aA
Štai kas atsitiko: vyrai sumoteriškėjo, o moterys suvyriškėjo. Vyrai pasidarė „skystesni“, o moteryse pabudo drąsa, veržlumas ir aktyvumas. Elementų prasme vyruose ėmė vyrauti oras ir vanduo, o moteryse – ugnis ir žemė. Na ir kas iš to?
Vyras bučiuoja moters koją
© Corbis
Iš to kyla keli klausimai ir kelios išvados.

Pirmas klausimas: ar taip turi būti? Ar nėra čia kieno nors kaltės?

Atsakymas: taip, būtent taip ir turėjo atsitikti. Jei jau pasaulis ritmiškai pulsuoja, tai po „vyrų –mūrų“ patriarchalinės epochos neišvengiamai turi ateiti moterų išsilaisvinimo ir sustiprėjimo banga. Ir jei vyrai prie jos neprisitaikytų savo „suminkštėjimu“, gautųsi per didelė lyčių trintis. Jeigu iš viso ne konfliktas. Kadangi žmonės konfliktų nemėgsta, tai jie vienas prie kito prisitaiko. Juolab vyrai paskutiniais šimtmečiais per daug kariavo. Gana.

Antras klausimas: ar reikia dėl to išgyventi, ar galima tuo pasidžiaugti?

Atsakymas: galima daryti ir tai, ir tai. Tam, kad tendencijos nenueitų į kitą kraštutinumą, kad vyrai nepultų į nuolatines ašaras ir neatsakingą kūdikystę, jiems patiems pravartu išlaikyti savigarbą. Todėl moterų priekaištas galėtų įgyti pozityvią formą.

Moterys galėtų kartais paklausti vyrų, ar tik jie nepamiršo, kad jos yra viso labo tik silpnos moterys? Ir ar jie nesiteiktų pademonstruoti savo neprilygstamų vyriškų galių, t.y. tradiciškų vyriškų dorybių?

Pasidžiaugti dėl šių permainų taip pat galima, tik džiaugsmas šis – ypač moterų tarpe, geriau matomas išskirtinai moteriškose kompanijose, kur nereikia galvoti apie vyrus. Nes moterys, susirinkusios kartu laisvės vardan, neišvengiamai virsta linksmomis raganomis, derinančiomis šokius, apsikabinimus, valiūkiškumą, gyvenimo džiaugsmą, krizenimą be priežasties ir seksualines užuominas. Vyrai čia jaustųsi nepatogiai, ir moterims tektų juos raminti. Geriau tegu jie kur nors renkasi atskirai arba eina pas psichoterapeutus.

Trečias klausimas: ar turi moters aktyvumas, jėga ir drąsa reikštis vyriškais, ar kokias nors išskirtinais moteriškais būdais?

Atsakymas: geriau tegul jis reiškiasi moteriškais būdais. Štai vyrai savo jėgą galėdavo reikšti fiziškai, brutalumu, kategoriškumu, taisyklių nepaisymu, kitos lyties žeminimu ir šiokiu tokiu seksualiniu neišrankamu. O moteriškais būdais galima laikyti:

Mokėti išreikšti agresiją griežtu „ne“;
Mokėti pasiekti tai, ko nori, tvirtu pasakymu;
Mokėjimu atrodyti labai seksualiai;
Mokėjimu įsisavinti daug būtinos informacijos ir ja priblokšti vyrą;
Mokėjimu su humoru, bet negailestingai pabrėžti savo pranašumus prieš vyrus.
Ir t.t.

Dabar pereiname prie išvadų.

Pirmoji susijusi su pasaulėžiūra. Jei vyriškėjimo - moteriškėjimo ciklai yra neišvengiami, mums belieka tik pakoreguoti savo tikėjimą ir žinojimą. Jei anksčiau mes tikėjome ar žinojome, kad pasaulis ir Dievas yra stabilūs ir nekintami, tai dabar mes turime kitus faktus. Pasaulis ir Dievas yra gyvi ir banguoja. Jie keičia savo pavidalą ir (Dievo atveju) apsireiškimus.

Neverta bandyti perauklėti vyrus, kad jie vėl būtų tvirti ir drąsūs. Iš viso neverta keisti savo partnerio. Moterims neverta rūpintis ir savo vyriškėjimu. Aukščiau minėta pozityvaus pobūdžio kritika – skirta visai ne pasikeitimui, o pristabdymui. Pristabdykite savo vyriškėjimą ir vyrų moteriškėjimą, bet neforsuokite nei vieno iš šių procesų.

