aA
Edita Daniūtė pripratusi ir prie likimo dovanų, ir prie antausių. Adrenalino skonį puikiai pažįstanti parketo pažiba turi patikimą receptą, kaip įveikti naujus iššūkius: šokti ir laimėti! Pasaulio, Europos ir daugkartinė Lietuvos sportinių šokių čempionė užlipo ant dar vienos aukščiausios pakylos – su partneriu italu Mirko Gozzoliu pelnė Europos profesionalų klasikinių sportinių šokių čempionato nugalėtojų vardą. O trumpam grįžusi į Lietuvą, džiaugiasi tokiomis retomis akimirkomis su šeima.
Edita Daniūtė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Ar čempionatui atidavėte visas jėgas?

Šiais metais pasaulio čempionate su Mirko Gozzoliu buvome antri, pirma vieta atiteko Arūnui Bižokui su partnere Katiuša Demidova. Jie atstovavo Amerikai, todėl Europos čempionate nedalyvavo. Konkurentų neturėjome, rimtai pakovoti neteko, todėl pergalė nebuvo netikėta – kaip sakoma, nuvažiavome ir laimėjome. Nieko ypatingo, tik tam tikras etapas varžybų grandinėje.

Pasaulio čempionate buvo keista, kad su Arūnu stovėjome skirtingose „barikadų“ pusėse, tačiau prieš varžybas palinkėjome vienas kitam sėkmės. Kartu šokome šešiolika metų, jaudindavomės dėl komisijos vertinimų, nes jo geras rezultatas buvo ir mano. Dabar man nesvarbu, ar mano pagrindinis varžovas yra Arūnas, ar kitas šokėjas. Svarbiausia tai, kad noriu laimėti.

Edita Daniūtė su partneriu Mirko
Edita Daniūtė su partneriu Mirko
© Asmeninio archyvo nuotr.

Gaila, kad negalėjau atstovauti Lietuvai, tačiau neradau lygiaverčio partnerio. Dar keisčiau buvo per pasaulio čempionatą, kai ant aukščiausios pakylos stovėjo Arūnas, atstovaujantis Amerikai, o ant žemesnės – aš, Italijos šokių pasaulio atstovė.

Paprastai tarptautinių porų partneriai derasi, kuriai šaliai atstovaus. Mano atveju nebuvo jokių diskusijų, nes Mirko be jokių kompromisų garbę atidavė Italijai. Kadangi jo reitingai buvo aukštesni, tai ir jo balsas lemiamas. Mes pažįstami jau seniai, M. Gozzolis keturis kartus laimėjęs pasaulio čempionatą ir buvo baigęs profesionalo karjerą. Pasiūliau sugrįžti ant parketo ir jis sutiko iš meilės šokiui.

Ar buvęs partneris pasveikino su pergale?

Deja, ne. Matyt, profesinės ambicijos neleido peržengti asmeninių principų. Kai Arūnas laimėjo pasaulio čempionatą, nuoširdžiai jam paspaudžiau ranką. Skaudu, kad po Europos čempionato Arūnas net oficialiai neperdavė sveikinimo žodžių. Nors mes palaikome draugiškus santykius, visos nuoskaudos užsimiršo.

Gyvenate įtemptu grafiku, o po čempionato, rodos, būtų laikas atsikvėpti?

Tik trumpam grįžau į Lietuvą. Sausio mėnesį laukia atsakingas čempionatas.
Lapkritį dar treniruosimės Londone, vėliau ruošiuosi čempionatui Sankt Peterburge. Į Lietuvą kelioms dienoms atskrisiu mėnesio pabaigoje, paskui vėl į Italiją. Netrukus lauks parodomoji šokių programa Los Andžele. Vėl trumpam į namus ir atgal į Italiją.

Grafikas įtemptas, bet prieš Kalėdas mano partneriui Gozzoliui gims dukrytė. Mirko žmona – šokėja, baigusi profesionalią karjerą, jie vienas kitą supranta ir palaiko. Ji planuoja po gimdymo greitai atgauti formą ir vasario mėnesį dalyvauti televizijos šokių projekte. Vyrams šiuo atveju lengviau, belieka tik tėvystės džiaugsmai...

Kadangi vaikučio gimimas sutampa su Kalėdų šventėmis, pailsėsiu ir aš, kartu su šeima planuojame kur nors išvažiuoti, greičiausiai į Egiptą.

Kokius skirtumus pastebite Italijos ir Lietuvos šokių studijose?

Pagrindinis skirtumas – italai labai daug dirba ir atkakliai siekia užsibrėžto tikslo. Nors manoma, kad jie linkę tinginiauti, bet iš tiesų italai dirba dešimt kartų daugiau nei lietuviai. O Lietuvoje ir vaikai, ir suaugusieji ilgai neapsisprendžia, abejoja dėl savo siekių. Man atrodo, kad visi nori lengvo gyvenimo. Ypač jaunimas. Gal todėl, kad tėvai duoda viską, ko jie užsimano, todėl nėra stimulo, „alkio“ jausmo.

Italijoje treniruoju šokėjus Mirko studijoje. Dirbu ir su vaikais, ir suaugusiais sportininkais. Populiarūs šokiai ir tarp senjorų. Man sunku dėl kalbos barjero, nes mažai kas moka anglų kalbą, o aš itališkai bendrauju tik bendromis frazėmis. Todėl dažniausiai dirbu su tarptautinėmis poromis, kurios atvažiuoja iš kitų šalių.

Ar patinka Italija?

Ir taip, ir ne. Gamta graži, puikus oras ir skanus maistas. O žmonės skirtingi. Pastebėjau, kad vyrai nėra džentelmenai. Italų šeimoje viską tvarko moterys. Jos atsakingos už keturis namų kampus. Berniukai – mamų lepūnėliai, o tapę vyrais atitenka žmonos globai. Nors italai moka žarstyti komplimentus, bet manęs visai nežavi jų požiūris į moteris. Jie visi save įsimylėję gražuoliukai.

