp darbinės veiklos ir šeimos, kurią be galo myliu.

- Ar buvimas mama, žmona ir aktyvi profesinė veikla leidžia laiko skirti ir sau? Kaip atsipalaiduojate, rūpinatės fizine sveikata?

- Dabar man didžiausias malonumas grįžus namo apkabinti mylimą žmogų. Tai – mano terapija. Tuomet atrodo, kad viskas pasaulyje išnyksta, jaučiuosi rami, mylinti ir mylima. Jaučiuosi laiminga.
Kita mano atsipalaidavimo priemonė yra kelionės. Stengiuosi kuo dažniau keliauti, kuo daugiau pamatyti ir patirti.

Džiaugiuosi, kad dabar fiziškai esu aktyvesnė. Praėjusią vasarą su vyru ir dukryte dažnai keliavome po Lietuvą, leisdavome laiką prie jūros, ežero ar upės, žaisdavome tinklinį, daug vaikščiojome.
Nors šiuo metu valgau tikrai ne taip ir ne tiek, kaip reikėtų, stengiuosi su savimi „kalbėtis“, todėl artimiausiu metu pradėsiu spręsti mitybos klausimą.

Rūta Lukoševičiūtė ir Marius Dauda
Rūta Lukoševičiūtė ir Marius Dauda
© DELFI / Domantas Pipas


- Kažkada sakėte, jog televizija yra didžioji jūsų aistra. Kas jus žavi šiame darbe ir kas jame yra sunkiausia?

- Televizijoje žavingiausias momentas yra „čia ir dabar“, tai, kas niekada nepasikartoja. Šiame darbe nėra monotonijos ir tai, ko gero, mane žavi labiausiai.

Taip pat vienas didžiausių šios srities pliusų yra žmonės, kuriuos tenka pažinti. Kasdien sutinki jų pačių įvairiausių, semiesi patirties, gyveni naujais potyriais. Visa tai užburia, ir pasitaikantys sunkumai yra įveikiami. Ypač, kai dirbi su puikia komanda, kai turi mylinčią šeimą – joje ir yra mano stiprybė.

- Ko jus išmokė viešumas per beveik dvidešimtmetį darbo televizijoje?

- Galbūt santūrumo. Pradedi galvoti, kokios galimos pasekmės atliekant vieną ar kitą veiksmą, nes gali būti kam nors pavyzdys. Pavyzdys elgesio, gyvenimo būdo, žinios, kurią neši per gyvenimą.
Dar supratau, kad didelis džiaugsmas yra būti tiesiog savimi. Šis suvokimas man padeda kas dieną: nuoširdžiai bendrauju su žmonėmis ir jie man atsako tuo pačiu.

- Ilgą laiką buvote neištekėjusi, atviravote, jog santuoka jums nėra svarbi. Tačiau su dabartiniu vyru Mariumi Dauda pernai spalį susituokėte po daugiau nei pusmetį trukusios draugystės. Kaip kito jūsų požiūris į santuoką? Ką jūsų gyvenime pakeitė naujasis statusas?

- Tikrai, niekada nenorėjau ištekėti. Bet kai sutinki „Tą“ žmogų, visi stereotipai bei įsitikinimai išnyksta. Tiesiog myli taip, kad nebekyla klausimų, ar tekėti, ar ne. Tu tiesiog nori būti žmona ir mama.

Po santuokos pasikeitė daug kas: mokausi labiau planuoti darbus, kad turėčiau daugiau laisvo laiko ir galėčiau jį leisti kartu su šeima.
Apskritai, dabar suprantu, koks menas yra kasdien gebėti suprasti, mylėti, mokytis.

- Per vestuves atskleidėte, jog šią vasarą rengsite dar vieną šventę. Ar planai nepasikeitė? Kokius tikslus užsibrėžėte šiems metams?

- Kalbant apie tikslus, svarbiausia, kad viskas eitųsi sklandžiai ir lengvai. O trankias vestuves mes tikrai iškelsime. Kada tai bus, tiksliai pasakyti negaliu.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (60)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (326)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (575)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (774)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (13)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (98)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (62)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (6)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1386)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (252)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...