aA
Prieš dvidešimt metų JAV, Kalifornijoje Azita Milanian, kaip įprastai, išėjo pasivaikščioti su savo trimis augintiniais labradorais. Staiga šunys sustojo prie krūmų ir atsisakė eiti toliau. Taip moteris rado gyvą palaidotą naujagimį berniuką, pasaulį išvydusį vos prieš kelias valandas. Visai neseniai Azita vėl su juo susitiko – jis užaugo ir labai džiaugėsi susitikimu su gyvybę jam išgelbėjusia moterimi.
Azita Milanian ir jos išgelbėtas kūdikis
© Youtube

Tada, prieš du dešimtmečius, šis nutikimas stipriai sukrėtė Azitą Milanian. Jai netilpo galvoje, kas galėjo taip pasielgti su vos gimusiu kūdikiu? Jeigu ne šunys, mažylis neabejotinai būtų miręs ir greičiausiai niekada taip ir nebūtų surastas. Tada moteris atkasė iš melsvos antklodės susuktą ryšulį, kuriame gulėjo vos kvėpuojantis naujagimis nenupjauta virkštele.

Azita prisimena, kaip ji bėgo atgal prie mašinos, kad uždarytų šunis ir pasiimtų mobilųjį telefoną, kaip puolė skambinti policijai, o ryšys vis trūkinėjo... Tada moteris sustabdė pro šalį važiuojantį automobilį ir raudodama paprašė vairuotojo paskambinti bet kam. Tuo pačiu metu ji mėgino nuvalyti nuo berniuko veido purvą ir verkdama maldavo jo laikytis ir nemirti. Naujagimis irgi verkė, tačiau buvo akivaizdu, kad jo jėgos senka.

„Staiga vaikas savo rankute įsitvėrė į mano riešą ir nustojo verkti, – tos dienos įvykius prisimena Azita. – Tai buvo taip emocionalu. Dieve, koks ligotas turi būti žmogus, kad pasielgtų taip su savo kūdikiu? Jis buvo toks mažutis, jo virkštelė vis dar buvo nenukirpta.“

Azita Milanian ir jos išgelbėtas kūdikis
Azita Milanian ir jos išgelbėtas kūdikis
© Youtube

Pravažiuojančio automobilio vairuotojas prisiskambino vietos šerifui, šis atvyko su pagalbininku. Jie specialiu ryšiu akimirksniu iškvietė greitosios pagalbos medikus. „Viskas vyko labai greitai. Jie nedelsė, iškart pasiėmė vaiką“, – prisimena moteris. Kai kūdikis buvo nuvežtas į ligoninę, jo kūno temperatūra siekė vos 26 laipsnius. Vis dėlto, mažyliui pavyko išgyventi, nors medikai vadino tai tikru stebuklu.

Tada, 1998 metais, ši istorija nuvilnijo per visą šalį. Žmonės ėmė siųsti žaislus, dovanas, drabužius, kiti pervedė pinigų – taip norėjo padėti šiam mažyliui. Azita kelis kartus aplankė berniuką, kol jis gulėjo inkubatoriuje, žiūrėdavo į jį per stiklą. Moteris nesiryžo įsivaikinti jo, nes tada visi tik ir kalbėjo apie šią istoriją. Azita paprasčiausiai pabijojo, kad tai pritrauks vaikui bereikalingą dėmesį.

Ligoninėje vaiką pavadino Mažyliu Christianu. Azita lankė jį ištisus metus, iki to momento, kai socialinės tarnybos pranešė jai, kad berniuką įsivaikino, ir todėl ji negali daugiau su juo susisiekti. „Tada taip nusivyliau...“, – prisimena Azita.

Šis įvykis, be jokios abejonės, stipriai pakeitė ir pačią Azitą, ir visą jos gyvenimą. Ji įkūrė labdaros organizaciją „Vienos planetos vaikai“, kuri ėmė rūpintis našlaičiais visame pasaulyje. „Ir dar aš tikėjausi, kad vieną dieną jis susiras mane, kaip aš jį kažkada suradau“, – sako Azita.

