aA
Nors auksinių apdovanojimų neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2013“ šįkart lietuviai nepelnė, Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo (LNTK) prezidentas Aleksandras Pacevičius, taip pat žaidžiantis neįgaliųjų teniso rinktinėje, patenkintas turnyro atmosfera ir komandos rezultatais.
© Reuters/Scanpix

„Buvo atkaklios varžybos, kuriose dėl aukšto lygio sportininkų buvo sudėtinga iš anksto nuspėti rezultatą. Aš patenkintas tiek mūsų komandos žaidimu, tiek visu čempionatu, tiek faktu, kad kasmet neįgaliųjų teniso lygis Lietuvoje kyla“, - sako jis.

Nugalėti negalią

Klubo prezidentas A. Pacevičius, kuris kartu su pagalbininke, neįgaliųjų teniso koordinatore Ana Korolevič, buvo neįgaliųjų teniso pradininkai ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, šią sporto šaką „atrado“ prieš aštuonerius metus. 42-ejų metų vyras po avarijos patyrė sunkią stuburo traumą ir jau trylika metų yra prikaustytas prie vežimėlio.

Tačiau tvirtas charakteris ir užsispyrimas nugalėti fizinę negalią, padėjo A. Pacevičiui grįžti į normalų gyvenimo ritmą. Vyras aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, populiarina neįgaliųjų sportą, rūpinasi negalią turinčių žmonių užimtumu VšĮ „Sveikas miestas“, dirba Premjero Algirdo Butkevičiaus visuomenininku patarėju neįgaliųjų klausimais. Iki traumos nesidomėjęs tenisu, žaidęs krepšinį ir tinklinį, šiuo žaidimu A. Pacevičius „užsikrėtė“ pirmąkart į rankas paėmęs teniso raketę: „Pabandžiau – ir tiesiog „susirgau“ tenisu. Tuomet dar nebuvo tokių sąlygų neįgaliesiems žaisti tenisą kaip dabar. Nebuvo SEB arenos, nebuvo teniso kortų. Pradžioje treniravausi kartą per savaitę, vėliau supratau, kad reikia plėtoti neįgaliųjų tenisą, pritraukti kuo daugiau žmonių į šį įdomų sportą“, - pasakoja vyras.

Iš entuziazmo

Prieš daugiau nei šešerius metus A.Pacevičius su bendraminčiais, bendradarbiaudami su Lietuvos teniso sąjunga, Tarptautine teniso federacija (ITF), Vilniaus teniso akademija įsteigė Lietuvos neįgaliųjų teniso klubą. Jame šiuo metu nuolatos treniruojasi devyni vyrai ir viena mergina. Puikias sąlygas ir galimybes sportuoti nemokamai LNTK sportininkams suteikė „Teniso pasaulis“. Specialiais vežimėliais, neįgalius sportininkus į varžybas vežti pritaikytą autobusą parūpino kiti rėmėjai.

„Tenisas – prestižinis, brangus žaidimas. Ir nors man pačioje pradžioje aplinkiniai sakė, kad nieko neišeis, kad tai neįgaliesiems per brangu, galiu didžiuotis: tai, ką šiandien turime, pasiekėme nieko neprašydami. Žmonės, kuriems rūpi šis sportas, patys pasiūlydavo paramą.

„Prasimušėme“, nes esu atkaklus realistas. Mano gyvenimo būdas bei tikslai visuomet buvo entuziazmu, patirtimi, darbu įrodyti, kad šio sporto neįgaliesiems reikia. Ir kad visko gali pasiekti, jei labai norisi. Pirmąjį vežimėlį, kuris kainuoja apie dešimt tūkstančių litų, dovanojo rėmėjai. Dabar jau jų turime šešiolika, iš ITF neįgaliųjų teniso padalinio, pagamintų taip, kad sportininkas neapvirstų judėdamas ir stipriai smūgiuodamas rakete. Vežimėliai gaminami individualiai, pagal kiekvieno sportininko svorį ir kitus parametrus.

Raketes dovanojo Ričardas Berankis; Teniso akademija, kurių padaliniu tapo LNTK, pasirūpino idealiomis sąlygomis treniruotis. Šiuo metu galime nemokamai SEB arenoje, puikiuose kortuose, žaisti triskart per savaitę vadinamuoju VIP laiku nuo 18 val. Tai geriausias, brangiausias laikas, už kurį sveiki žadėjai moka nemažus pinigus. Mums šį laiką suteikė dėl neįgaliųjų teniso populiarinimo: tokiu metu treniruojasi daug verslininkų, kurie matydami mūsų žaidimą dažnai prieina ir klausia, kuo gali prisidėti populiarinant šį sportą. Taip „užsidirbome“ rankinio valdymo mikroautobusą“, – sakė LNTK prezidentas A.Pacevičius.

Pritraukti jaunimą

Tiesa, kol kas neįgalūs žmonės Lietuvoje į šį sportą nesiveržia. Nors LNTK kartu su Teniso akademija važinėja po regionus, pernai kvietė sportuoti Klaipėdos, Šiaulių, Kauno neįgaliuosius, kol kas norinčių žaisti tenisą nėra daug.

