aA
Michelle Gable parašė dar vieną istorinį romaną „Susitiksime Paryžiuje“ (iš anglų kalbos vertė Vilija Vitkūnienė, išleido „Tyto alba“). Į literatūros pasaulio antraštes ji pakliuvo pasirodžius jos debiutinei knygai „Butas Paryžiuje“, kuri įvairiose šalyse sulaukė milžiniškos sėkmės.
© Shutterstock nuotr.

Rašytoja užaugo San Diege. Dabar gyvena Kardife, Kalifornijoje.

Michelle Gable kalbina rašytojas, knygų apžvalgininkas, TV laidų vedėjas Ognian Georgijev.

- Apie ką Jūsų naujoji knyga „Susitiksime Paryžiuje“?

- Romanas „Susitiksime Paryžiuje“ pagrįstas tikra Molboro hercogienės Gladys Spencer-Churchill gyvenimo istorija. Jos gyvenimas buvo toks turiningas, apipintas legendomis, kad medžiagos užtektų su kaupu dar kelioms knygoms. Praėjus beveik šimtmečiui nuo Gladys šlovės dienų, viena jauna moteris bando įminti legendinės hercogienės mįslę, paieškos ją nuveda į žavingą Anglijos kaimelio apgriuvusį dvarą, o galiausiai – į Paryžių. Knygos pabaigoje ji ne tik įmina hercogienės gyvenimo mįslę, bet ir išsprendžia savo pačios gyvenimo problemas.

- Kas Jus paskatino parašyti apie šią asmenybę?

- Rinkdama medžiagą savo pirmajai knygai „Butas Paryžiuje“, susidomėjau garsaus dailininko Giovanni Boldini nutapytais asmenimis. Aptikusi Gladys Deacon istoriją supratau, kad jai turi būti skirtas būsimasis romanas. Ji per daug nuostabi, kad nugrimztų į praeitį! Romane panaudojau daugybę hercogienės posakių, rėmiausi jos įpročiais ir tikrais nutikimais. Taip, ji dingo iš savo rūmų, taip, po keturių dešimtmečių netikėtai atsirado nykstančiame dvare. Taip, ji vaikėsi žmones su šautuvais. Taip, ji ištekėjo už geriausios draugės vyro. Tai tik keli pritrenkiantys žaviosios panelės Deacon gyvenimo faktai.

- Kas buvo sunkiausia rašant šią knygą?

- Tikriausiai spėti laiku ją įteikti! Užbaigti rankraštį teko įtemptu vasaros laikotarpiu, kai mano dukros dalyvavo mažojo beisbolo Visų žvaigždžių turnyre. Kartais per vieną savaitgalį būdavo žaidžiama iki dvylikos rungtynių, jos vyko atokiuose mažojo beisbolo kompleksuose įvairiose pietų Kalifornijos vietose. Nesivežiojau kompiuterio, visą knygą parašiau pieštuku sėdėdama už žaidėjų suolelio arba automobilyje.

- Papasakokite dar apie pagrindinę veikėją Gladys? Ar buvo sunku ją vaizduoti?

- Sunkiausia buvo tai, kad rašydama apie Gladys Deacon negalėjau į romaną įtraukti visko, ką buvau apie ją surinkusi! Ji buvo tokia įdomi, talentinga, graži ir visiškai nenuspėjama, kad pikantiškų detalių turėjau per akis. Pavyzdžiui, sulaukusi dvylikos Gladys atsidūrė pasaulį sukrėtusios žmogžudystės centre. Keturiolikos pareiškė apie savo meilę Molboro hercogui, būsimajam vyrui.

Dvidešimties savarankiškai gyveno Paryžiuje, keturiasdešimties pagaliau ištekėjo, sulaukusi beveik šimto metų atsidūrė apšiurusiame Oksfordšyro dvare. Tai buvo moteris, kuri su savimi nešiojosi pistoletą, kartą nuo per intensyvaus skaitymo buvo laikinai apakusi, o save vadino „stebuklu“: „Diferencialinis skaičiavimas man buvo vieni niekai!“ Nė kiek ne mažesnį įspūdį darė ir jos politinis išprusimas: „Žinoma, kad esu kompetentinga! Juk miegojau su vienuolika ministrų pirmininkų ir dauguma karalių!“ Negana to, kalbama, kad ji būtų galėjusi užkirsti kelią Pirmajam pasauliniam karui.

- „Butas Paryžiuje“ sulaukė didžiulės sėkmės. Ar tikėjotės to, pradėdama jį rašyti?

- Tikrai ne! Net nebuvau įsitikinusi, ar jį nupirks koks leidėjas, tad ką ir kalbėti apie sėkmę tarp skaitytojų. Lig tol daugybė mano rankraščių liko atmesti, todėl nieko nesitikėjau. Net kai leidykla „St. Martin’s Press“ įsigijo mano knygą, nepuoselėjau didelių vilčių. Ne visuomet svarbu, ar knyga gera, ar bloga... Pirmiausia ją turi atrasti skaitytojai! Maniau, ją skaitys tik mano namiškiai ir draugai. Net ir dabar, kai kokia nors garsi arba gerai žinoma persona parašo tviteryje apie mano knygą, man pirmiausia dingteli: „Ar ji pažįsta mano mamą?“

Paryžiaus įkvėpta M. Gable: vienas romanas pagimdė kitą
© Shutterstock nuotr.

