Senovės egiptiečiai, kaip ir dauguma senųjų civilizacijų, nesivaržė seksualinio gyvenimo, nežiūrėjo į jį puritoniškai. Dar prieš tai, kai archeologai sugebėjo iššifruoti hieroglifus, ant papirusų jie aptiko tokių atvirų egiptietiškų paveikslėlių, kad netgi galėjo varžytis su „Kamasutra“ ir ją pralenkti. Senovės Egipte apie seksą visi kalbėjo gana paprastai, laikė jį natūralia gyvenimo dalimi ir nesigėdijo lytinių organų atvaizdo. Pavyzdžiui, vaisingumo dievas Minas buvo vaizduojamas su didžiuliu stačiu peniu – ir jokio čia drovumo. Beje, vėliau graikai perėmė šią tradiciją – vyro lytinių organų atvaizdą ėmė laikyti savotišku talismanu, nešančiu sėkmę.

Kaip ir daugelis senovės tautų, egiptiečiai gyveno gana mažuose namuose. Dažniausiai kartu su šeimininkais gyveno jų vaikai (iki 10 žmonių), seneliai, nesusituokę broliai ir seserys, o kartais ir tolimesni giminaičiai. Tokiame balagane visiškai nebuvo privatumo. Todėl senovės egiptiečių paveiksluose, kuriuose vaizduojamas meilės aktas, matyti ir kiti žmonės, netgi vaikai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)