Reikia pasakyti, kad policija tada, 1998 metais, mėgino surasti berniuko motiną. Jie vaikščiojo su šunimis, ieškodami pėdsakų, apklausinėjo apylinkių gyventojus. Mamos nustatyti taip ir nepavyko, nors ji pati skambino į policiją pasiaiškinti, kas jai gresia už šį poelgį. Skambino ji ir į ligoninę paklausti, ar viskas su kūdikiu gerai.

Berniuką įsivaikino šeima iš Kalifornijos. Pavadino jie jį Whitakeriu Christianu, palikdami antrą vardą, kurį jis gavo ligoninėje. Jo įtėvis buvo kariškis, o mama – mokytoja ir advokatė. Whitakeris susidomėjo tinkliniu ir baigęs mokyklą planavo tapti žurnalistu arba advokatu.

Kad jis yra įvaikintas, sužinojo tik būdamas septyniolikos. Tada jo pažįstama pasiūlė jam pasidaryti DNR tyrimą, kuris padės daugiau sužinoti apie savo kilmę. Nieko konkretaus šis testas neatskleidė, užtat paaiškėjo visa istorija, kaip jis buvo rastas palaidotas gyvas. Ir tada vietos radijo žurnalistas pasiūlė Whitakeriui susitikti su jį radusia moterimi.

Jų susitikimas buvo organizuotas tiesioginiame radijo eteryje. Azita labai jaudinosi. Kai ji įėjo į studiją ir pamatė Whitakerį, pradėjo verkti ir apkabino jį. „Pagaliau mano svajonės išsipildė“, – pro ašaras ištarė moteris.

Tą pačią dieną jiedu nuvyko į tą vietą, kur Azita kažkada surado jį. Visą dieną šypsojęsis Whitakeris, atsidūręs toje vietoje, staiga surimtėjo. Jis buvo sukrėstas: „Tai galėjo tapti mano kapu“.

Vaikinas prisipažino nejaučiantis nuoskaudos savo motinai. „Jeigu viskas, ką ji galėjo sugalvoti, tai palikti mane čia, gal tai ir į gera. Užauginti manęs ji, matyt, vis tiek nebūtų sugebėjusi“, – samprotavo jis. Dabar vaikinas prisijungė prie Azitos labdaros organizacijos ir padeda jai dirbti su našlaičiais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Baltijos šalims teks rinktis (438)

Šių valstybių padėtis bus nepavydėtina: ekonomika stagnuos, gyvenimo lygis smuks, pramonė...

Po antstolių prabilo matininkai: norėtų didinti įkainius (58)

Po antstolių, mėginusių įrodyti, kad jų atlygis niekuo neišsiskiriantis, eilėje – žemės...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu – susijusi įtakinga interesų grupė (96)

Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

Gydytojas Unikauskas siūlo pasitikrinti, ar galite vartoti angliavandenius (1)

Yra du žmonių tipai – tie, kurie gali valgyti angliavandenius, ir tie, kurie turi jų atsisakyti,...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (186)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Suskaičiavo viršijusius vidutinį greitį: per dieną – po pusantro tūkstančio, bet policija patenkinta (16)

Greičio mėgėjai pasimokė. LRT laidos „Panorama“ gautais duomenimis, per pusę mėnesio, kai...

Sugadintas debiutas: kuriozinį sprendimą priėmęs teisėjas išvarė iš aikštės Ronaldo „Bayern“, „Real“, „Man United“ pergalės (58)

UEFA Čempionų lygos trečiadienio rungtynėse tarp „Valencia“ ir Turino „Juventus“...

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti: Vilniaus meras nesiryžta priimti sprendimo (334)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Klaipėdos darželyje – salmoneliozės protrūkis

Viename uostamiesčio lopšelyje-darželyje diagnozuotas salmoneliozės protrūkis. Užkrato šaltinis...

Reda Bžeskienė - atvirai apie tikrąją skyrybų su Egmontu Bžesku priežastį ir tai, kas buvo nutylėta (46)

Tarptautinių projektų vadovės pareigas prestižinėje įmonėje ėjusi Reda Bžeskienė neslepia,...