- Papasakokite apie save.

- Esu linksma, ambicinga, sportiška, itin produktyvi ir baisi greitakalbė! Apskritai į viską žvelgiu pozityviai ir retai nerimauju. Kad ir kiek turėčiau reikalų, dėl to nejaučiu įtampos. Žmonės sako, kad turiu marias energijos, be to, jie mano, kad mano paroje ne dvidešimt keturios, o daugiau valandų!

Kita vertus, daugeliu atžvilgiu esu prieštaringa. Esu rašytoja, bet pagrindinis mano darbas – finansai. Moku labai įtemptai dirbti, bet galiu ir tinginiauti. Širdyje esu introvertė, bet galiu apsimesti ekstraverte. Gerai pažįstantys žmonės apibūdintų mane kaip tylenę, o pažįstami gal pavadintų tiesmuka. Bendradarbiai vadina mane „kolibriu“. Laiko mane mažute būtybe, amžinai dūzgiančia be maisto ir miego. Vakar vienas iš mano gerų draugų pavadino mane „lydere su ugnele“.

- Kokie Jūsų rašymo įpročiai?

- Dabar pamėgau savo pirmąjį juodraštį rašyti ranka, pieštuku. Visą savo romano siužetą apmetu ant kartotekos kortelių. Kita mano gudrybė – visuomet baigiu rašyti pastraipos ar epizodo viduryje, nes taip lengviau kitą dieną darbą tęsti. Taip darydavo Hemingway’us!

- Kaip reklamuojate savo knygą?

- Kai buvo rengiama pirmoji mano knyga, beveik visą avansą išleidau rinkodarai. Šįkart daugiau palaikymo sulaukiu iš leidyklos, bet papildomoms programoms leidžiu ir savo pinigus. Važiuosiu ir į dar vieną knygos reklaminį turą. Man patinka išvažiuoti ir susitikti su knygų platintojais visose Jungtinėse Valstijose.

- Kada sulauksime kitos Jūsų knygos? Gal atskleistumėte, apie ką ji?

- Mano trečiasis romanas vadinasi „Vasaros knyga“ (Book of Summer) ir tikriausiai bus išleistas 2017 m. gegužę. Kaip ir pirmuose dviejuose romanuose, rašau ne apie vieną laikotarpį. Šįkart veiksmas vyksta Nantaketo saloje! Pasakojimas grindžiamas tikra grėsme – salą veikia žemės erozija.

- Kodėl pasirinkote rašyti populiarius istorinius romanus?

- Man patinka skaityti knygas, kurios priverčia naršyti internete, viliuosi, kad mano knygos taip pat verčia skaitytojus skaityti dar daugiau. Tyrinėjimas – mano mėgstamiausia rašymo dalis, mane traukia praėjusios epochos. Tam tinka bet kokia tema, jei tik galėsiu, mėnesių mėnesius skaitysiu senas knygas arba kamantinėsiu tos srities žinovus!

- Jei per interviu galėtumėte pati sau užduoti vieną klausimą, ko paklaustumėte? (Ir nepamirškite į jį atsakyti.)

- Klausimas būtų toks: ką patartumėte pradedantiems rašytojams? Atsakymas: niekada nepasiduokite. Rašykite kitą knygą ir dar kitą, o po jos – dar kitą. Nesikrimskite, jei jūsų nepripažįsta arba sulaukiate neigiamų atsiliepimų. Nenuleiskite rankų, dirbkite toliau, o pralaimėję arba apimti nevilties užsimirškite rašydami.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kauno centre, prie ligoninės, mirė vyras: liudininkė negalėjo patikėti personalo abejingumu (402)

Penktadienį grupelė kauniečių su mirtimi susidūrė tiesiog vienoje miesto centro gatvių. Čia...

Medžioklė tęsiasi: naujas „Žalgirio“ magas ir pagrindinis Šaro tikslas šių metų Eurolygoje (21)

Kauno „Žalgirio“ vyrai iš medžioklės Nemuno saloje pagaliau grįžo su laimikiu: penktadienį...

„Baltarusiškų“ krevečių eros pabaiga: Rusija kaimynei metė rimtus kaltinimus dėl sankcijų pažeidimų patyrė milijoninius nuostolius (24)

Rusija eilinį kartą apkaltino Baltarusijos valdžią sankcionuotos produkcijos reeksportu iš...

Ekspertai: nueinanti prezidentė valdantiesiems dar gali sugadinti reikalus (425)

Artėjant prezidento rinkimams pasigirsta pačių netikėčiausių teorijų. Viena jų – kad...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (170)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Kineziterapeutė rekomenduoja: gražios ir stiprios rankos – be svorių kilnojimo ar atsispaudimų paprasčiau nebūna (16)

Kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė šįkart labiausiai kreipiasi į moteris. Ypač tas, kurios...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (281)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Kalėjimų sistemą toliau drebina skandalai: už pinigus, kuriuos sumokėjo, turėtų stovėti prabangūs viešbučiai (1)

Apie kalėjimų sistemos ydas viešai prabilusi Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo...

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (123)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Justina ir Ramūnas Rudokai netikėtai turėjo praleisti „Žmonių“ apdovanojimus: neslėpsiu, buvo ir ašarų (66)

Penktadienio vakarą griausmingai paminėti jau tretieji „Žmonių“ apdovanojimai, kurių metu...