Antra išvada. Jei moterys gali pasidžiaugti savo išaugusiomis galimybėmis, tai kodėl tuo pačiu nepasidžiaugus ir vyrams? Sušvelnėję vyrai atranda naujų galimybių: reikšti jausmus ir dėl to sveikiau gyventi; tapti suprantamesniais vienas kitam ir moterims; pasidalinti su moterimis atsakomybe už sprendimus ir jų įgyvendinimą.

Trečia išvada. Jei jau moterys gali reikšti save naujais, aktyvesniais, bet vis dėlto moteriškais būdais, tai nereiškia, kad jos pavirta piktais ir valdingais despotais. Įgydamos tvirtesnį pagrindą po kojomis, jos atranda kartu ir galimybę per atstumą, t.y. su humoru, pažvelgti ir į vyrus, ir į pačias moteris, ir į jų jėgą, ir pasidžiaugti ne taip: „Kaip šaunu, mes nugalėjome vyrus!“, o kitaip: „Kaip linksma! Mes galime nebevargti, o džiaugtis gyvenimu!“

Bet jūs galite pasakyti : „Aš nesijaučiu sustiprėjusi ir išsilaisvinusi“. Arba: „O aš tik jaučiu išaugusį pyktį, ir nejaučiu jokio džiaugsmo“. Arba taip: „O aš ir nenoriu jokių pokyčių, man ir taip gerai. Ir, galų gale, gali būti, kad jums patinka jaustis silpnesne už tvirto vyro nugaros.

Jei jūs tiesiog labiau pykstate - eikite toliau, nes tai - tarpinis, pereinamas laikotarpis į džiaugsmą.

O jei jūs iš viso nenorite stiprėti, tiesiog galite pasispausti ir užleisti vietą aktyvesnėms ir labiau už jus išdrąsėjusioms moterims, kurių vis daugėja. Niekas negali priversti jūsų keistis, tačiau ką, jei jos užkrės jus savo džiaugsmingu juoku? Tuomet jūs galite tiesiog apsilankyti jų kompanijoje ir paklausti savęs: „Ar aš su jomis lieku?“ Galbūt tarp laimingų moterų lengviau jaustis laiminga, nei už bet kokių stiprių vyriškų nugarų ar išdidžioje vienatvėje. Ar ne taip?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyvai / Pirmasis išbandymas Azijoje: Pietų Korėja – Lietuva (72)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šeštadienį pradeda pasirodymą draugiškame keturių komandų...

Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu (801)

„Daugiau tikrai niekada ten nevažiuosiu“, – tikino savaitgalį Kaliningrade praleidęs...

Lietuvos rinktinės varžovai australai sudavė antausį JAV rinktinei (34)

Dviženklį deficitą panaikinusi ir įspūdingai rungtynių pabaigą sužaidusi Australijos rinktinė...

Jei dar neatradote šio prieskonio, pats laikas tai padaryti: naudingosios savybės sveikatai privers nustebti (11)

Maistui pagardinti mes dažnai renkamės prieskonius, bet reikėtų atsiminti, kad kai kurie pasižymi...

Nebrangių, bet tikrų itališkų picų pulkai žmonių traukia į Tytuvėnus (99)

Pačios tikriausios itališkos picos paragauti galima Tytuvėnuose. Pagrindinėje miestelio gatvėje...

Fukušima tapo naujausiu sopuliu Japonijos ir Pietų Korėjos santykiuose

Radiacija iš apgadintos Fukušimos branduolinės jėgainės tampa naujausiu įtampos tarp...

Karališkosios šeimos ekspertė: toks princo Harry ir Meghan Markle elgesys žalingas monarchijai (30)

Anot karališkosios šeimos ekspertės, princas Williamas būgštauja, kad pastarasis princo Harry...

Viską rasite savo spintelėse: su šiais produktais galima išvalyti kone viską (1)

Noras gyventi ne tik gražiai, komfortiškai bei tvarkingai, bet ir saugioje bei sveikoje aplinkoje...

Biržų r. nuo kelio nuskriejo ir apvirto automobilis: vyriškis žuvo įvykio vietoje (1)

Biržų rajone įvyko baisi avarija . Pirminiais policijos duomenimis, nuo kelio nuvažiavo ir...

Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė (380)

Su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo...