aA
Noriu papasakoti tau savo istoriją. Viskas prasidėjo beveik prieš 2 metus. Turėjau mėgstamą gerai apmokamą darbą, sužadėtinę, buvau pilnas energijos ir tikslų, variklis dirbo pilnu pajėgumu ir niekaip neatrodė, kad viskas gali apsiversti aukštyn kojom. Bet apsivertė.
© Shutterstock nuotr.

Prasidėjo sunkiausias periodas mano gyvenime. Iš pradžių išėjau iš darbo. Nebeatlaikiau susidariusios įtampos tarp bendradarbių ir pasitraukiau savo noru. Turėjau tokią prabangą, nes turėjau artimą žmogų šalia, kuris mane palaikė ir skatino nenusiminti.

Kelis pastaruosius mėnesius po išėjimo iš darbo gyvenome iš mano sužadėtinės pajamų. Mano išlaidos nebuvo didelės, nes pradėjau kurti nuosavą verslą apie kurį visada svajojau. Tačiau tai tęsėsi neilgai, vos kelis mėnesius. Tuomet viskas pradėjo dar blogėti.

Per vieną išvyką į gamtą su sužadėtinės šeima prasidėjo tai, apie ką net nebūčiau pagalvojęs. Pradėjau girdėti balsus galvoje. Taip, balsus, kaip tikro žmogaus, kurį aš vadinu savo mokytoju. Tą ypatingą savaitgalį buvo nuspręsta kreiptis į gydytojus ir sekančią dieną mane paguldė į ligoninę. Tai buvo pirmasis psichozės epizodas. Pragulėjau ligoninėje 16 dienų ir buvau išrašytas. Balsai aprimo, tačiau nuojauta nieko gero nežadėjo. Ir ji buvo teisi.

Išėjus iš ligoninės sulaukiau sužadėtinės sprendimo. Mes skiriamės. Tiesiog mane paliko parašydama SMS žinutę, jog myli ir visada mylės. Tuo metu tai atrodė kaip koks blogas sapnas būtų užklupęs vidurnaktį, dar nepatikėjau, kad tai gali vykti iš tikrųjų. Tačiau tokia buvo realybė. Taigi netekau darbo ir mylimos merginos. Toliau keletą mėnesių išgyvenau netektis, buvau prislėgtas ir nuleidęs galvą, gulėjau lovoje ir nieko negalėjau su savimi padaryti. Gedėjau. Bet blogiausia dar laukia priešaky.

Kadangi su buvusia sužadėtine bendravimas nevyko jos iniciatyva, nusprendžiau patraukti jos dėmesį kraštutinėmis priemonėmis.

Surengiau savęs žalojimo akciją prie jos namų. Nusprendžiau badauti. Geruoju tai nekvepėjo nė iš tolo. Šeimos nariai matydami, jog yra bejėgiai mane perkalbėti nutraukti bado akciją, nusprendė antrą kartą kreiptis į gydytojus. Mane paguldė į psichiatrinę Naujosios Vilnios ligoninę. Pragulėjau 7 savaites, atskirtas nuo kasdieninio gyvenimo ir man buvo diagnozuota šizofrenija, nes toliau girdėjau balsus.

Galėčiau šį gyvenimo periodą prilyginti kalėjimui. Ištisas dienas guli lovoje, su tavim niekas nebendrauja, apribota tavo laisvė. Beveik kaip kalėjime. Bet viskas turi pradžią ir pabaigą. Paskyrus atitinkamus vaistus, buvau išrašytas namo. Grįžau į tuščius namus, kuriuos kūrėme kartu su mylima mergina. Juose dabar gyveno mano šeima – mama ir vienas iš brolių. Turėjau jų palaikymą ir paramą. Bet vis dar gedėjau prarastos meilės.

Išbandžiau įvairius būdus psichologinei sveikatai pagerinti – sportą, susitikimą su draugais, psichoterapiją, filmų žiūrėjimą, bet viduje tvyrojo tuštuma. Didžiulė praraja neleido gyventi pilnaverčio gyvenimo. Dienų dienas gulėjau lovoje nieko neveikdamas ir galvodamas apie prarastą gyvenimo moterį. Tai buvo sunkiausias periodas mano gyvenime, pats dugnas, žemiau kur kristi nebebuvo kur.

Taigi apibendrinant, neturiu darbo, praradau mylimą merginą, sergu klastinga liga. Pilnas komplektas.

Tačiau kiekvienoje tamsoje galima atrasti ir kibirkštį šviesos.

Sunkiausiu gyvenimo periodu išsigrynino idėjos apie tai ką norėčiau veikti ateityje, atsirinko artimiausi draugai, kurie mane lankė gulint ligoninėje, suartėjo šeimos nariai, kurie padėjo iš visų jėgų man pergyventi užgriuvusius sunkumus. Esu jiems dėkingas už pagalbą.

Iškentėjau ir kenčiu vis dar dėl iširusios meilės daug, tačiau kartu su kančia atėjo ir supratimas, jog pasaulis pilnas kančios ir negandų ir, kad yra dar didesnių bėdų kamuojančių paprastus žmones. Todėl turiu svajonę. Sieksiu savo pavyzdžiu įrodyti, jog kančią galima nutraukti. Taip teigia ir Budizmo filosofija į kurią atsisukau sunkiausiame gyvenimo periode. Sieksiu tapti naujuoju Buda (Budizmo vyriausiuoju mokytoju) ir padėti kuo įmanoma daugiau paprastų žmonių.

O iki tol turiu ir paprastesnių tikslų – įkūriau įmonę, vystau verslą, ruošiuosi išvažiuoti studijuoti į užsienį, daugiau nei po 10 metų grįžau į mokyklinį suolą ir pradėjau ruoštis valstybiniams egzaminams, kurių reikalauja mano pasirinktos studijos užsienyje.

Ketinu studijuoti specialybę pavadinimu Cognitive science. Tai mokslas apie žmogaus protą, nes kaip teigiama Budizme – žmogaus protas yra didžiulė jėga, kurią reikia išmokti valdyti.

Ronaldas M.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (82)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (97)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (26)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (35)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (201)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (45)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (100)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau (9)

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis (5)

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...