Mirko kilęs iš Šiaurės Italijos, tad ramesnio charakterio. Jis mėgsta būti lyderiu, vadovauti linkusi ir aš, todėl mums gana sunku. Geriau, kai vienas moka nusileisti. Bet mūsų puikūs profesionalūs santykiai, kurių netemdo jokios praeities nuoskaudos.

Minėjote, kad patinka itališka virtuvė. Ar netenka riboti raciono, kad nepriaugtumėte antsvorio?

Bėgant metams antsvorio problemos neliko – per greitas gyvenimo tempas. Nors būna periodų, kai reikia laikytis dietos. Ypač prieš varžybas (o jos vyksta beveik kiekvieną savaitgalį) valgau daugiau baltymų ir angliavandenių, vengiu riebalų, kad raumenys būtų „sausesni“. Griežta dieta pavojinga, nes jei organizmas badauja, paskui atsigriebia ir pradeda kaupti riebalus. Geriau nuolat palaikyti pastovų visų reikalingų medžiagų balansą.

Maitintis sveikai Italijoje yra idealios sąlygos, nes „makdonaldai“ nepopuliarūs, patiekalai neriebūs, daug daržovių salotų. Rytais prieš treniruotę pusryčiaujame kavinėje, užsisakome kavos ir šviežių nerealaus skonio bandelių.

Kaip išsiskyrimus pakelia jūsų dukrelė?

Evitai jau treji metai, tikra čiauškutė ir gaila, kad negaliu su ja praleisti daug laiko. Kai atsigulu vakare pagulėti, ji prisiglaudžia ir masažuoja man galvą, sakydama: „Miegok, mamyte... “
Iš kelionių Evita dažniausiai prašo parvežti saldainių, nes žaislų pilni namai. Dar ji labai mėgsta dėliones. Nuo ketverių metų ketinu dukrytę vesti į gimnastiką, o vėliau į šokių mokyklą. Nežinia, ar bus profesionali šokėja, nes užaugs aukšta, atsigimė į tėtį.

Edita Daniūtė su dukrele Evita
Edita Daniūtė su dukrele Evita
© Asmeninio archyvo nuotr.

Buvau vieną kartą nusivežusi mergaitę į Italiją, bet abi labai pavargome. Pasitaikė šalta žiema, o kambariai nešildomi. Be to, Evita labai judri, lengvai bendrauja su svetimais žmonėmis, tik ir spėk dairytis, kur ji dingo. Supratau, kad vienai keliauti su dvejų metų vaiku per daug sunku ir net pavojinga, nes tik paleisk jos rankytę, tuoj ir bėga.

O ir Italijoje dukrai galėčiau skirti mažai dėmesio, nes iš ten tenka važinėti į kitas šalis. Dažniausiai Vilniuje mergaitę padeda prižiūrėti mano mama.

Vyras negali kartu važiuoti su manimi į Italiją, nes turi savo advokatų kontorą, labai daug dirba, užsiėmęs ir savaitgaliais. Be to, jam ne itin patinka ir sportiniai šokiai. Buvo kartą atvažiavęs į varžybas, bet nuobodžiavo. Jo aistra – krepšinis.

Ar gyvenate svajonių namuose?

Deja, gyvenu erdviame vyro bute, kurį jis įsirengė dar prieš mūsų pažintį. Interjeras absoliučiai ne mano skonio. Kiek galėjau, tiek pakeičiau, bet neturiu laiko įgyvendinti net tokios smulkmenos, kaip vieną sieną papuošti šeimos nuotraukomis. Ateityje, kai turėsiu laiko ir galimybių, norėčiau persikelti į nedidelį vieno aukšto namą. O šiuo metu gerai taip, kaip yra.

Ką planuojate veikti, kai atsisveikinsite su profesionaliu sportu?

Darysiu tą patį, ką ir iki šiol, – šoksiu ir treniruosiu. Tikrai žinau, kad gyvensiu Lietuvoje, nes išvažiuoti nesutiktų mano vyras Mindaugas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Planai nurėžti privačių mokyklų finansavimą patuštins tėvų kišenes: kainos kiltų dvigubai (275)

Kainos pakiltų daugiau nei dvigubai – tai vienintelė išeitis, kurią įvardija privačių...

Po 10 metų prabilo tuo metu liudyti pabijojusi Venckienės kaimynė: mergaitė skundėsi (524)

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši...

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (3)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (233)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Kaune girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį: pranešama apie spūstis

Trečiadienį policija informavo, kad Kaune neblaivi vairuotoja sukėlė avariją. Pranešama, kad...

Skaudi netektis Kaune: mirė medicinos studentė bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos

Skaudi netektis Kaune – pirmadienį mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Medicinos...

Prieš mūšį su „Rytu“ Parachovskis paliko „Partizan“ klubą

Praėjusiame sezone Vilniaus „Ryto“ klubo garbę gynęs vidurio puolėjas Artiomas Parachovskis...

Putinas pagyrė Zelenskį (12)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą...

Nepavyko pernai, bando šiemet: dirbantys savarankiškai „Sodrai“ mokėtų didesnius mokesčius (16)

Didesnei daliai savarankiškai ir individualiai dirbančių žmonių „Sodros“ įmokas siūloma...

Vilniuje nuo šviesoforų nuiminėjamos lentelės su žaliomis rodyklėmis: ką reikia žinoti vairuotojams (35)

Iki sausio 1 d. prie šviesoforų neliks lentelių su žaliomis rodyklėmis. Sostinėje iš 120...