aA
Naujame psichologiniame romane „Drąsa būti savimi“, kuris skaitytojus pasieks sausį, emocinės sveikatos konsultantė Kamila Golod kalba apie tai, kas rūpi kiekvienam savo gyvenimo kokybe suinteresuotam žmogui, – apie vyro ir moters meilę, tėvų ir vaikų santykius, savo autentiškumo paieškas. Tiksliau – apie gyvenimą „čia ir dabar“, atsiribojus nuo to, kas buvo praeityje ir pernelyg stipriai neprojektuojant ateities.
Psichologinio romano autorė: parašiau knygą žmonėms, kuriems rūpi gyvenimo kokybė
© Asmeninis archyvas

Autorė prasitaria, kad parašyti knygą ją įkvėpė pažintis su psichologu Andriumi Kaluginu.

„Šia knyga noriu paskatinti žmogų trumpam sustoti ir pažiūrėti į savo gyvenimą iš šalies. Kadangi herojų asmenybės yra ganėtinai ryškios ir įvairiapusiškos, manau, kiekvienas atpažins juose nors dalelę savęs. Tikiu, jog tam, kad geriau pažintume save, mums reikia „veidrodžio“ – kaip jausmų ir minčių atspindžio. Knygoje dažnai skamba klausimai: „Ar tau patinka, kaip tu gyveni? Apie ką svajoji? Nuo ko ir kur bėgi? Kuo tiki?“– pristato K. Golod.

Pasak autorės, romane nėra nei vieno herojaus, kuris atspindėtų konkretų žmogų, tačiau kiekvienas personažas – tai tarsi kelių žmonių, sutiktų realybėje, jausmų ir minčių kūrinys. „Ši knyga padėjo man pačiai dar kartą pamatyti gyvenimo įvairiapusiškumą ir tai priimti. Priimti tai, kad gyvenime yra ne tik juoda ir balta, kad čia „laimi“ ne protingiausias ar turtingiausias, bet lanksčiausias, mokantis prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių. Daugiausiai šansų pasiekti savo tikslų turi tas, kuris yra ne gyvenimo auka, bet jo autorius“, – knygos pasaulį atveria „Gerų emocijų namai“ įkūrėja.

Ji atskleidžia, kad šio romano parašymas jai yra dar vienas įrodymas, jog gyvenime galima mėgautis ne tik rezultatu, bet ir pačiu procesu. „Tai man, į rezultatą orientuotam žmogui, kartais būna sunku. Tikiu, kad knyga padės ir kitiems pajausti, koks malonus yra procesas, nepriklausomai nuo jo rezultato“, – kalba K. Golod.

Atradimų trenerė Raminta Girdvainė, pristatydama naująjį romaną, akcentuoja savęs paieškas ir vidinius pokyčius. „Ši knyga – apie vienatvę būnant tarp žmonių, kai esi praradęs esminį ryšį – su savimi. Didžiulį troškimą būti priimtam ir mylimam. Pamąstymai apie gyvenimo pasirinkimus ir dėsningumus pateikti netradiciniu, įtraukiančiu formatu. Jautru ir tikra. Kitų istorijose galite atrasti kažką tikrai vertingo ir artimo sau, galbūt net savo patirties ar praeities – jei tik būsite pasiruošę tai priimti ir pritaikyti“, – sako R. Girdvainė.

Romane, kaip vienas iš pagrindinių leitmotyvų, pulsuoja mintis, jog gyvenime viskas vyksta individualiu žmogaus greičiu. Kalbama apie tai, kad žinios ir intuicija, noras tobulėti savuoju būdu, atmetus visuomenės primestą nuomonę ir įsigalėjusius stereotipus, lemia tikresnį buvimo pasaulyje būdą. Pasak autorės, nusiėmus „rožinius“ akinius, įsigilinus į save, o ne aplinkinių reikalavimus, gyvenimas keičiasi neatpažįstamai. „Leisk sau ir gyvenimui būti visokiam“, – taip galima būtų pristatyti K. Golod knygos mintį, paslėptą taikliai sudėliotuose žodžiuose.

„Knygoje daug dėmesio skiriama autentiškam žmogaus patyrimui ir jo įsisamoninimui, „čia ir dabar“ fenomenui kasdienybėje. Romano herojai siekia geriau pažinti save ir turi viltį kūrybiškai prisitaikyti nuolat besikeičiančioje aplinkoje. Keisdami savo elgesį, jie siekia užbaigti neužbaigtus reikalus bei turi galimybę pažvelgti į savo gyvenimą kaip autentiškos kūrybos „vaisių“, – psichologinį romaną „Drąsa būti savimi“ apžvelgia geštalto terapijos praktikė Žydrė Dargužytė.

Daugiau apie Kamilą Golod: įgijusi slaugos bakalauro ir sveikatos apsaugos įstaigų vadybos magistro laipsnį, vėliau baigė Individualaus konsultavimo programą, įkūrė „Gerų emocijų namus“. Emocinės sveikatos konsultantė domisi terapiniu rašymu, verslo psichologija, kūrybiškumo skatinimo praktikomis, meno terapija, individualiai konsultuoja asmenis ir organizacijas asmeninio tobulėjimo klausimais. K. Golod rašo straipsnius emocinės sveikatos temomis, taip pat terapines pasakas vaikams ir suaugusiems. Knygą „Drąsa būti savimi“ išleido „Didakta“. Joje – asmeniniai patyrimai, sutiktų žmonių istorijos, terapinio darbo pavyzdžiai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas (18)

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą (5)

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją....

Skardžius nusprendė trauktis iš LSDP (17)

Parlamentaras Artūras Skardžius ketvirtadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame paskelbė,...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (8)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas: sinoptikai papasakojo, koks laukia savaitgalis

Šiandien per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas. Diena bus debesuota su pragiedruliais....

Karas Ukrainoje. Ukraina pripažino per klaidą paskelbusi apie Rusijos kariuomenės pasitraukimą iš miesto Chersono srityje (2)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (24)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Europos čempionato finalo pakartojime – saldus anglų revanšas Ronaldo rekordas ir dublis

Ketvirtadienį startavo atranka į 2024 metų Europos futbolo pirmenybes. Jau patį pirmą vakarą...

Haidi Hando, delfi.lv

Erotiniai žaidimai, kuriais galima paįvairinti savo seksualinį gyvenimą: įvardijo populiariausią daugelio fantaziją (1)

„Sąmoningose dominavimo ir nuolankumo praktikose svarbiausia yra nustatyti ribas bei jų paisyti,...