Pasak A. Pacevičiaus, pagrindinė problema yra ta, kad Lietuvoje žmonės apskritai nemėgsta sportuoti: „Kaune pavyko pritraukti du žmones - vyruką ir merginą. Jiems suteikėme vežimėlius, jie treniruojasi „Žalgirio“ aikštyne. Yra susidomėjusių ir Klaipėdoje, bet – vienetai. Gaila, bet tarp jų nėra jaunimo, vaikų.

Toks įspūdis, kad Lietuvoje tokių vaikų nėra. Ypač stengiamės, kad ir sostinėje, su Vilniaus savivaldybe, įvairių renginių metu parodytume, kokias idealias sąlygas galime suteikti vaikams žaisti tenisą – laikas geriausias, aikštelės geriausios, priemonės nemokamos. Nesuprantu, dėl kokios priežasties Lietuvoje apskritai visos neįgaliųjų sporto šakos nėra populiarios. Galbūt tai - tingumas, gal – psichologinis barjeras? Bet tai – ir kitų šalių problema.

Štai pernai pristatėme konferencijoje neįgaliųjų tenisą latviams ir estams. Lyg ir buvo pirminis susidomėjimas, treniruotis pradėjo Estijoje keturi, Latvijoje – aštuoni žmonės. O dabar – liko vienas kitas. Aš – realistas, negaliu būdamas vyresnis nei keturiasdešimties pasiekti tenise aukštumų. Čia kaip ir kiekviename sporte prioritetas – jaunimui.

Mūsų komandoje visų sportininkų amžiaus vidurkis – per trisdešimties metų. Kur mūsų jaunimas, kaip ir sakiau, nežinau, Bet visos mano mintys ir pagrindinė mano svajonė – rasti tenisą mylinčių neįgalių vaikų. Išugdyti iš jų sportininkus, kurie Lietuvai skintų pergales“, - sako A. Pacevičius.

Faktas:

Gegužės 16-19 d. Vilniuje SEB arenos teniso kortuose įvyko Tarptautinis neįgaliųjų teniso turnyras „Lithuanian Open 2013“. Tradicinį, jau penkerius metus vykstantį ITF turnyrą organizavo Lietuvos teniso sąjunga ir Vilniaus teniso akademija.

Šįkart dėl Tarptautinės teniso federacijos (ITF) Futures serijos turnyro „Lithuanian Open“ taurės varžėsi 15 tenisininkų iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus ruporams šūkaujant dėl Skvernelio, šis įspėja nekurti iliuzijų dėl santykių su Rusija (303)

Premjero sprendimą pavasarį kandidatuoti į Lietuvos prezidento postą pasveikino ne visi. Tarp...

Arūnas Milašius. Po „Brexit“ turim fantastišką progą, bet ją nubrauksim plačiu bajorišku mostu (37)

Lietuva palaiminga šalis. Mes tikimi ne skaičiais ir prognozėmis, bet svajonėmis bei pažadais...

„Armani“ puolimo potencialą Jasikevičius gesins gynyba: negalime žaisti 90 taškų rungtynių (1)

Kauno „Žalgiris“ (8-11) trečiadienį išskrido į Milaną, kur ketvirtadienį žais Eurolygos...

Jazzu planuoja užkariauti pasaulį – pristato dykumoje filmuotą ir 100 tūkst. eurų kainavusį klipą (193)

Sausio 23 diena, gali būti, pateks į Justės Arlauskaitės-Jazzu svarbiausių datų sąrašą....

„Revolut” vadovo atviras laiškas: suprantu jūsų patirtį su Rusija, bet mes ne Kremliaus įmonė (286)

„ Revolut ” duomenų serverius turi tik Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje , tik...

Šiuo metu kalnuose atostogaujantis DJ Mamania į Vilnių žada parvežti tikrą šou

Jau vasario 9–ąją sostinėje, Liepkalnyje, įvyksiantis festivalis „ Pūga “ skleis ne tik...

Viskas apie vaikų pietus: kiek, ko ir kada reikia suvalgyti receptų idėjos (4)

Ankstyvi pusryčiai, mokykla, treniruotės, pamokų ruoša – intensyvus ritmas keičia dienos...

Pavojingas incidentas prie Pietų Korėjos krantų: konfliktas tarp partnerių vis didėja (22)

Pietų Korėjos kariškiai trečiadienį apkaltino Japoniją „aiškia provokacija“ dėl...

Ekspertas apie Vokietiją: jie trokšta mūsų žirnių ir koldūnų (1)

Lietuviai verslininkai Vokietijos nevadina išsvajotąja šalimi, nes į jos rinką patekti kur kas...

Nelaimė Šiauliuose: nuo gripo komplikacijų mirė moteris (61)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC ) duomenimis, nuo gripo Šiauliuose mirė moteris. Tai...